Zase 6:4. Drtiči zvládli další přestřelku. Duel s Trnavou rozhodli ve druhé třetině

sobota 8.9.2018 | Redakce

Hodonín – Hodonínští hokejisté v závěru přípravy dál pálí ostrými. Drtiči v pondělím duelu přehráli Skalici 6:4 a v pátek večer stejným poměrem zdolali dalšího účastníka první slovenské ligy, Gladiátory z Trnavy. Jihomoravané předposlední přípravný duel rozhodli čtyřmi brankami v prostřední části. Dvakrát skóroval Milan Švarc.

přát., pátek 7.9.2018
SHK Hodonín - HK Gladiators Trnava  6:4  (1:0, 4:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 20. Charvát, 22. Švarc, 31. Matějka (Sedlák, Miklík), 32. Švarc (Zabloudil, Šťáva), 33. Milík, 55. Jurča (Norris, Šťáva) – 28. Hrbáčik (Kiss, Hudec), 45. Hrbáčik (Hudec, Valo), 46. Ftáčník, 51. Ševčík (Szalay).
SHK Hodonín: Juríček (Štěpanovský) – Sedlák, Polák, Ševčík, Kobylík, Kuba, Miklík, Šťáva – Charvát, Hložánek, Sokolík, Matějka, Schildhabel, Řepík, Finsterle, Zabloudil, Matula, Jurča, Švarc, Norris
HK Gladiators Trnava: Kutaj (Brucháč) – Žilinský, Kormúth, Kuna, Burian, Kiss, Sanko, Klein, Mihalko, Szalay, Lavranov, Valo, Lindemann, Klema, Ševčík, Ftáčník, Ibola, Skokor, Mikeš, Hudec, Hrbáčík

Úvodní část mnoho šancí nepřinesla. Začátek byl oboustranně opatrný, Hodonín i Trnava se chvíli oťukávali. Hosté zahrozili příležitostí Hrbáčika, domácí odpověděli šancí kanonýra Jurči.

Drtiči udeřili až na konci první periody. Třináct sekund před první sirénou skóroval Charvát, který se prosadil po parádní individuální akci zakončenou parádní kličkou.

Hodonínu patřil i vstup do druhé třetiny. Švarc probruslil trnavskou obranou a pod betonem brankáře Kutaje zasunul kotouč do sítě.

Slovácký celek měl dál navrch, Sokolík ale v jasné šanci neuspěl. Domácí si zápas zkomplikovali dvěma nedovolenými zákroky v krátkém sledu. Gladiátoři totiž přesilovku pět na tři bleskově využili. Kiss našel Hrbáčika a bylo to 2:1.

Pak ale přišly parádní chvíle Hodonína. Drtiči v rozmezí tří minut třikrát udeřili a dostali se do rozhodujícího trháku. Nejprve zužitkoval početní výhodu Matějka, pak se při signalizované výhodě prosadil Švarc a pátý úder soupeři zasadil obránce Miklík.

Rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Domácí trenér Dornič vyměnil za stavu 5:1 gólmany a nešťastný Štěpanovský třikrát kapituloval. Při dorážce Ševčíka mu ještě pomohla levá tyč, ale další rány skončily v síti. Postupně skórovali Hrbáčik, Ftáčník a Ševčík.

Drtiči ale náskok nepustili a v 55. minutě odpor soupeře definitivně zlomili. Po spolupráci Norrise a Šťávy se prosadil Jurča. Hodonínští hokejisté za stavu 6:4 zápas v klidu dohráli.

Drtiči zakončí letní přípravu ve středu, kdy v generálce na druhou ligu vyzvou juniorku Piešťany. Zápas na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v osmnáct hodin.

Brankáře za rozhodnutého stavu už střídat nebudu

„Zápas musím rozdělit na dvě poloviny. První třetina byla vyrovnaná. Oba týmy se spíše oťukávaly. Nevěděli jsme, co máme od Trnavy čekat. Soupeř však na tom byl stejně. Velmi nám pomohla vedoucí branka do šatny. Ve druhé třetině už jsme hráli svůj hokej, což se odrazilo i na výsledku. Dali jsme čtyři pěkné branky a ujali se vedení 5:1.

Za tohoto stavu jsem dal šanci druhému gólmanovi, což už nikdy neudělám. Vím, že to měl velmi těžké. Naskočit do rozjetého rychlíku není jednoduché, což se potvrdilo. Sice jsem kluky upozorňoval, aby brankáři na začátku pomohli, ale první tři střely skončily v naší síti. Gólman Štěpanovský si ani jednou nesáhl na puk.

Rázem to z 5:1 bylo 5:4. Zápas nabral jiný spád. Hráče jsem za tohoto stavu nabádal k tomu, aby znovu začali hrát svůj hokej, podrželi si puk a soupeře agresivně napadali. Výsledkem toho byl šestý gól, který definitivně zlom odpor Trnavy. Závěr už jsme zvládli s přehledem.

Byli bychom rádi, kdybychom si střeleckou pohodu přenesli i do mistrovských zápasů. Jak už jsem říkal dříve, chceme hrát ofenzivně a střílet co nejvíc branek. S tím občas souvisí i inkasované góly. Obrana ale musí být velmi dobře zabezpečená, musíme si vzadu pomáhat. Hokej se ale hraje pro lidi a my chceme na stadion přilákat co nejvíc diváků.

Kádr je už skoro uzavřený. Máme k dispozici tři brankáře, sedm obránců a třináct útočníků. Až vývoj soutěže nám ukáže, zda jsme udělali správně. V dnešním hokeji je to tak, že i když jsou hráči pod smlouvami, ale nebudeme spokojení s jejich výkony, tak budeme hokejisty trejdovat a kádr podle potřeby obměňovat.“