Výborný začátek turnaje. Drtiči na úvod Slezského poháru přestříleli domácí Opavu

sobota 17.8.2019 | Redakce

Hodonínským hokejistům vstup do Slezského poháru vyšel. Drtiči v pátečním večerním zápase přestříleli domácí Opavu 6:4. Hosté ze Slovácka rozhodli přestřelku v závěrečné části, kdy se nejprve v přesilovce trefil Matějka a triumf Jihomoravanů pečetil při power-play druholigového soupeře Finsterle. V sobotu Drtiče čeká souboj s favorizovanou Osvětimí. Účastník nejvyšší polské soutěže v zahajovacím duelu deklasoval Linec 11:0.

přát., pátek 16.8.2019
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  4:6  (2:2, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Malina (Herman), 16. Malina (Rousek), 28. Slavík (Herman), 32. Šmíd – 11. Janás (Mlynář), 16. Balán (Ševčík), 27. Balán (Smutný, Finsterle), 32. Matějka (Balán), 49. Matějka (Balán, Finsterle), 59. Finsterle (Matula, Matějka). Rozhodčí: Pelc – Hlavatý, Trčka. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:4.
HC Slezan Opava: Svoboda (Lamla) – Peslar, Fědor, Ficek, Zdeněk, Slavík, Štindl, Kocián, Vilinskij – Zelenkov, Černý, Wolf, Rousek, Malina, Herman, Šmíd, Kovařík, Hendrych, Kysučan, Pělucha, Kadula.
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Bulín, Smutný, Janás, Matula, Leška, Balán, Finsterle, Ševčík, Miklík, Polák, Proschl, Věžník, Hasoň, Vaněk, Slabý, Spalovský, Mlynář, Charvát, Matějka, Váňa.

Diváci v Opavě se rozhodně nenudili. Zatímco úvodní duel Slezského poháru přinesl exhibici a jasnou výhru Osvětimi nad rakouským Lincem 11:0, druhé páteční utkání bylo mnohem napínavější.

Přestřelku odstartoval v 9. minutě domácí Malina. Herman v rohu útočného pásma vybojoval puk, předložil jej do prostoru kruhů právě Malinovi, který ranou pod vyrážečku prostřelil hodonínského Kubáně.

Drtiči zahrozili ještě za bezbrankového stavu. Matějka se úplně sám ocitl před Svobodou, brankář Slezanu jej ale parádním zákrokem vychytal!

Jihomoravané se vyrovnání dočkali až o chvíli později. Janás si sjel z pravého kruhu a nekompromisně vymetl šibenici opavské klece. V 16. minutě hosté udrželi podruhé. A pomohla jim k tomu kuriózní trefa Balána. Zkušený útočník přihrával z pravé strany puk před branku, kotouč se odrazil od Fickovy brusle do vzduchu a k překvapení všech skončil v opavské brance.

Slezané ale dlouho nesmutnili. Rousek od mantinelu našel najíždějícího Malinu a ten z první udeřil.

Oba týmy útočily i v prostřední části. Drtiči si mohli vzít vedení v početní výhodě, ale při vyloučení domácího Slavíka málem inkasovali, když se Pělucha řítil sám na Kubáně, ale v jasné šanci neuspěl.

Ve 27. minutě už hodonínští hokejisté početní výhodu zužitkovali. Smutného ránu od modré čáry Balán chytře usměrnil za bezmocného gólu Svobodu.

Drtiči ale o vedení brzy přišli. Na 3:3 bleskově srovnal Slavík. Ofenzivní manévry se ale teprve rozjížděly. V polovině zápasu předvedla Opava parádní kombinaci, na jejímž konci byl Rousek, který ale nedokázal kotouč usměrnit do sítě.

Ve 32. minutě se slovácký celek ujal v zápase potřetí vedení. Matějka si pohrál se Slavíkem a následně si vychutnal i Svobodu. Slezané ale znovu přispěchali s rychlou odpovědí. Nenápadné nahození beka Šmída od mantinelu skončilo za gólmanem Kubáněm.

Drtiči mohli skórovat ve druhé třetině ještě jednou. Jihomoravané ujížděli na jednoho, proti Balánově dorážce se ale vyznamenal domácí brankář Svoboda.

Slezané si v závěru prostřední části zahráli dvojnásobnou přesilovku, ale Drtiči se v dlouhém oslabení ubránili.

Atraktivní duel vygradoval v závěrečné části. Zelenkova vychytal výtečným zákrokem Kubáň, na druhé straně se po ráně Matuly vyznamenal Svoboda.

Drtiči měli ve třetí periodě navrch a svůj tlak přetavili v pátou branku. Balán se v přesilovce protlačil středem obranného pásma Slezanu, u branky našel úplně volného Matějku a ten překonal přesunujícího se Svobodu.

Opava mohla v hektickém závěru srovnat. Kubáň si ale poradil s Peslarovou bombou i dorážkou Hermana.

Domácí trenér Zdráhal za nepříznivého stavu 4:5 odvolal brankáře, ale ani power-play Slezanům vyrovnání nepřinesla. Drtiči se nejenže početní přesile ubránila, ale také stvrdila svůj triumf. Opava na útočné modré ztratila puk a po několika přihrávkách uklidil puk do opuštěné klece Finsterle. Drtiči zvítězili nad druholigovým rivalem 6:4 a na Slezském poháru v Opavě si připsali první výhru. V sobotu na Hodonín čeká favorizovaná Osvětim.

Další páteční výsledek

Steel Wings Linz - Osvětim 0:11 (0:3, 0:3, 0:5)
Branky a nahrávky: 2. Trandin (Kowalowka, Przigodzki), 3. Koblar (Kalan), 10. Tabaček (Krzemien), 23. Trandin (Krzemien, Raska), 31. Przigodzki (Protasenya), 33. Trandin (Kowalowka), 43. Kowalowka (Zatko), 45. Bezuška (Luža, Trandin), 50. Zatko (Protasenya, Przigodzki), 53. Protasenya (Trandin, Przigodzki), 56. Raska (Pretnar)

14:30: Opava - Osvětim

Michal Konečný: (SHK Hodonín): „Jsem rád, že nám to začíná fungovat směrem dopředu. Jelikož hrajeme ofenzivní hokej, nějaké góly i inkasujeme, což je logické. První polovinu byl zápas vyrovnaný, od třicáté minuty bylo ale utkání zcela v naší režii. Byli jsme neustále v pohybu, dobře jsme bruslili, soupeře napadali. Hráli jsme na čtyři lajny. Pochválit musím celý mančaft, který zahrál výborně. Kluci jsou hlavně vpředu neskutečně silní na puku. Ve třetí třetině jsme domácí až na výjimky nepouštěli přes červenou čáru. Přesně to bychom chtěli v sezoně hrát. Na zkoušku přišli nový obránci. Měli to těžké, všechno jsou to mladí kluci. My si je ale s kolegou Flašarem srovnáme. Chceme, aby to fungovalo. Výhra nad Opavou je zasloužená. Ve třetí třetině nás podržel brankář Andres Kubáň. V sobotu nás čeká Osvětim, což je top mančaft. Dívali jsme se na jeho zápas s Lincem. Opavě nasázel sedmičku. Chybět nám bude útočník Balán, zase ale přijede jiný hráč. Zase budeme hrát na čtyři útoky. Porveme se o to, pokusíme se favorita překvapit. Věřím, že to bude dobré.“

1. SUM Šumperk 3 13:5 9
2. HBR Havl. Brod 3 14:4 8
3. VAL Val. Meziříčí 3 16:6 7
4. HOD Hodonín 2 12:9 5
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 3 8:16 3
7. ZNS Žďár n/S 2 4:9 1
8. KOP Kopřivnice 3 11:17 0