Výborně! Baník na domácím ledě ani podruhé nezaváhal a ve čtvrtfinálové sérii nad Slezanem opět vede

středa 1.3.2017 | Jan Hochman

Třetí čtvrtfinálové utkání začalo pro domácí Drtiče velmi dobře. Už v páté minutě otevřel skóre zápasu v přesilovce Jakub Vrána, o necelé tři minuty později na něj navázal druhou trefou Michal Kuba. Parádní úvodní dvacetiminutovku pak uzavřel pětadvacet vteřin před přestávkou třetím zásahem do opavské klece Petr Jurča. Hosté v pětatřicáté snížili zásluhou Holíka, ale další puky už domácí defenziva v čele s opět výborným Kotvanem do sítě nepustila. Baník tak po třech zápasech vede v sérii hrané na čtyři vítězná utkání 2:1.

ČF3, středa 1.3.2017
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  3:1  (3:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Vrána (Haloda M.), 8. Kuba (Vrána), 20. Jurča (Vaněk, Polesný) - 36. Holík (Galvas). Rozhodčí: Kopeček - Klouda, Urubčík. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1388. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Stav série: 2:1.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Miklík, Polesný, Pokorný (A), Potechin, Loginovskij, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Charvát, Kuba (A) - Hložánek, Černohous, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HC Slezan Opava: Wanecki (Urbisch) - Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma - Wolf, Polok (A), Selingr (C) - Grygar, Kilnar, Černý L. - Herman, Pavelek, Rousek - Svoboda, Sysala, Štindl - Chalupa (A). Trenér: Pavel Hulva.

Drtiči byli v úvodní dvacetiminutovce výrazně aktivnějším mužstvem, i proto si po první siréně odnášeli do kabin slibné, tříbrankové manko. Domácí měli hned na začátku utkání jako první možnost vyzkoušet si přesilovou hru po vyloučení opavského Tůmy a využili ji beze zbytku. Dlouhodobé dobývání hostující branky přetavil v gól Jakub Vrána, který se nebál uplatnit důraz na brankovišti. V šesté minutě hráli v početní výhodě také Opavští, jenže Matulovo vyloučení nedokázali potrestat.

Naopak, pět sekund po jeho návratu musel brankář Wanecki kapitulovat podruhé. S pokusem Vrány si ještě dvacetiletý gólman dokázal poradit, jenže na pohotovou dorážku Michala Kuby již nedosáhl. Slezan měl také své šance, jenže tutovku Svobody zneškodnil „tygřím skokem“ hodonínský brankář Kotvan. Pětadvacet sekund před přestávkou udeřili domácí, opět v přesilovce. Vaněk našel ideálním pasem nejproduktivnějšího muže základní části Petra Jurču, který jen zametl puk za brankovou čáru.

Ve čtyřiadvacáté minutě to mohlo být po kuriózní situaci již o čtyři branky pro slovácký celek. Hostujícímu obránci Galvasovi kotouč nepříjemně poskočil při rozehrávce takovým způsobem, že málem sklouzl až za brankovou čáru. Po vyloučení Pokorného mohli udeřit Slezané, nejblíže ke vstřelení branky měl Mosler, jenže jeho tečovaný pokus proletěl jen těsně nad horní tyčí Kotvanovy svatyně. Opavané se tak mohli radovat ze snižující branky až v šestatřicáté minutě. Souhru dvou veteránů Davida Galvase a Vladimíra Holíka zakončil druhý jmenovaný přesnou ránou od modré čáry.

Na začátku třetího dějství se fanoušci Drtičů dočkali čtvrté branky svých oblíbenců, jenže neplatné. Po Hložánkově obkroužení branky sice hokejisté Baníku dokázali dopravit puk za brankovou čáru, jenže hlavní rozhodčí ukázal postavení útočícího hráče v brankovišti. Další šance Jihomoravanů na sebe nenechala dlouho čekat, o dvě minuty později pálil z mezikruží Peš. Jenže proti jeho střele bez přípravy se Wanecki vytáhl a předvedl ukázkový semafor.

Pět minut před koncem základní hrací doby tlak Slezanů sílil. Polok našel přesně hůl Selingra, na nějž zívala odkrytá polovina brány, jenže opavský útočník nechal vyniknout brankáře Kotvana. Hostům nakonec nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, Hodonínští se tak ujímají vedení 2:1 ve čtvrtfinálové sérii, která se v pátek opět přestěhuje do Opavy.

Kluci zvládli dnešní utkání po taktické stránce dobře. V první třetině se nám podařilo vstřelit tři branky a to si myslím, že jsme tam ještě měli dvě gólové šance, které jsme mohli proměnit. Ve druhé třetině jsme na chvíli upustili od našeho plánu, Opava nás rozhodila a byla tam spousta zbytečných faulů. Tím jsme dostali soupeře do hry. Ve třetí třetině jsme si už výsledek pohlídali a odvedli jsme velmi dobrou defenzivní práci. Pro oko diváka to možná nebylo nejhezčí, ale tak se hraje playoff a pro nás je velmi důležitý dnešní bod. Věříme, že v pátek se nám podaří prolomit opavské prokletí. Věříme také v to, že za námi přijedou naši skvělí fanoušci a získáme ve Slezsku třetí bod.

Pavel Hulva (Opava):
Více méně jsme si zápas prohráli v první třetině. Bylo vidět, že z nás mají domácí respekt, ani do nás moc nechodili. Pak jsme ale nezvládli první oslabení a bylo to 1:0. Druhý gól padl, dá se říct, v naší přesilovce, kdy nám ujeli a z dorážky vstřelili domácí druhou branku. Dá se říct, že stejné góly dostáváme pořád a to musíme prostě zlepšit. Třetí branku jsme pak domácím darovali v další přesilovce, kterou hrají domácí velmi dobře. Sice jsme ve druhé třetině snížili na 3:1, ale musíme se víc tlačit do brány. Bohužel, bez toho to nepůjde. Musím ale sportovně pogratulovat domácím, protože dnes byli lepší.