Zubři poraženi, hodonínští Drtiči jsou ve finále!

sobota 27.3.2010 | Jan Hochman

Ačkoliv bylo po dvou třetinách skóre 0:4 ve prospěch Drtičů, devět minut před koncem základní hrací doby vedli hosté už jen o gól. Drtiči ale dotáhli po velkém boji zápas do vítězného konce a po výhře 6:3 postoupili do finále letošního ročníku. O výhru hostí se zasloužil hlavně Zdeněk Jurásek, který zaznamenal hat-trick, další trefy přidali Klimeš, Koktan a do prázdné brány pečetil Špok. Drtiče tak čekají 4 dny volna a ve čtvrtek už odcestují na Valašsko, kde je budou v prvním duelu finálové série očekávat domácí Bobři.

SF4, sobota 27.3.2010
HC ZUBR Přerov - SHK Hodonín  3:6  (0:2, 0:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 41. Ditrich (Kolář, Sedlák), 46. Kohút (Pavlas), 51. Hanák (Pavlas, Coufal) - 3. Jurásek (Vrba), 8. Jurásek (Vrba), 22. Koktan (Hoza, Pokorný), 38. Klimeš (Vrba), 59. Jurásek (Vrba), 59. Špok. Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Fiala. Vyloučení: 11:11, navíc Podešva (HOD) 5+OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2604. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:6.
HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Halouska, Pavlas, J. Ferenc, Osina, Hoferek - Kolář, Sedlák, Ditrich - Coufal, Hanák, Kotásek - Menšík, Venkrbec, Goiš - Martinák, Kohút, Sprušil - Málek.
SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Lesák, Flamík, Koktan, Pokorný, Klimeš, Komárek, Šimeček, Kaláb, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Kuba, Hollý, Špok - Vaškovič, Korotvička, Haring - Hoza, Sajdl.

Čtvrté střetnutí Zubrů a Drtičů již mohlo rozhodnout o postupu hodonínských hokejistů do finále 2. ligy. Drtiči totiž cestovali na Hanou s mečbolem v kapse a v případě dnešní výhry by se stali druhými finalisty. Přání všech fanoušků Hodonína se snažili hráči SHK naplňovat od samého začátku. Na začátku třetí minuty byl vyloučen domácí Goiš a Drtiči po necelé minutě přesilovku využili. Vrbova přihrávka našla Zdeňka Juráska a centr prvního útoku poslal hosty do vedení. Domácí měli možnost vyrovnat taktéž v početní výhodě po faulu Klimeše, ale Hodonín skvěle bránil. Třičtvrtě minuty po návratu Klimeše z trestné lavice se hosté radovali podruhé. Stejně jako v prvním případě se o gól postaral první útok a do zápisu o utkání byli zapsáni stejní hráči. Vrba našel opět Zdeňka Juráska, který vstřelil svou pátou branku v letošním play-off. V osmé minutě tedy Drtiči vedli o dvě branky a nadále zaměstnávali domácí obranu. V polovině první třetiny mohli hosté vést ještě větším rozdílem, ale puk za brankovou čáru jeden z hostujících hráčů dopravil bruslí a sudí Mrkva branku neuznal. Domácím se naskytla možnost na snížení v další přesilovce po faulu Špoka, ale ani tahle, ani následná přesilovka, která trvala tři minuty, z nichž minutu bylo na ledě Zubrů dokonce o dva více, k první trefě domácích nevedla a hosté tak vyhráli první část hry 2:0.

Druhou třetinu načala pokračující přesilovka hostí, ze které bylo v první části odkrojeno jen osm vteřin. Když už se zdálo, že se domácí tým ubrání, udeřili hosté potřetí. Hozovu střelu dorazil pohotově za Tihlářova záda Jan Koktan. Zubři si v těchto momentech museli pomáhat fauly, ale ani Faltýnkovo, ani později Goišovo Drtiči nepotrestali. V šestatřicáté minutě byli domácí opět potrestání, tentokráte byl na lavici hanby vykázán Hanák, přesilovku hostí ukončilo po minutě a půl vyloučení Špoka. Po šestnácti vteřinách hry ve čtyřech a při signalizované výhodě rozvlnili Drtiči síť za Tihlářem počtvrté. Po pěkné kombinaci protlačil puk mezi betony domácího brankáře Tomáš Klimeš, Vrba si připsal již třetí dnešní asistenci. Půl minuty před koncem druhé periody Drtiči špatně střídali a byli za to potrestáni dvouminutovým trestem. Druhá třetina ale skončila stejně jako ta první - 2:0 pro Drtiče a do poslední třetiny šli jihomoravané se čtyřbrankovým vedením.

Domácí ale nesložili zbraně a hned po pětadvaceti vteřinách hry ve třetí třetině využili přesilovku a snížili na rozdíl tří branek. Střelcem první domácí branky byl Marek Ditrich. Zubry jako by polila živá voda a hnáni dvěmi a půl tisíci fanoušků začali hostům řádně zatápět. A z velkého tlaku také vytěžili druhý puk za Tučkovými zády. Erik Kohút tečoval v čase 45:11 Pavlasovu střelu a v Přerově se schylovalo k dalšímu dramatu. Hosté si po druhé obdržené brance vybrali oddechový čas na poradu. I nadále byli ale hosté pod neustálým tlakem a velkou palbou od domácích borců. V jedenapadesáté minutě byl za držení hole vykázán Vaškovič a Zubři tak měli možnost snížit na rozdíl jediné branky. A to se jim po čtyřiceti vteřinách početní výhody také podařilo. Pavel Hanák zakončoval pohlednou kombinaci do prázdné branky. Trochu klidu si hostující obrana mohla užít až po dvanácti minutách třetí třetiny, kdy byl vyloučen domácí Faltýnek, kterého po čtyřiadvaceti vteřinách následoval i jeho kolega Osina. Výhoda dvou mužů skončila po další půl minutě, kdy šel na trestnou hostující Klimeš a ale Drtiči svou výhodu ani tak nevyužili. Stejně tak si vedli v následné více než minutové přesilovce i Zubři. To už zbývalo do konce třetího dějství jen necelých pět minut a domácí měli nůž na krku. Drtiči hráli velmi účelně a domácí se nemohli dostat do žádné příležitosti. Dvě a půl minuty před vypršením základní hrací doby využila time-outu na bojovou poradu i domácí střídačka. Drama ale hosté odmítli. V čase 58:17 se do třetice zopakovala spolupráce Tomáš Vrba - Zdeněk Jurásek a jeden z nejzkušenějších hodonínských borců dovršil svůj hat-trick. Tečku za posledním semifinálovým kláním udělala trefa Martina Špoka do opuštěné přerovské klece při hře domácích vabank. Drtiči tak po vyrovnané sérii a velké bitvě postoupili přes Zubry do finále.

7.10. | Hodonín - Přerov | 3:1
25.11. | Přerov - Hodonín | 5:0
13.1. | Hodonín - Přerov | 6:0
24.2. | Přerov - Hodonín | 2:7
21.3. | Hodonín - Přerov | 4:0
23.3. | Přerov - Hodonín | 6:2
25.3. | Hodonín - Přerov | 4:3sn
27.3. | Přerov - Hodonín | 3:6