Závěrečná snaha přišla vniveč. Drtiči zahazovali šance, ve Žďáru nad Sázavou po velkém boji těsně prohráli 1:2

středa 23.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Trefa Dominika Matuly k bodům nestačila. Hodonínští hokejisté vyšli ve 12. kole druhé ligy naprázdno. Drtiči si sice na ledě Žďáru nad Sázavou vytvořili dostatek šancí i střeleckých pokusů, jeden gól byl ale nakonec málo. Slovácký celek podlehl Plamenům 1:2 a v tabulce východní skupiny zůstal čtvrtý. Jelikož první tři týmy ve středečních utkáních bodovaly naplno, ztráta zase o něco narostla.

12.kolo, středa 23.10.2019
SKLH Žďár nad Sázavou - SHK Hodonín  2:1  (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Kališ (Adam, Kovářů), 39. Gregar (Bureš) – 41. Matula (Jurča). Vyloučení: 3:6, navíc Čermák (Hodonín) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: nehlášeno. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Rulf) – Pleva, Spálovský, Wasserbauer, Brož, Kališ, Koželuh, Hort – Adam, Kovářů, Hromádka, Bureš, Knap, Kadleček, Medek, Jícha, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich.
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Čermák – Finsterle, Krejčí, Jurča, Komínek, Bulín, Charvát, Leška, Hložánek, Matula, Janás, Polák, Pröschl.

Hodonínští hokejisté šli do středečního utkání ve Žďáru nad Sázavou bez pracovně vytíženého obránce Horáka, mimo hru dál zůstává útočník Mlynář. V sestavě nebyl ani útočník Balán.Plamenům zase scházeli nejproduktivnější obránce Martin Lojek a další zadák Marek Prokš.

Drtiči mohli jít do vedení hned v 5. minutě, obránce Věžník ale hned po buly nastřelil tyč domácí branky.

Další šanci hostů měl kapitán Jurča. Zkušený útočník šel sám na gólmana Žďáru Čápa, ale v samostatném úniku neuspěl.

Plameny odpověděly tutovkou Knapa, který si ale na pozorného brankáře SHK Kubáně nepřišel.

Celek ze Slovácka byl dál aktivnější. V 15. minutě se Matula řítil sám na Čápa, ale po dalším samostatném úniku orazítkoval pouze tyč.

Na začátku druhé třetiny se Drtiči po vyloučení Plevy zahráli první přesilovku, ale početní výhodu nezužitkovali. Stejně si Jihomoravané počínali i po nedovoleném zákroku ex-Drtiče Spálovského.

Pak si dvakrát v krátkém sledu zahrály přesilovku také Plameny. Hosté se ale po vyloučení Bulína i Slabého ubránili.

První gólový okamžik přišel až v polovině zápasu po faulu Ševčíka. Wasserbauerovu střelu od modré čáry ještě vyrazil Kubáň, ale po trefě Kališa už hostující gólman kapituloval. Na modré čáře postavený Adam našel u pravé tyčky najetého Kališe, kterému už jen stačilo trefit poloprázdnou Kubáňovu branku.

Drtiči závěr prostřední části nezvládli. Ve 39. minutě totiž Gregar po Burešově přihrávce zvýšil na 2:0.

Hosty probrala až důrazná domluva v kabině o druhé přestávce. Jihomoravané vstoupili do třetí periody skvěle a hned po dvaapadesáti sekundách výsledek zkorigovali. Střelu Jurči dorazil do sítě Matula. Slovácký celek po vstřelené brance ožil a dál se tlačil před gólmana Čápa. Blízko vyrovnání byl ve 49. minutě Komínek, který ale ve vyložené pozici netrefil puk.

V čase 58:55 byl za hrubost vyloučen domácí Gregar a Hodonínu se naskytla skvělá možnost vyrovnat. Hostující trenéři Flašar s Konečným si vyžádali oddechový čas a v poslední minutě to zkusili v šesti proti čtyřem.

Ani dvojnásobná přesilovka ale slováckému celku k vyrovnání nestačila. Plameny těsný náskok uhájily.

Hodonínští hokejisté se pokusí středeční porážku na Vysočině odčinit v sobotu ve Slezsku, kde se postaví Opavě.

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Jsme zklamaní. Nemohu říct, že jsme odehráli špatné utkání, ale brutálně nás zradila koncovka. Měli jsme na to, abychom si ze Žďáru odvezli body, bohužel na jeden vstřelený gól se vyhrát nedá. Domácí tým ale podržel výborný gólman, na druhé straně i Kubáň chytal výborně. Jenom v první třetině jsme si vytvořili spoustu šancí. Dvakrát jsme nastřelili tyč, dvakrát jsme jeli sami na brankáře. Nechci nijak snižovat výkon soupeře, ale měli jsme šancí na pět zápasů. Bohužel nám v útoku chyběl Balán a větší klid. Střelecká nemohoucnost byla opravdu velká. Dalším problémem je také disciplína. Ve druhé třetině jsme čtyřikrát po sobě hráli oslabení, bohužel to poslední jsme neustáli. Útočné fauly byly úplně nesmyslné. Vstup do třetí třetiny nám vyšel. Brzy jsme dali kontaktní gól, ale další příležitosti jsme nezužitkovali. Je to škoda, měli jsme na to, abychom ve Žďáru zvítězili.“ Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „V první řadě musím ocenit velmi dobrý výkon Hodonína a chtěl bych zdůraznit, že hosté hráli výborně po celý zápas. Dnes z mého pohledu rozhodlo naše srdíčko. Od beků až po útočníky jsme si dnes za těmi body šli a v důležitých momentech nás podržel brankář. Celý tým to dnes, jak se říká, odhrabal.

1. SUM Šumperk 36 184:85 91
2. HBR Havl. Brod 37 145:123 65
3. VAL Val. Meziříčí 36 125:108 59
4. OPA Opava 35 127:112 58
5. HOD Hodonín 35 132:127 57
6. KOP Kopřivnice 37 114:113 52
7. ZNS Žďár n/S 35 116:137 44
8. NJI Nový Jičín 36 108:147 42