V souboji s vítkovickou farmou padli Drtiči smolně v samém závěru, Poruba rozhodla tři minuty před koncem zápasu

středa 9.11.2016 | Jan Hochman

Velmi napínavou a vyrovnanou podívanou připravila hodonínským fanouškům v mužstva domácích Drtičů a hostů z Ostravy. Slovácký celek se v první třetině ujal vedení, když se přesně trefil Jurča. Hosté v polovině duelu srovnali a v sedmačtyřicáté minutě se dostali i do vedení. Na tuto branku však Baník reagoval přesilovkovou trefou Vaňka. Rozhodující moment přišel tři minuty před třetí sirénou, kdy Seidler potřetí rozsvítil světlo za domácí brankou. Drtiči to v závěru zkusili bez brankáře, ale na vyrovnání se domácím bojovníkům bohužel dosáhnout nepodařilo.

17.kolo, středa 9.11.2016
SHK Hodonín - HC RT TORAX Poruba 2011  2:3  (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Jurča (Peš, Kadlec), 51. Vaněk D. (Matula, Kuba) - 31. Kafka (Zachar), 47. Slováček, 58. Seidler (Tichý, Ballner). Rozhodčí: Honza - Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1005. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
SHK Hodonín: Haloda O. (Zollpriester) - Potechin, Miklík, Pokorný (A), Polesný, Haloda M., Loginovsky, Kužílek - Jurča, Peš (C), Kadlec - Vrána, Vaněk D., Matula - Hložánek, Charvát, Kuba (A) - Račický, Černohous, Hajný - Tomi. Trenér: Stanislav Beťko.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Čech) - Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Puzič, Smrčka, Bail, Adamík - Ballner, Kafka, Piecha - Kuťák, Vaněk R., Tomčák - Sedlář, Němec, Seidler - Slováček, Zachar (C), Orság. Trenér: Tomáš Sršeň.

Drtiči potřebovali v utkání sedmnáctého kola nutně bodovat a k tomuto cíli vykročili směle, přestože se jako první v brankové příležitosti objevil hostující Ballner. Jedenadvacetiletý útočník se v brejku sám na brankáře pokusil o efektní bekhendovou kličku se zakončením mezi betony, jenže narazil na betony brankáře Halody.

V patnácté minutě si hodonínští příznivci mohli poprvé zakřičet gól, ze šťastné situace těžil Petr Jurča. Křídlo první formace těžilo ze střely kapitána Peše, hostující brankář ji dokázal pouze vyrazit, takže Jurča bez prodlení poslal puk za brankovou čáru. Hokejisté Poruby se inkasovanou brankou nenechali odradit a i nadále byli aktivní, jenže se neujala ani Němcova teč, ani Zacharův pokus o individuální zakončení.

Krátce po přestávce mohli domácí odskočit na rozdíl dvou branek, to by ovšem musel Jurča namířit svou ránu bez přípravy přesně mezi tři tyče. Následně si oba celky mohly vyzkoušet přesilovou hru, jenže ani jedno z mužstev nenaložilo s výhodou jednoho hráče nijak efektivně.

V jedenatřicáté minutě se Ostravanům podařilo srovnat, postaral se o to druhý nejproduktivnější hráč Poruby Dominik Kafka. Samotný závěr druhého dějství patřil Drtičům. Nejprve po Račického ráně zazvonila levá tyč Kubáňovy branky. O několik minut později se hostující muž s maskou vytáhl proti dobrým příležitostem Jurči a Matuly.

Závěrečná dvacetiminutovka byla dramatická až do samého závěru, který vyzněl bodově o poznání lépe pro Porubu, která vykročila za třemi body v sedmačtyřicáté minutě. Po útočném tlaku domácích se i s pomocí hodonínských obránců dokázal prosadit Ondřej Slováček. O dvě minuty později hráli domácí přesilovou hru v níž se jim podařilo vstřelit vyrovnávací branku.

Na brankovišti se nejlépe dokázal zorientovat Daniel Vaněk, který vrátil Jihomoravanům naději na bodový zisk. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby zlomil vítězství na stranu ostravského týmu Petr Seidler nekompromisní ránou z osy hřiště. Drtičům nevyšla ani závěrečná hra bez brankáře, tři body tak putují na sever Moravy.

Utkání se mi hodnotí těžce. Myslím si, že minimálně bod jsme z dnešního zápasu mohli získat. Paradoxně byli v první třetině o něco lepší a střelecky aktivnější hosté, ale vyhráli jsme ji my 1:0. Ve zbývajícím čase jsme byli, podle mého, minimálně rovnocenným soupeřem. Vytvořili jsme si spoustu gólových příležitostí, ale ani ty nejvyloženější se nám nepodařilo proměnit, za což nás Poruba potrestala šťastným gólem tři minuty před koncem. V závěru jsme to zkoušeli v šesti, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Druhá čtvrtina základní části se nám vůbec nepovedla. Hlavně s týmy z konce tabulky jsme zbytečně ztráceli. Máme teď týden pauzu a je potřeba to znovu nakopnout a vstoupit do třetí části lépe.

Tomáš Sršeň (Poruba):
Myslím si, že jsme odehráli první polovinu zápasu velmi dobře. Pak jsme bohužel začali dělat chyby. Přestali jsme hrát zodpovědně a začali jsme lítat s domácími nahoru dolů a hra se postupně vyrovnala. Bohužel jsme dostali gól na 2:2 v přesilovce, kterou si rozhodčí vymyslel nevím jak. Ale to se tady stává celkem běžně. Sudí podlehl tlaku, protože po dvou a půl minutách, nebo jak dlouho se kurňa hrálo, najednou dostane náš hráč čtyři minuty. Nicméně jsme rádi za tři body a za to, že jsme to tady zvládli, protože tady se hraje velice těžce. Pro nás určitě zlaté body.

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12