Vítězná série pokračuje. Drtiči zlomili Opavu třemi brankami ve druhé třetině

středa 6.2.2019 | Redakce

Vítězná šňůra se pořádně natahuje. Hodonínští hokejisté zvládli další důležitou bitvu a udrželi si druhou pozici v tabulce východní skupiny. Drtiči si připsali šestou výhru v řadě, když ve 37. kole přehráli Opavu 5:3. Domácí rozhodli středeční duel třemi brankami v prostřední části. Odpor soupeře postupně zlomili Charvát, Franek a Ševčík. Hosté už stačili výsledek pouze zkorigovat.

37.kolo, středa 6.2.2019
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  5:3  (1:1, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Finsterle (Jurča), 29. Charvát (Dresler, Finsterle), 36. Franek (Matějka) 37. Ševčík (Matějka, Matula), 50. Franek (Jurča) – 4. Peterka (Malina), 51. Hendrych, 52. Malina (Jaroš). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 4:5, navíc Charvát (Hodonín) 10 OT. Využití: 2:0. Diváci: 886.
SHK Hodonín: Kubáň (Gajan) - Mikéska, Ševčík, Miklík, Dresler, Šaršok, Fišera – Franek, Matějka, Matula – Finsterle, Jurča, Charvát - Leška, Benýšek, Škutchan – Kobylík, Hložánek
HC Slezan Opava: Wanecki (31. Daňa) – Fědor, Zouhar, Šindelář, Chujac, Štindl, Kocián, Vilinskij – Jaroš, Herman, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych

Drtiči nastoupili do středečního zápasu bez zraněného útočníka Růžičky a už ve 4. minutě inkasovali. Po Malinově nahození se prosadil důrazný útočník Peterka, který zblízka procedil kotouč za gólmana Kubáně. Pak měl další šanci Wolf, ale domácí brankář jeho pokus vyrazil.

Drtiči nepříjemnou chvíli přečkali a vzápětí udeřili. Po Jurčově asistenci se trefil Finsterle.

Následně se hodonínští hokejisté radovali znovu, ale rozhodčí Slavka gól neuznal, neboť kotouč nepřešel brankovou čáru. Radost domácích tak zbyla zbytečná.

Jinak první třetina mnoho vzrušení ani vyložené šance nepřinesla. Jihomoravané se proti urputné obraně protivníka těžko prosazovali, Slezané navíc podnikali nebezpečné výpady, takže museli být neustále v pozoru. V závěru úvodní části Malina dobře nevyřešil svůj únik, na druhé straně se vyznamenal brankář Wanecki.

Úvod druhé třetiny měli lepší domácí, ale z náporu nic nevytěžili. Tlak slováckého celku se rozplynul až po faulu obránce Dreslera. Drtiči se pozorně bránili, v oslabení měl vedoucí gól na hokejce Matula, ale v jasné šanci po přihrávce Charváta dorážel nepřesně.

V polovině utkání byl vyloučen hostující Zelenkov a favorit soupeře zmáčkl. Výsledkem tlaku byla vedoucí trefa Charváta, který za ležícího Waneckeho dorazil střelu Dreslera.

Pár sekund po obdržené brance byli v krátkém sledu vyloučení opavský Hartmann s Hermanem, Drtiči ale dlouhou dvojnásobnou početní výhodu nevyužili. Ve 31. minutě se nechal vystřídat hostující gólman Wanecki, do branky musel náhradník Daňa.

Ten inkasoval ještě v závěru prostřední části. Na 3:1 po brejkové akci zvyšoval Franek, jehož ke skórování vybídl parťák Matějka.

Drtiči se dostali do pohody a Slezany dál přehrávali. Čtvrtý úder zasadil soupeři v další přesilovce Ševčík, kterému asistovali Matějka s Matulou.

Začátek třetí periody poznamenalo nezaviněné zranění hostujícího hráče Vidinského, který po nešťastném zákroku Charváta u mantinelu skončil otřesený na ledě a na ošetření putoval na nosítkách.

Těžce z ledu se sbíral také domácí Finsterle. Zkušený hokejista jinak nijak vyhrocené utkání rovněž nedohrál. Povedený hokejový moment přinesla až akce Franka, který v 50. minutě zvyšoval už na 5:1. Uvolnění domácí pak zapomněli na bránění a hosté zásluhou Hendrycha šťastně snížili. Jurča a spol. nebrali varování vážně a přišel další trest. Kubáně překonal Malina a bylo to pouze o dva góly.

Hosté vycítili šanci a dál útočili, Drtiči už ale náskok nepustili a zaknihovali další vítězství.

Drtiči středeční triumf nad Opavou věnovali Jozefu Salajkovi staršímu. Otec tragicky zesnulého slovenského hokejisty, který zanechal v Hodoníně nesmazatelnou stopu, totiž navštívil stadion Václava Nedomanského a pozdravil se nejen s šéfkou klubu Janou Gajošovou, ale i s dalšími přáteli. „Jsem moc ráda, že po dlouhé době přišel mezi nás. Sally navždy zůstane v našich srdcích,“ prohlásila Jana Gajošová.

Další střetnutí sehrají druholigoví hodonínští hokejisté v sobotu, kdy před vlastním publikem vyzvou Písek. Duel 38. kola začíná v sedmnáct hodin.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsme rádi, že jsme prodloužili vítěznou sérii a udrželi herní pohodu v kabině. Zápas ale nebyl jednoduchý. Soupeř velmi dobře bruslil, ale jeho hru jsme měli nastudovanou, takže jsme eliminovali nejsilnější zbraně Opavy a naši taktiku přizpůsobili její hře. První třetina byla remízová, ve druhé části jsme ale zabrali. Všechny formace hráli perfektně. Vytvářeli jsme si šance, které jsme proměnili a dostali se do vedení 4:1. Ve třetí třetině jsme se zaměřili na ubránění výsledku. Bohužel jsme se dopustili několika chyb, které dobře bruslící soupeř využil ke zkorigování výsledku. Jsem rád, že jsme výkonem i výsledkem potěšili diváky, kteří na utkání přišli. Bohužel nejenom mě, ale i všechny hráče a vedení klubu velmi mrzí, že na stadion chodí i lidé, kteří mají na sobě naše dresy a jsou proti nám. Vykřikují vulgární a oplzlé výrazy. Je to cílená provokace vůči našemu týmu i celému klubu. Šéfce Gajošové jsme řekli, aby se s tím do budoucna něco udělalo. My žádnou rivalitu ani zášť k druhému hodonínskému týmu necítíme. My hrajeme za klub i celé město. Proti Opavě se zranil třeba Finsterle. Všichni do toho jdou po hlavě a makají. A to, co si od některých provokatérů, kteří nám jenom škodí, vyslechnou, je něco neuvěřitelného. Tito lidé nepatří na hodonínský zimní stadion. Je mi to líto, ale radši budeme hrát bez těchto diváků.“

Martin Janeček (HK Opava): „Zápas nám prohrál výkon ve druhé třetině, kdy jsme upustili od dobré hry v první části. Přišly i dva zbytečné fauly, což tým jakým je Hodonín, nekompromisně trestá. Inkasovali jsme sice góly na 1:5, ale kluci nesložili zbraně a bojovali až do konce. V průběhu utkání byl kvůli zranění Vadima Vilinského do naší sestavy zařazen další junior Martin Kocián. Společně s Adamem Zouharem a Janem Fědorem nám ukazují, že v budoucnu bude v Opavě na čem stavět. Jim i ostatním klukům patří i přes prohru pochvala.“

1. SUM Šumperk 11 57:25 28
2. HBR Havl. Brod 11 54:28 27
3. VAL Val. Meziříčí 11 51:28 23
4. HOD Hodonín 10 45:35 18
5. OPA Opava 10 38:34 15
6. NJI Nový Jičín 11 30:52 13
7. ZNS Žďár n/S 10 32:43 11
8. KOP Kopřivnice 11 33:44 9