Vítězná série skončila. Drtiči před prázdnými ochozy nestačili na Kopřivnici, doma prohráli 1:4

sobota 10.10.2020 | Redakce, Foto: Libor Duchoň, Regionální týdeník Znojemsko

H O D O N Í N - Vítězná série skončila. Druholigoví hodonínští hokejisté po čtyřech zápasech vyšli bodově naprázdno. Drtiči před prázdnými ochozy nestačili na Kopřivnici, v sedmém kole východní skupiny doma prohráli 1:4. Jediný gól slováckého celku vstřelil na konci prostřední části mladík Lekeš. Janásův tým zůstal i přes první letošní domácí porážku v tabulce druhý za suverénním Znojmem. Nyní má druhá liga kvůli nařízení vlády minimálně dva týdny přestávku.

7.kolo, sobota 10.10.2020
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  1:4  (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Lekeš (Mikulík, Romančík) – 8. Mach M. (Fojtík F., Bartošák), 19. Suchý (Fojtík T.), 34. Mach (Gola, Fojtík), 57. Suchý (Pokorný, Sluštík). Rozhodčí: Maršálek – Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 8:9, navíc Podlaha (Hodonín) 10 minut. Využití: 0:1. Bez diváků. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
SHK Hodonín: Javůrek (Kubáň) – Nedvěd, Mikulík, Vosátko, Kruckovyč, Fišera, Koubek, Miklík – Lekeš, Medek, Janás, Havlát, Balán, Podlaha, Charvát, Hložánek, Vaškovič, Romančík, Leška, Komínek, Krejčí.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Šindelka) – Krzak, Mituchovič, Bail, T. Fojtík, Marek, Bartošák – J. Mach, Daron, Gola, Suchý, M. Mach, Pokorný, Pargáč, Hrubý, Gebauer, F. Fojtík, Kofroň, Žemba, Sluštík.

Sobotní utkání se kvůli nařízení vlády hrálo v komorní atmosféře bez diváků. Drtiči si hned v úvodu střetnutí zahráli přesilovou hru, ale početní výhodu nevyužili. Pak byl vyloučený hostující Mituchovič, Hodonín ale i druhou přesilovku promarnil.

Kopřivnice obě oslabení zvládla a v 8. minutě udeřila. Fojtík vyslal do šance Matěje Macha, který unikl domácí obraně a zblízka překonal gólmana Javůrka. Vzápětí šel za katr Pargáč, ale Drtiči i s třetí přesilovkou naložili bídně.

Severomoravané se v klidu ubránili a na konci první třetiny z první početní výhody v zápase udeřili. Komínkův nedovolený zákrok potrestal Suchý, který v 19. minutě zvýšil na 2:0.

Drtiči se i ve druhé třetině proti výborně hrajícímu soupeři složitě prosazovali. Šancí bylo málo. Co prošlo, to pochytal pozorný gólman Hromada. Slovácký celek navíc dál fauloval a v polovině utkání šel dokonce do tří. Oslabení ale zvládl skvěle a dál živil naději na body. Hosté ale hráli dobře a nekompromisně trestali zaváhání soupeře. Ve 34. minutě přidal třetí gól Kopřivnice Matěj Mach.

Jihomoravané ale dál bojovali. I když v prostřední části promarnili dlouhou přesilovku pět na tři, na konci druhé třetiny výsledek snížili. Ránu Mikulíka od modré čáry chytře tečoval mimo Hromadův dosah další mladík Lekeš a zase to bylo jenom o dvě branky.

Drtiči se i v závěrečné části snažili utkání zdramatizovat. Blízko gólu byl Romančík, který však mířil pouze do tyče.

Kopřivnice dál výborně bránila a nepouštěla protivníka do zakončení. Jihomoravané se neustále tlačili do zakončení, kontaktní gól ale nedali. Naopak, hosté v závěru svůj náskok ještě navýšili, když na konečných 4:1 upravil Suchý.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Po čtyřech vítězných zápasech přišla porážka. My jsme věděli, že nás čeká hodně těžký soupeř. Kopřivnice byla na nás dobře nachystaná. My jsme utkání bez diváků hrát nechtěli. Podle nás to ztrácí smysl, když jsou od pondělí uzavřená všechna sportoviště. Kopřivnice na to nepřistoupila, hrát chtěla a nakonec si domů odvezla všechny body. Zápas rozhodla první třetina, kterou jsme odehráli hodně špatně a kterou jsme prohráli 0:2. Soupeř naopak hrála velice dobře, dohrával nás, nenechal nám kousek ledu. Kluci s tím dlouho měli velké problémy. Ve druhé třetině jsme trošku zvedli. Pomohly nám i vyloučení hostů. Asi od půlky zápasu to bylo v naší režii. Ve třetí třetině jsme byli jednoznačně lepším mančaftem. Nastřelili jsme dvakrát tyč, jednou jsme nedostali puk do prázdné brány. Ale nemůžeme se vůbec na nic vymlouvat. Štěstí jsme si vybrali v jiných utkáních. Teď jsme ho na konci střetnutí neměli. Teď jsme čtrnáct dnů bez hokeje. Uzavírá se stadion, takže nemůžeme ani trénovat. Za dva týdny uvidíme, co bude. Ale co jsem viděl a slyšel v televizi, tak si myslím, že se hrát nebude delší dobu. Ale všechny mančafty mají stejné podmínky. Nikdo nemůže trénovat ani hrát, možná se sejdeme za dva týdny, v listopadu nebo i později.“

Jaroslav Kofroň (trenér HC ISMM Kopřivnice): ,,Jsme moc rádi, že se nám podařilo dnes vyhrát. Bylo to moc těžké a místy až moc vyhrocené utkání, které jsme i se štěstím ustáli. Hodonín nás místy tlačil, ale celý tým šlapal a dvakrát při nás stálo i štěstí. Šli jsme za bodovým ziskem a máme všechny tři body. Celý tým si zaslouží palec nahoru."