Z vyrovnaného boje s Přerovem si Drtiči odnášejí bod

sobota 4.1.2014 | Redakce

Úvodní branku utkání vstřelili hosté hned v šesté minutě, ovšem ani ne za minutu srovnal Kuba. Ještě před koncem třetiny Drtiči dokonali obrat gólem Kříže. Další branky se diváci dočkali až v polovině zápasu, kdy vyrovnal bývalý hráč Hodonína Goiš. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl o druhém bodu pro Zubry Jiří Běhal. Hodonín se tak propadl na pátou příčku tabulky.

30.kolo, sobota 4.1.2014
SHK Hodonín - HC ZUBR Přerov  2:3p  (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Kuba (Škorík. Vrba), 15. Kříž (Špok) – 6. Kundrátek (Sedlák), 30. Goiš (Kovařík, Sedlák), 62. Běhal (Šťastný D.). Rozhodčí: Obadal - Blaha, Wesley. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1492. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) - Pokorný, Kulyk, Miklík, Skočovský, Koukal, Směřička, Polesný - Špok, Kříž, Charvát - Peš, Jurásek, Velechovský - Vrba, Škorík, Kuba - Smetana R., Smetana T..
HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) - Pala, Osina, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Tomeček, Haloda, Goiš, Sedlák, Kovařík, Sakrajda, Brančík, Málek, Šťastný, Školoud, Blinka, Kolář, Ditrich, Kundrátek

První mistrovské utkání nového roku nabídlo od prvních vteřin velmi dobrý hokej. Ani na jednom z celků nebyla vidět dvoutýdenní pauza a jak Drtiči, tak Zubři předváděli téměř patnácti stovkám diváků parádní podívanou.

Z první branky se v šesté minutě radovali hosté z Hané, kteří nečekaně udeřili z nenápadné akce, na jejíž konci byl Marek Kundrátek, který zužitkoval Sedlákovu přihrávku před brankoviště. Radost na hostující střídačce ale dlouho netrvala. O minutu později se před Vojtkem dobře zorientoval Michal Kuba a bylo srovnáno.

Vyrovnávací trefa nalila domácím krev do žil a Drtiči měli v následujících minutách mírně více ze hry. Tuto převahu korunoval pět minut před první přestávkou Pavel Kříž, který hledal přihrávkou z rohu svého spoluhráče, a jeho střílenou přihrávku si jeden z bránících hráčů Přerova srazil do vlastní brány.

Od druhé třetiny, ale převzali iniciativu hosté z Hané, kteří se také těsně před polovinou zápasu dočkali zaslouženého vyrovnání. Kotvan v brankovišti domácích čaroval a snažil se ze všech sil, ale na dorážku Jiřího Goiše z bezprostřední blízkosti byl krátký.

I v poslední části měli více ze hry hosté. Drtiči se jen sporadicky pouštěli do útkou. Po jednom z vhazování před Vojtkem se z ničeho nic dostal ke střele Špok, ale jeho ráně stála v cestě levá Vojtkova tyč.

Poslední minuty základní hrací doby se nesly v jasném duchu. Oba celky se z dnešního klání snažily získat alespoň bod a zápas tak dospěl do prodloužení. To ale po 71 vteřinách ukončil parádní ranou do horního růžku domácí branky Jiří Běhal, který tak pro svůj tým zařídil druhý bonusový bod.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín):
Hrál se z obou stran dobrý a svižný hokej, který musel bavit domácí, ale i hostující fanoušky. V první třetině jsme byli lepší a po zásluze jsme úvodní dvacetiminutovku vyhráli. Bohužel jsme ale nevyužili gólové šance, které jsme si vypracovali, což byla pro další vývoj velká škoda. Od druhé třetiny byl soupeř hokejovější a o poznání lepší. Defenzivní hra se nám sice celkem dařila, ale i tak jsme se dopustili chyby, kdy jsme dovolili soupeři srovnat. Ve třetí třetině hrály oba celky hodně opatrně. Je velká škoda dvou šancí Martina Špoka, kdy poprvé trefil tyčku a podruhé těsně přestřelil. My ale musíme být s bodem spokojeni, protože Přerov hrál velmi dobře, a myslím si, že dělba bodů byla nakonec zasloužená pro oba týmy.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov):
Já jsem s dnešním zápasem i s výsledkem spokojený. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Možná jsme mohli brát i tři body, ale o domácí tam měli nějaké šance, ale po většinu zápasu jsme Hodonín nepustili do hry a dle mého jsme si ty dva body zasloužili. V první třetině jsme si neplnili to, co jsme měli. O přestávce jsme si řekli, že to takhle dál nejde a kluci to vzali za správný konec. Soupeře jsme přestříleli a zaslouženě bereme dva body.