Vítězná série skončila. Drtiči po hrozivém úvodu podlehli Kopřivnici 3:4

středa 19.12.2018 | Redakce

Vítězná série skončila. Hodonínští hokejisté po pěti zápasech vyšli ve druhé lize bodově naprázdno. Drtiči ani napotřetí v letošní sezoně neporazili neoblíbenou Kopřivnici, Tatře ve 27. kole podlehli 3:4 a v tabulce východní skupiny dál zůstávají s pětibodovou ztrátou na vedoucí Šumperk druzí.

27.kolo, středa 19.12.2018
SHK iClinic Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  3:4  (0:4, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Franek (Matějka), 36. Franek (Matějka), 38. Šaršok (Charvát) – 2. Hrubý (Suchý), 9. Mach (Korec, Gola), 9. Kofroň (Červenka), 15. Hrubý (Sluštík, Suchý). Rozhodčí: Šudoma – Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 4:6, navíc Kofroň (Kopřivnice) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 913.
SHK iClinic Hodonín: Kořének (9. Štěpanovský) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Velička) – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, Kofroň, Gola, Sluštík.

Jihomoravané po těsné porážce s Kopřivnicí litovali hlavně zpackaného úvodu. Domácí nezachytili začátek, v 15. minutě prohrávali už 0:4! V tu chvíli se schylovalo k nečekanému debaklu, ale svěřenci trenéra Ivana Dorniče dokázali přísun branek ve své síti zastavit.

Domácí tým se po výměně gólmanů zvedl, v závěru druhé třetiny utkání třemi góly v krátkém sledu zdramatizoval, ale na vyrovnání už nedosáhl.

Natěšení fanoušci SHK v úvodu střetnutí nechápali. Hodonínští hokejisté vstoupili do středečního utkání lehkovážně, když hned ve 2. minutě inkasovali. Favorita zaskočil Hrubý, kterému asistoval Suchý.
Než se domácí borci vzpamatovali, tekli o tři branky. V čase 8:21 překonal brankáře Kořénka Mach, následně se prosadil Kofroň a mladý gólman putoval po mizerném startu a za hrozivého startu 0:3 na střídačku. Na ledě musel už v 9. minutě náhradník Štěpanovský.

Nerozchytaný jednadvacetiletý mladík o čisté konto poměrně rychle přišel, když čtvrtý úder zasadil zaskočenému soupeři Hrubý. Drtiči se po nepříjemných direktech složitě zvedali a zbytkem první třetiny se spíše protrápili.

Prostřední část přinesla spoustu faulů. Hra byla rozkouskovaná, hodonínští hokejisté se těžko dostávali do tempa.

Slováckému celku k nakopnutí pomohla nedisciplinovanost protivníka. Drtiči sice promarnili dvojnásobnou početní výhodu, ale v závěru druhé periody se třemi brankami v krátkém sledu vrátili zpět do hry o body. Ve 34. minutě vykřesal naději útočník Franek, který se vzápětí prosadil znovu, a bylo to 2:4. Jihomoravané neuvěřitelně ožili a začali soupeře mačkat. Kontaktní gól po Charvátově asistenci vstřelil Šaršok.
Hodonínští hráči ožili, v závěrečné části se snažili o vyrovnání. Domácí bojovali, měli tlak i šance, ale na body ani přes zvýšené úsilí a závěrečný nápor nedosáhli. Dvě střely zastavila konstrukce branky, další tutovky pochytal hostující gólman Hromada.

Slováckému celku nepomohla ani hra bez brankáře, protože Severomoravané se při power-play ubránili.

Drtiči mají čas na nápravu už v sobotu, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského přivítají Havlíčkův Brod. Předvánoční atraktivní utkání 28. kola druhé ligy začíná v sedmnáct hodin.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Všichni jsme smutní a zklamaní z porážky, ale soupeři musíme sportovně pogratulovat. Takový je prostě sport. Jednou nám vyjde všechno a góly nám tam napadají ze všech pozic, jindy se nedaří a inkasujeme i z nemožného. V tomto duchu začala první třetina. Z prvních dvou střel soupeře jsme dostali dva góly, vzápětí jsme inkasovali další dvě branky. O přestávce jsme si v šatně řekli, že takto to dál nejde. Kluci si vzali má slova k srdci a začali hrát úplně jinak. Druhá třetina byla zcela v naší režii. Soupeře jsme přehrávali a do ničeho vážného nepouštěli. Vypracovali jsme si několik příležitostí, tři šance jsme na konci prostřední část hry také zužitkovali. Těšili jsme se na poslední třetinu a věřili, že výsledek otočíme v náš prospěch. Ani přes veškeré úsilí jsme ale na vyrovnání nedosáhli. Je to škoda, protože šance jsme měli. Dvakrát jsme nastřelili tyč, nepomohla nám ani power-play. Jsme zklamaní, ale diváci museli vidět, že hráči ve druhé a třetí třetině nechali na ledě všechno. Tentokrát nám ale nebylo přáno. Třeba doma s Valašským Meziříčím a Orlovou jsme dali z prvních dvou střel dva góly a nakonec jasně vyhráli. Teď to bylo jiné. V sobotu nás čeká poslední zápas letošního roku a my uděláme všechno pro to, abychom Havlíčkův Brod porazili a s fanoušky se rozloučili vítězstvím.“

1. SUM Šumperk 29 110:63 60
2. VAL Val. Meziříčí 29 99:88 51
3. HOD Hodonín 28 125:93 49
4. KOP Kopřivnice 29 107:95 49
5. OPA Opava 29 100:92 43
6. NJI Nový Jičín 29 82:94 39
7. ORL Orlová 29 77:143 21

Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS