Zápas na ledě posledního Jičína Drtiči zvládli a vezou si domů tři body

sobota 12.10.2013 | Redakce

Hodonínští hokejisté si spravili chuť. Na půdě nejhoršího celku naší skupiny - Nového Jičína, si dokráčeli k pohodové výhře v poměru 5:1. Drtiči se ujali vedení dvěma góly v první třetině, v té závěrečné pak přidali ještě tři přesné zásahy a po zásluze se na zpáteční cestu na Slovácko balí I tři body. Dvě branky vstřelil Pavel Kříž, po jedné trefě přidali Radek Smetana, Zdeněk Jurásek a Martin Špok.

9.kolo, sobota 12.10.2013
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  1:5  (0:2, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 45. Kabeláč (Vašut) - 10. Smetana R. (Laporte), 19. Jurásek (Komárek, Skočovský), 42. Kříž (Špok, Pokorný), 44. Kříž (Vondráček, Špok), 52. Špok (Vondráček). Rozhodčí: Fiedler - Laczko, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 325. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
HK Nový Jičín: Kozák (Šrámek) - Horák, Vašut, Matyáš, Mravec, Pelikán, Cabák - Uhlár, Macháček, Skaloš - Sprušil, Hanák, Kabeláč - Brynecký, Gebauer R., Chvostek M. - Putniorz, Jaroš, Ižácký
SHK Hodonín: Barus (Kotvan) - Pokorný, Novotný, Skočovský, Komárek, Miklík, Koukal, Směřička, Laporte - Špok, Kříž, Vondráček - Velechovský, Jurásek, Vrba - Peš, Škorík, Charvát - Smetana T., Smetana R., Belisle

Do první velké příležitosti zápasu se dostal už po třech minutách hodonínský Vondráček, proti jeho střele ale zasáhl Kozák rozklekem. Domácí odpověděli střelou nejproduktivnějšího hráče NCNJ Michala Chvostka, která ale k Barusovi nedoletěla, protože byla zblokována hostující obranou. Skóre se tak měnilo až těsně před polovinou první třetiny, kdy si první branku v letošním ročníku připsal hodonínský útočník Radoslav Smetana.

Jičín mohl v zápětí vyrovnat, ale Barus si s pokusem Pelikána poradil a z následující dorážky mířil Kabeláč nad. Další možnost na srovnání stavu měli domácí v přesilovce, ale ani Cabák si na Baruse nepřišel. Hostujícímu brankáři pak v patnácté minutě pomohla i tyč jeho svatyně po střele Bryneckého. A po nevyužitých šancích domácího celku naopak podruhé v zápase udeřili Drtiči. Dvě minuty před první přestávkou dal druhou branku Hodonína po Komárkově přihrávce Zdeněk Jurásek.

Druhá dvacetiminutovka na branky bohatá nebyla, ale o gólové příležitosti nouze nebyla. A na svědomí je měli hlavně hosté ze Slovácka, ale Kozák si s šancemi Vondráčka, Škoríka, Špoka i v závěru Belisleho a Juráska, dokázal poradit a golman Slezanů držel relativní šance svého týmu aspoň na teoretický bodový zisk.

Naděje se ale Novému Jičínu rozplynula jako pára nad hrncem v začátku poslední dvacetiminutovky. Nejprve se v přesilovce trefil Pavel Kříž, který po dvou minutách třetí třetiny zvýšil na rozdíl tří branek. A Pavel Kříž jen o minutu a půl později už v klasické hře pěti proti pěti vstřelil i čtvrtou branku Drtičů. Domácí sice v pětačtyřicáté minutě dokázali zásluhou Martina Kabeláče snížit na 1:4, to ale bylo ze strany Nového Jičína pro dnešní zápas vše.

V pohodě hrající Drtiči si ve zbývajícím čase v pohodě hlídali vedení, které ve dvaapadesáté minutě ještě navýšili. Martin Špok si vybruslil mezi kruhy a nechytatelnou ranou prostřelil Kozáka. Poslední minuty se dohrávaly už jen z povinnosti. Drtiči si po prohře s Přerovem spravili chuť a z ledu posledního celku tabulky si odváží plný počet bodů.

David Handl (trenér HC Nový Jičín):
My jsme do utkání znovu nastoupili na čtyři pětky, protože kluci z Třince měli volno. Chtěli jsme trochu zvýšit agresivitu. Ze začátku jsme dobře bruslili, měli jsme spoustu šancí, bohužel soupeř dával góly. Potom díky tomu, že jsme v koncovce byli dost špatní, soupeř šance využíval a postupem času naše hra šla dolů. Dneska si myslím, že to bylo o tom, že se nám ze začátku nepodařilo vstřelit góly.

Svatopluk Kosík (trenér SHK Hodonín):
I když tomu možná výsledek napovídá, naše vítězství nebylo vůbec jednoduché. O to víc nás zisk tří bodů těší. Hokejově jsme na tom byli lépe my, ale domácí hráli se srdíčkem a nelze jim upřít ani nasazení. Důležité bylo, že jsme ustáli přesilovku soupeře o dva muže, kterou jsme velmi dobře ubránili. Všem klukům patří velké poděkování za odvedenou práci a zodpovědný výkon. Musíme tak hrát i v dalších zápasech.