Zkrat v posledních deseti minutách stál Drtiče body

středa 15.9.2010 | Jan Hochman

Nejočekávanější zápas třetího kola naplnil očekávání a v Orlové se hrál výborný hokej se spoustou šancí a třinácti přesnými trefami. Střelnice se otevřela v poslední desetiminutovce, ve které domácí hráči ukázali svou sílu a utkání zlomili sérií pěti branek. Hvězdou zápasu byl domácí útočník Radim Valchař, který zaznamenal hattrick a přidal i jednu asistenci. Olejáři porazili Drtiče 8:5.

3.kolo, středa 15.9.2010
HC Orlová - SHK Hodonín  8:5  (1:1, 1:2, 6:2)
Branky a nahrávky: 8. Hegegy (Škatula, Studený), 36. Ivan (Mičulka, Flašar), 42. Valchař (Javín, Samiec), 51. Štefanka (Ivan), 52. Valchař (Holuša), 54. Javín (Valchař, Grygar), 55. Valchař (Grygar, Javín), 60. Ivan (Studený) - 12. Jurásek (Pokorný, Komárek), 28. Vaškovič (Komárek, Korotvička), 33. Jurásek (Kuba, Komárek), 46. Tomášek (Rapant J.), 53. Vaškovič (Rehuš). Rozhodčí: Šír - Řezač, Tuizal. Vyloučení: 10:10, navíc Gleich (ORL) 10 minut. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 500. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 8:5.
HC Orlová: Šafránek (33. Gleich) - Flašar, Javín, Štefanka, Tomis, Samiec, Hegegy, Blatoň, Škatula, Studený, Valchař, Holuša, Grygar, Kraft, Ivan, Galgonek, Mičulka.
SHK Hodonín: Tuček (55. Šurý) - Pokorný, Miklík, Rapant J., Salajka, Komárek, Beňa - Peš, Jurásek, Kuba - Hoza, Tomášek, Špok - Vaškovič, Korotvička, Rehuš - Zelinka, Průdek, Penák.

Již po půl minutě se museli Drtiči bránit po faulu Peše. V přesilovce se v první velké příležitosti ocitla největší hvězda domácích Marek Ivan, ale Tuček jej na začátku třetí minuty vychytal. Už po návratu vyloučeného Peše na led doputoval puk až za brankovou čáru hostí, ale kvůli posunuté brankové konstrukci sudí gól Šír neuznal. Následně se dral do šance Studený, Tuček opět zasáhl. První střela hostí na Šafránka, který se do té doby hodně nudil, přišla až v polovině páté minuty, ale z klidu domácího brankáře nevyvedla. Pak fauloval Beňa dnes vynikajícího Valchaře a Flašarova družina hrála další přesilovku. V samém jejím závěru využil výhodu Alexander Hegegy a poslal Olejáře do vedení.

Drtičům se podařilo srovnat také v početní výhodě a to dokonce o dva muže. V momentě, kdy na trestné pykali Valchař a Ivan vypálil z levé strany útočného pásma Zdeněk Jurásek a srovnal na 1:1. V pokračující výhodě o jednoho muže Drtiči ale málem sami inkasovali, z trestné navrátivší se Valchař na Tučka tentokrát nevyzrál. V plném počtu se hrálo jen chvilku, protože ve čtrnácté minutě faulovak Kuba domácího Ivana, ale ve třetí přesilovce domácí nikterak nezahrozili. Do konce prvního dějství vyslaly oba týmy na soupeřovu klec několik pokusů, ale nerozhodný stav vydržel i přes úvodní přestávku.

Začátek druhé části bylo takové malé deja-vu. Po půlminutě opět sudí Šír vylučoval a byl to opět Peš, který si šel na dvě minuty odpočinout. Po minutě a čtvrt přesilovky ale domácí špatně střídali a hrálo se 43 vteřin 4 na 4. Menší počet svědčil sice lépe hostům, ale si Ti ani po návratu Peše v přesilovce žádnou větší šanci nepřipravili. Na konci pětadvacáté minuty vyhodil domácí kapitán Javín puk mimo kluziště, za což byl vykázán na trestnou lavici. Během dvou minut co zkušený zadák seděl na hanbě sice hosté neskórovali, ale chvilku po jeho návratu na led už byl Šafránek překonán. Lubomír Vaškovič poslal Drtiče ve 28. minutě do vedení, když dorazil střelu Komárka. Tato fáze utkání patřila i díky několika faulům Olejářů hostům. Další faul totiž přišel z hole Štefanky, krerý zahákoval ujíždějícího hráče Hodonína, po dalších třiceti vteřinách jej následoval i jeho spoluhráč Tomis a po půlminutě Drtiči využili i druhou nabídku přesilové hry pěti proti třem v dnešním utkání.

Kuba poslal puk na hůl Zdeňka Juráska, který svou druhou trefou zvyšoval v čase 32:06 na 3:1 pro hosty.Po této brance zavolal trenér Flašar brankáře Šafránka na střídačku a místo něj poslal do hry Gleicha. Střelec druhé a třetí branky Drtičů pak zbytečně fauloval a šel si odpočinout na trestnou lavici. A přesilovky byly silnou zbraní nejen Drtičů, ale i Olejářů. V polovině Juráskova vyloučení přišel trest z hole Marka Ivana, který zakončil přesilovkovou kombinaci. Pouhých deset vteřin po snižující trefě bývalého extraligového hráče šli hosté opět do čtyř, po faulu Miklíka. Další početní výhoda domácích ani zbylé dvě minuty poslední třetiny změnu skóre nepřinesly.

Poslední třetina začala tradičně, vyloučením na straně hostí. Změna byla jen v tom, že tentokrát nešel na trestnou lavici Peš, ale Jurásek a jednobrankové vedení SHK bylo ve stavu ohrožení. Výhodu jednoho muže využili Orli opravdu bleskově. Již po sedmi vteřinách dorazil Radim Valchař střelu Javína za Tučkova záda a domácím se podařilo brzy po nástupu do závěrečné části srovnat. Co ale teprve na necelých pět stovek fanoušků čekalo, to nikdo ještě ani netušil. Po čtyřech minutách od Valchařova vyrovnání nejprve vrátil Drtičům vedení Peter Tomášek, aby po dalších čtyřech minutách v další početní výhodě domácí Filip Štefanka opět srovnal. Na světelné tabuli svítil čas 50:49 a skóre 4:4.

Ten, kdo po tomto gólu odešel vykonat potřebu či koupit si něco na občerstvení, musel litovat, protože o 3 minuty a 35 vteřin později bylo skóre už 7:5 pro domácí. O branky se postupně postarali Valchař, Vaškovič, Javín a opět Valchař, který tak dovršil svůj hattrick. Konec utkání se už jen dohrával a i když hosté měli v posledních minutách šanci na zkorigování výsledku po faulech nejzkušenější trojice domácích - Štefanky, Ivana a Javína, žádnou branku už nepřidali. Naopak účet utkání uzavřel půl minuty před koncem Marek Ivan, který obral o puk brankáře Šurého, který po sedmé brance vystřídal Tučka, a zasunul puk do brány poosmé. Orlová tak v divokém ale krásném zápase porazila Hodonín 8:5.

15.9. | Orlová - Hodonín | 8:5
10.11. | Hodonín - Orlová | 1:3
15.2. | Orlová - Hodonín | 5:1
17.2. | Hodonín - Orlová | 8:3
19.2. | Orlová - Hodonín | 5:2