Z prvního ligového zápasu berou junioři pouze bod, Prostějov vyhrál na nájezdy

sobota 13.9.2014 | Jan Hochman

Premiérové utkání nového ročníku Ligy juniorů se hodonínským mladíkům příliš nevydařilo. V zápase s Prostějovem sice Drtiči brzy vedli, když se už v páté minutě trefil Hložánek. To ale bohužel bylo, co se gólů týče, ze strany domácích borců vše. Hosté srovnali na začátku druhé třetiny a jelikož do konce základní hrací doby už žádná branka nepadla, musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější hosté z Hané, kteří si tak domů vezou dva body.

1.kolo, pátek 12.9.2014
SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov  1:2sn  (1:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Hložánek - 21. Langr (Mašek), rozhodující nájezd Langr. Rozhodčí: Slavka - Kucián, Šustr. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 25:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
SHK Hodonín: Zollpriester (Juračka) - Sedlák (C), Frolek, Weber, Vanek, Maršálek, Kulyk - Flora, Černohous, Venclík - Kučera, Janota, Hložánek - Šála, Přichystal, Tomešek - Helísek, Ling. Trenér: Stanislav Beťko.
LHK Jestřábi Prostějov: Gottwald (od 2. nájezdu Strašák) - Krček (C), Křesala, Hejduk, Liška, Melka, Krampol J., Langr, Mašek, Jurík, Dočkal, Klincek, Konečnýý, Pavel, Jallert, Krampol D., Hejč. Trenér: Ivo Horák.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín):
První kolo z naší strany vůbec nebylo dobré. Nevím, čím to bylo, možná byli kluci přemotivovaní. Před zápasem na nich bylo vidět, že strašně moc chtějí vyhrát, ale nedokázali to předvést na ledě. Chyběla nám ta hokejovost, kterou jsme disponovali v přípravných pásmech, ale i věci jako napadání, přechod přes střední pásmo. Dnešní výkon byl z naší stránky špatný a myslím si, že pokud bychom pokračovali takhle dál, tak bychom neskončili dobře. Musíme se nad tímto utkáním zamyslet, hráči si musí uvědomit, že individuálně to rozhodně nepůjde. Měli jsme také spoustu vyloučených hráčů, což nás stálo spoustu sil, které chyběly v závěru zápasu.

Ivo Horák (LHK Jestřábi Prostějov):
My jsme dnes přijeli na horkou půdu soupeře, jak už to tady v Hodoníně tradičně bývá. Těžce se odtud vozí body, navíc místní juniorka patří k mužstvům, která pravidelně hrají na špici tabulky. Všichni jsme věděli, že to tu bude nesmírně těžké, hodonínští mají velice silné první třetiny a tu první se nám podařilo udržet. Kvalitu prokázali i brankáři na obou stranách, kteří podrželi své týmy. Podle mého názoru to byl chvílemi poměrně pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Rád bych svým hráčům poděkoval za bojovný a zodpovědný výkon. Zároveň jsme měli ke konci utkání i trochu štěstíčka, pak přišla ta dlouhá série samostatných nájezdů, které bývají loterií.