Vyrovnaný zápas rozhodli hosté z Brna v prodloužení

sobota 3.11.2012 | Redakce

Nejvyšší návštěva sezony sledovala krásné a bojovné utkání, kterému nechybělo nic, až na větší počet branek. Hosté se na konci první části dostali využitým brejkem do vedení. To Technika držela až do poslední minuty druhé třetiny, kdy srovnával Jurásek. Nerozhodný stav vydržel až do konce řádné hrací doby. V poslední minutě prodloužení rozhodl o dvoubodové výhře šťastnou střelou hostující kapitán Habrovec.

11.kolo, sobota 3.11.2012
SHK Hodonín - HC Technika Brno  1:2p  (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Jurásek (Stejskal) - 18. Mráz (Odehnal), 65. Habrovec (Sedláček). Rozhodčí: Škach - Smilek, Goňa. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1547. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Miklík, Máša, Oško - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Medřický, Kuba, Fiedler - Charvát, Kučera, Červenka
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec, Košecký, Strýček, Bilčík, Klimeš, Zapletal, Žalud, Mráz, Sedláček, Rajnoha, Česnek, Benýšek, Odehnal, Blaha, Bělohlávek, Látal, Šedý, Hnilička, Valeš, Brzobohatý

Dnešní větrný podvečer se na hodonínském zimním stadionu nesl ve znamení souboje dvou nejlepších celků centrální divize 2. ligy. Domácí Drtiči přivítali brněnské Vysokoškoláky a už před zápasem bylo jasno, že se bude určitě na co dívat. To oba celky také potvrdily. Jubilejnímu padesátému měření sil Drtičů a Techniky chybělo jediné, více branek.

Drtiči na svého soupeře vlétli jako uragán, ihned po úvodním buly se nastěhovali do obranné třetiny Brna, kde první útok SHK spustil doslova kolotoč, ale počáteční nápor branku nepřinesl. I v dalších minutách se hrál pohledný a svižný hokej, ovšem bez vyložených brankových příležitostí. Až v šestnácté minutě nabil do tandemu Stejskal Pokornému, ale Novák puk lapil. O dvě minuty později se domácí hnali do útočné třetiny, ale hra se rychle otočila na druhou stranu a Zdeněk Mráz střelou přes hodonínského obránce procedil puk přes Baruse až do brány.

Úvod druhé třetiny poznamenala série vyloučení, ale ani jedno mužstvo svou početní výhodu nezužitkovalo. Vyrovnaná hra pokračovala i v následujících minutách. Chvílemi měli domácí územní a herní převahu, ale chyběla jednoduchost a častější střelba. V polovině utkání měl Novák co dělat, aby uhájil svou svatyni před dorážejícími Drtiči, ale brněnský golman nakonec puk udržel před brankovou čarou. Zaslouženého vyrovnání se Drtiči dočkali až v poslední minutě druhé části, když puk po Stejskalově ráně těsně vedle levé tyče dokázal u zadního mantinelu zkrotit Zdeněk Jurásek a bleskově jej zpoza brány zasunul za Nováka.

Do poslední třetiny se tak šlo za nerozhodnutého stavu a na obou týmech bylo vidět, že hlavně nechtějí udělat chybu a hrálo se tak hodně opatrně. I taky si ale domácí i hosté vypracovali slibně vypadající šance, ale gólmani, jak Barus, tak Novák, dnes byli opravdu výteční a drželi své týmy. Pět minut před koncem pomohla Barusovi jeho levá tyč, na druhé straně zase přelstil brněnskou obranu Sajdl, ale Novák jeho pokus zlikvidoval a utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm měli domácí po 139 vteřinách výhodu přesilovky čtyř proti třem, ale Drtiči s ní naložili hodně špatně. Pětašedesát vteřin před koncem nastaveného času se vylučovalo i na domácí straně a k vidění byla málo vídaná situace, protože na obou stranách byli jen tři hráči v poli. Vše nasvědčovalo tomu, že o vítězi budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy, ale v čase 64:08 se puk dostal k hostujícímu kapitánovi Janu Habrovcovi, kterému střela vůbec nesedla, ale možná i díky tomu se štěstím zapadla za nešťastného brankáře domácích.

Jiří Rech (hlavní trenér SHK Hodonín):
Zápas to byl hodně kvalitní. Dnes to bylo hlavně o golmanech, kteří chytali skvěle. Bohužel se nám přestalo dařit v přesilovkách, které nám často rozhodovaly zápasy. Dnes jsme opět ani jednu ze sedmi příležitostí nevyužili. Začínáme je hrát zbytečně moc komplikovaně, takže se na to budeme muset trochu zaměřit. Dnes to asi byla spravedlivá dělba bodů, gól Techniky v prodloužení byl vice než šťastný, ale bohužel. Chtěl bych moc rád poděkovat divákům, že nás opět přišli povzbudit v takovém počtu. Byli jako vždy skvělí.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Musím naše kluky pochválit, hráli výborně. Utkání se určitě muselo divákům líbit a to i přes to, že na branky nebylo moc bohaté. Myslím si, že za dnešní bojovnost jsme si vítězství zasloužili. Rozhodující branka byla s trochou štěstí. Byl to takový padáček, který tam naštěstí pro nás doplachtil, ale i takové góly se počítají.

Autor videa: Pavel Hodes

16.8. | Hodonín - Technika Brno | 5:1
25.8. | Technika Brno - Hodonín | 5:1
19.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:5
3.11. | Hodonín - Technika Brno | 1:2p
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:2sn
26.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:2
23.3. | Hodonín - Technika Brno | 3:4sn