Velká škoda. Drtiči sahali na ledě vedoucího Nového Jičína po výhře, nezvládli ale závěr a po velkém boji těsně prohráli

sobota 4.12.2021 | Redakce

H O D O N Í N - Jen pět minut dělilo hodonínské hokejisty od výhry na ledě vedoucího Nového Jičína. Drtiči na severu Moravy po trefách Erika Hložánka a Vlastimila Hefky vedli 2:1, ale nezvládli závěr střetnutí, když v rozmezí 42 sekund inkasovali dvě branky a ve 21. kole východní skupiny druhé ligy po velkém boji těsně padli 2:3. Sobotní vyrovnaný duel rozhodl v čase 55:57 Tomáš Franek, dva góly domácích vstřelil Maliník.

21.kolo, sobota 4.12.2021
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  3:2  (0:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 47. Maliník (Lehečka, Kuboš), 56. Maliník (Foltýn, Lehečka), 56. Franek (Kuboš, Káňa) – 24. Hložánek (Komínek, Škápik), 49. Hefka (Škápik, Komínek). Rozhodčí: Blaha – Bezděk, Tvrdý. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 256. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Poruba, Kuboš, Foltýn, Adámek, Váňa, Kožený, Holáň – Káňa, Konečný, Maliník, Kafka, Gebauer, Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Lehečka, Kořenek. Trenér: Gebauer.
SHK Hodonín: Kořének (Martinčík) – Hohl, Škápik, Hefka, Mikulík, Miklík, Pchalin, Sedláček – Lekeš, Raevskii, Komínek, Giatsintov, Hložánek, Romančík, Janás, Handl. Trenér: Janás.

Drtiči nastoupili v Novém Jičíně oslabení o další hráče. Hostům kromě dlouhodobého maroda Růžičky scházeli i Balán s Dobšou a mladíkem Markem, favorita ale pořádně potrápili.

Do první velké příležitosti se dostal domácí Franek, ale na gólmana Kořénka si nepřišel. V první třetině diváci viděli svižný hokej s šancemi i pohlednými akcemi, na obou stranách však kralovali brankáři.

Hodonínský gólman kryl pokusy Sluštíka a Floka, domácí tým několikrát podržel Šimonů. Bezbrankový stav se nezměnil ani po několika vyloučení, Drtiči i Ďáblové pozorně bránili nejen při klasickém počtu hráčů na ledě, ale i v oslabení.

Do vedení šli v úvodu prostřední části hosté. Skóre otevřel ve 23. minutě přesně dorážející Hložánek. Slovácký celek branka nakopla, vzápětí mohl přidat druhý gól, ale Šimonů předvedl skvělý zákrok a favorita podržel.

Nový Jičín nepříjemnou chvíli přečkal a dál útočil. Druhu třetinu poznamenaly časté vyloučení, spousta faulů. Hosté ale bojovali, i v oslabení pozorně bránili. Byli důrazní, důslední, rychle přistupovali k soupeři.

Vedoucí tým východní skupiny druhé ligy to měl složité. I když si vypracoval několik slušných možností ke skórování, na vyrovnání ve druhé dvacetiminutovce nedosáhl.

Drtiči mohli soupeři odskočit v úvodu třetí třetiny, v další přesilovce byli blízko druhému gólu, ale kotouč za Šimonů nedostali. Na druhé straně v zakončení neuspěl Tomáš Káňa. Ďáblové srovnali krok až ve 47. minutě, kdy se po pasu od Lehečky prosadil Maliník. Pro nejproduktivnějšího domácí hráče to byla sedmá letošní trefa.

Jenže pak hrál Nový Jičín v šesti a za příliš mnoho hráčů na ledě pykal. Darovanou početní výhodu zužitkoval Hefka a Hodonín podruhé v utkání vedl.

Těsný náskok ale v hektickém závěru neudržel a domů se vracel s prázdnou. Vyrovnání znovu obstaral Maliník, ještě ve stejné minutě dokonal obrat Franek. Drtiči už reagovat nedokázali, za poctivý výkon odměnění nebyli.

Body se pokusí urvat ve středu na ledě Žďáru nad Sázavou.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Klukům mohu jen poděkovat. Celý zápas dřeli, bojoval, zaslouží si úctu. Bohužel proti prvnímu celku tabulky nemůžeme půl zápasu odehrát jen ve třinácti hráčích. O osudu utkání rozhodly dvě hloupé branky ve třetí třetině, kdy nám už docházely síly. Celý zápas jsme vedli, ale opět se potvrdilo, že v počtu, ve kterém hrajeme, je opravdu složité, abychom to celých šedesát minut zvládli bez chyby. Bohuzel jsme dávali tým před odjezdem dohromady, aby nás bylo alespoň tři lajny. K utkání ze zdravotního důvodu nenastoupil Staňa Balán a v půlce zápasu se zranil Romančík, takže utkání jsme dohrávali ve třinácti lidech. Pevně věřím, že pokud bychom nastoupili se čtyřmi kompletními lajnami, měli bychom daleko větší možnost odvést domů všechny body."

Jana Gajošová (předsedkyně klubu SHK Drtiči Hodonín): „I přes prohru musím trenéru Janásovi poděkovat za perfektně odkaučovaný zápas. Moc dobře totiž vím, v jaké sestavě jsme do Nového Jičína jeli. Nesmírně si vážím výkonu všech hráčů, opravdu nechali na ledě všechno. Celému týmu za předvedený výkon a bojovnost moc děkuji. Opravdu tam nechali srdíčko. Vyzdvihnout musím brankáře Kořénka, který chytal opravdu skvěle. Věřím, že až budeme v plné síle, budou hra a výsledky ještě lepší. Soutěž nekončí, jedeme dál. Klukům věřím, nikdy se nevzdáme a budeme bojovat dál.“

9.10. | Nový Jičín - Hodonín | 3:2
6.11. | Hodonín - Nový Jičín | 3:5
4.12. | Nový Jičín - Hodonín | 3:2
8.1. | Hodonín - Nový Jičín | 2:3