Z Nových Zámků odjíždí Baník s výpraskem, Drtiči na zkušeného soupeře nestačili

úterý 26.8.2014 | Jan Hochman, Petr Svoboda

Dnešní utkání se hodonínským hokejistům vůbec nepodařilo. Domácí do utkání výborně vstoupili, když už v první minutě ve vlastním oslabení otevřeli skóre. Postupně domácí borci navyšovali skóre až na konečných 8:3. Baník utrpěl na Slovensku druhou prohru v přípravě. O góly SHK se postarali Kuba, Smetana a Zezula.

Příp., úterý 26.8.2014
HC MIKRON Nové Zámky (MOL) - SHK Hodonín  8:3  (3:2, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Čaládi (Kropáč), 10. Púchovský, 11. Polčík (Faith, Uram), 24. Kowalczyk, 25. Štefanka, 47. Hrudík (Uram), 48. Fiala (Faith), 53. Dubec (Klobúčnik, Ďuriš) - 5. Kuba (Peš, Jurásek), 15. Smetana (Sajdl), 39. Zezula (Škápik, Vrba). Rozhodčí: Druga - Bachúrik, Moravec. Vyloučení: 5:4, navíc Piskoř (HOD) 5+OK, Kučera (HOD) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 320. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 8:3.
HC MIKRON Nové Zámky (MOL): Krajčovič (Ďuriš M.) - Hrudík, Kowalczyk, Šiška, Ďuriš A., Král, Kováč - Uram, Faith, Polčík - Čaládi, Štefanka O., Kropáč - Cseres, Púchovský, Fiala - Dubec Martin, Matúš, Klobučník. Trenér: Róbert Spišiak.
SHK Hodonín: Kotvan (Luner) - Navrátil, Polesný, Nedvěd, Kulyk, Škápik, Fejt, Grman, Kovář - Kučera, Sajdl, Tomi - Jurásek, Peš, Kuba - Piskoř, Zezula, Vrba - Mika, Charvát, Fiedler - Smetana. Trenér: Jan Prčík st..

Zkáza hodonínské obrany začala již v první minutě utkání, přičemž nic nenasvědčovalo tak jednoznačnému průběhu. Hned po dvanácti vteřinách hry byl vyloučen domácí Faith a tým SHK načal první přesilovku zápasu, která se ovšem hostům vůbec nepovedla. Oranjes se nedokázali v přesilovce dostat ani na dostřel bráně Nových Zámků, které udeřily ve vlastním oslabení. Po brejku dobře zapracoval v pásmu hostů Kropáč, který předal puk Eriku Čaládimu, který Kotvana po necelé minutě hry překonal střelou do levého horního růžku.

V následujících minutách se snažili Drtiči s průběhem utkání něco udělat, a to se jim také povedlo v páté minutě hry. Michal Kuba předvedl dobrý důraz na brankovišti a zblízka se mu povedlo dostat černý kus gumy za novozámeckého brankáře. Šampion loňského ročníku MOL Ligy nechtěl nechat nic náhodě a navýšil svoji aktivitu, což se projevilo v rozmezí pětatřiceti sekund v polovině první části. Nejprve se na konci desáté minuty prezentoval dobrou sólovou akcí Anton Puchovský, jež nedal Kotvanovi v bráně SHK jedinou šanci.

Následně se v čase 10:33 usadila pětice hráčů slovenského týmu v útočném pásmu a po ukázkovém pouťovém kolotoči dokázala zásluhou Petera Polčíka zakončit krásnou akci do prázdné brány za bezmocného brankáře oranžovo-modrých. Druhá polovina první třetiny nabídla divákům ukázku hry čtyři na čtyři, která lépe svědčila hostům ze Slovácka. Domácí následně hráli zkrácenou přesilovku, ale v jejím závěru Radoslav Smetana ve středním pásmu přebral puk, prodral se do útočné části a nakonec si poradil i s brankářem Nových Zámků. To ovšem bylo ze strany Drtičů na dlouhou dobu vše.

Poslední minuty první části patřily hodonínskému Zdenku Kotvanovi, před jehož bránou bylo opravdu rušno a ten musel lapat jeden kotouč za druhým. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první a to velké aktivitě slovenského celku, který dokázal svoje snažení přetavit opět ve dvě slepené branky.

Hodonínskou nemohoucnost jen podtrhla přesilovka po vyloučení hostujícího Fejta, kdy nejdříve profrčel domácí obranou Pavel Kowalczyk, který tvrdou střelou od modré vyzkoušel sílu sítě Kotvanovy branky a následně o pár desítek vteřin později se podobným způsobem prosadil, už ve hře pět na pět, Ondrej Štefanka. Tým z jihu Moravy ale nepadl a snažil se s nepříznivým stavem něco udělat, proti byl ovšem gólman Krajčovič, při němž pravděpodobně stáli všichni hokejoví svatí, když předváděl domácímu publiku jeden fantastický zákrok za druhým.

Ke konci třetiny byla Drtičům nabídnuta další početní výhoda a tuto dokázali hodonínští zahrát docela dobře a udělali si z klece Nových Zámků prakticky střelnici, kde ale stál nadmíru jistý Krajčovič, který držel domácí tým. Pár vteřin po skončení relativně povedené přesilové hry se Michal Zezula perfektně zbavil domácích obránců, prodral se před Krajčoviče a naprosto přesně poslal puk do sítě domácích, to ovšem bylo arzenálu hostů všechno a dále se prosazovali pouze slovenští borci.

Třetí herní část byla bohatá na vyloučení, obzvláště pak na straně hodonínských. Domácím se naskytla výborná šance na skórování, když byl nejprve vyloučený Domink Piskoř na pět minut, jehož následoval po několika desítkách vteřin i Kristian Grman. Přesilovku pět na tři dokázal po krásné přihrávce od Urama využít Jakub Hrudík. Následoval desetiminutový trest pro Zdeňka Kučeru za nesportovní chování.

Ve zbývajících minutách dlouhého trestu Radoslava Smetany se dostal do stoprocentní pozice před Kotvana Tomáš Fiala, který nezaváhal a zatloukl sedmý hřebíček do rakve s nápisem "SHK Hodonín." Knockout Drtičům udeřil novozámecký Martin Dubec proti jehož střele neměl Zdenko Kotvan žádnou šanci. Zbytek zápasu probíhal již v klidnějším duchu. Oba brankáři přidali pár zásahů do svých statistik a vzápětí siréna oznámila konec tohoto jednoznačného utkání.

Jan Prčík st. (SHK Hodonín):
V každé třetině jsme se bohužel nevyvarovali slabé pasáži, během níž jsme zbytečně inkasovali. V konci první třetiny jsme se dokázali dotáhnout na rozdíl jedné branky, ale v úvodu druhé jsme bohužel zase dostali dva rychlé góly a nám se povedlo skórovat až těsně před přestávkou. Paradoxem je, že druhou část jsme vyhráli 16:5 na střely, přesto jsme ji prohráli na góly 2:1. Pochopili jsme ale, že se soupeřem dá hrát. V poslední třetině jsme inkasovali v šesti minutách další tři góly a to už bylo po zápase. Branky, které jsme dostaly, vznikly po hrubých chybách a to nejen v obraně, ale i v útočné fázi. Výsledek ale určitě neodpovídá tomu, co jsme na ledě předvedli. Vlastní chyby a nedisciplinovanost nás připravily o lepší výsledek.