Z brněnských hal si Drtiči vezou povzbuzující výhru 6:3

čtvrtek 5.9.2013 | Redakce

Týden ve znamení venkovních přípravných zápasů vyšel Drtičům tak napůl. Po přestřelce v Prostějově, kterou v závěru zvládli lépe domácí Jestřábi se dnes Kosíkova družina představila v Brně. Stejně jako na Hané vyšla Drtičům první polivna zápasu na výbornou a po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 1:4 pro hosty. Domácí v závěru kosmeticky trochu upravili skóre, ale z vítězství se radovali Hodonínští, kteří pod Špilberkem zvítezili 6:3.

Příp., čtvrtek 5.9.2013
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:6  (1:1, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Zábranský (Látal), 58. Benýšek z trestného střílení, 58. Zábranský (Habrovec) – 9. Jurásek (Peš, Skočovský), 27. Dvořáček (Vondráček, Špok), 32. Belisle (Štěpánek), 34. Skočovský (Jurásek, Peš), 54. Špok (Vondráček), 59. Štěpánek (Vrba, Charvát). Rozhodčí: Held - Kříž, Musil. Vyloučení: 11:8, navíc Havíř (TEC) 10 minut. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: neuvedeno. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec, Dittrich, Klimeš, Štindl, Havíř, Zapletal - Česnek, Fadrný, Jurča - Šedý, Matouš, Bělohlávek - Látal, Zábranský, Pargáč - Benýšek, Odehnal, Hnilička
SHK Hodonín: Kotvan (41. Barus) - Pokorný, Rybarkin, Koukal, Skočovský, Miklík, Laporte, Směřička, Belisle - Špok, Vondráček, Dvořáček - Kučera, Jurásek, Peš - Velechovský, Škorík, Kuba - Charvát, Štěpánek, Vrba

Pro Techniku to byl poslední přípravný duel před startem nového ligového ročníku, který odstartuje už příští sobotu 14. září. To Drtiči mají závěrečnou prověrku na programu až v úterý 10. 9., kdy se na svém ledě představí proti Vsetínu. Před zápasem tudíž bylo jasné, že si Vysokoškoláci budou chtít spravit chuť a naladit se na vítěznou vlnu po ne úplně povedené přípravě.

A domácí tým byl tím, kdo se v sedmé minutě ujal vedení. Hosté ubránili oslabení, ale chvíli po skončení Vrbova trestu se trefil Martin Zábranský. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Štindl fauloval Vondráčka a byl odejit na trestnou lavici. A přesilovou hru po necelé minutě hosté potrestali. Kombinaci celého útoku zakončil Zdeněk Jurásek.

Vedení na stranu Hodonína mohl na přelomu dvanácté a třinácté minuty strhnout Peš, ale Nováka zachránila tyč jeho svatyně. Do konce první části si oba celky vypracovaly několik šancí, ale gomani Novák a Kotvan všechny střely pochytali.

Druhá dvacetiminutovka od samého začátku patřila hostům z Hodonína. Ti se do svého soupeře doslova zakousli a Novák měl v brankovišti domácích co dělat. Úspěšný byl brněnský golman až do sedmadvacáté minuty, kdy se po ose Vondráček - Špok, dostal v přesilovce puk až k Davidu Dvořáčkovi a posila z Havlíčkova Brodu poslala Drtiče do vedení.

Technika mohla srovnat krok v následné přesilovce, ale Drtiči ji zvládli na výbornou a po chvilce hry v pěti muřích na obou stranách naopak sami udeřili potřetí. Novic v dresu SHK Štěpánek vyhrál buly na Cory Belisleho, který přesnou ranou vyhnal pavouky z horního růžku Novákovy brány. Přesně o dvě minuty později vedli hosté ze Slovácka už o tři branky.

Drtiči totiž opět využili přesilovou hru. Na konci další povedené kombinace druhého útoku byl David Skočovský, který zasunoval kotouč do zcela odkryté brány. Po dvou třetinách tak hodonínští hokejisté vedli v Brně 4:1 a do závěrečného dějství šli s komfortním tříbrankovým náskokem.

Snížit mohla Technika po devíti minutách třetí části, kdy se do úniku dostal Hnilička a Belisle musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Následné trestné střílení ale brněnský útočník nezužitkoval. Barus, který na posledních dvacet minut vystřídal v brance hostí Kotvana, ani nemusel zasahovat, protože Hniličkovi kotouč utekl z hokejky.

Ve čtyřiapadesáté minutě hrál Hodonín jednu z mnoha dnešních přesilovek a počtvrté se ji povedlo Drtičům přetavit v gól. Mezi kruhy si najel Martin Špok a přesnou střelou do horního růžku navýšil vedení SHK už na 1:5. V samotném závěru se, stejně jako před dvěma dny na Hané, strhla přestřelka.

Mezi osmapadesátou a devětapadesátou minutou se během 59 vteřin měnilo skóre hned třikrát. Nejprve se dvakrát v krátkém sledu po sobě prosadili domácí borci. Na 2:5 snížil z trestného střílení Karel Benýšek a chvíli po něm se podruhé v zápase prosadil Martin Zábranský. Poslední slovo si ale vzali hosté, respektive Štěpán Štěpánek, který v čase 58:23 dal výsledku konečnou podobu.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Do začátku sezóny máme ještě co trénovat. Nasazení mužstva nefunguje tak, jak bychom si představovali. I sami hráči musí cítit, že to není ideální, což se odráží na výsledku. Když tomu nedáte sto procent, nemůžete pomýšlet na úspěch. Na konci utkání jsme výsledek pouze kosmeticky upravili.

Svatopluk Kosík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Zápas jsme v druhé třetině, v níž jsme vstřelili tři branky, rozhodli. V této fázi hry jsme byli zaslouženě lepší. V další části jsme si chtěli pohlídat skóre, ale vyskytly se opět chyby v obraně a ještě jsme inkasovali. Na druhou stranu mne potěšily přesilové hry, které jsme čtyřikrát využily. Brankář Kotvan chytá po zranění ruky, takže jsme jej šetřili a do brány postavili pouze na čtyřicet minut.

27.8. | Hodonín - Technika Brno | 3:2sn
5.9. | Technika Brno - Hodonín | 3:6
27.9. | Hodonín - Technika Brno | 1:2sn
8.11. | Technika Brno - Hodonín | 4:0
17.12. | Hodonín - Technika Brno | 3:2
31.1. | Technika Brno - Hodonín | 3:4