V Opavě se Baníku na body dosáhnout nepodařilo, pěti body se blýskl útočník Slezanu Jakub Vítek

sobota 22.10.2016 | Jan Hochman

Hodonínští opět vstoupili do zápasu hodně špatně, když se už v první minutě trefil opavský Jakub Vítek, který tak předznamenal svůj velký večer. Nejproduktivnější hráč Slezanu se největší měrou podílel na výhře svého týmu, když tři branky sám vstřelil a na zbylé dvě svým spoluhráčům přihrál. Drtiči nadále trápí zejména koncovka a také velký počet vyloučení. O góly Baníku se v Opavě postarali Petrové Jurča a Pokorný, na body to však dnes nestačilo.

12.kolo, sobota 22.10.2016
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  5:2  (2:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Vítek (Chalupa, Grygar), 8. Vítek (Galvas, Chalupa), 43. Šindelář (Selingr, Vítek), 46. Chalupa (Vítek, Selingr), 57. Vítek - 8. Jurča (Kadlec, Peš), 49. Pokorný (Haloda M., Jurča). Rozhodčí: Fiala - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC Slezan Opava: Šafránek (Wanecki) - Holík, Tůma, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Slavík, Vrábel - Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Rousek, Štindl, Beneš. Trenér: Pavel Hulva.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Sorokin, Miklík, Pokorný (A), Polesný, Loginovsky, Kužílek, Haloda M. - Jurča, Peš (C), Kadlec - Kuba (A), Vaněk, Matula - Hložánek, Vrána, Janás - Černohous, Charvát, Zháňal - Garčic. Trenér: Stanislav Beťko.

Domácí měli bleskový start do zápasu. Už na konci první minuty se ve skrumáži před hodonínským brankovištěm nejlépe zorientoval opavský kanonýr Jakub Vítek, který poslal Slezan po čtyřiačtyřiceti vteřinách do vedení. Hosty pak v následném oslabení od další obdržené branky dvakrát zachránila branková konstrukce.

O chvíli později, opět v přesilovce, se už ale domácí dočkali. A byl to opět Jakub Vítek, který překonal Halodu šikovnou a skrytou střelou. Hodonínským se však podařilo v následujícím střídání vstřelit kontaktní branku. Kombinaci prvního útoku zakončil v končící osmé minutě Petr Jurča.

Na další přesnou trefu se čekalo až do třiačtyřicáté minuty. Hosté špatně střídali a přesilovku za příliš mnoho hráč na ledě zužitkoval Jiří Šindelář ke vstřelení třetí opavské branky. O tři minuty později pak Slezan opět v přesilové hře odskočil už na rozdíl tří branek, Vítkovu přihrávku nasměroval přesně do hodonínské klece Petr Chalupa.

Jedenáct minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Petr Pokorný, který přesilovkovou ranou z mezikruží snížil na 4:2, poslední slovo si ale vzali Opavští. Konkrétně pak hvězda utkání Jakub Vítek. Pětadvacetiletý forvard tři a půl minuty před koncem zkompletoval hattrick a zároveň dal výsledku konečnou podobu. Baník se vrací domů po porážce 5:2 s prázdnou.

V dnešním zápase rozhodla produktivita v přesilových hrách. Opavu jsme sice přestříleli 39:28, ale hokej se hraje na góly. Dostali jsme dvě zbytečné branky do sedmé minuty, kdy jsme inkasovali po hloupých chybách. Ve zbytku první třetiny jsme pak byli lepší, ve druhé soupeř hru vyrovnal. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že to otočíme, ale bohužel opět přišly fauly a domácí v nich vstřelili dvě branky, což nás srazilo. Musíme si vyčistit hlavy a vrátit se k naší hře ze začátku sezony. Je to jen v našich hlavách. Věřím, že ve středu to zlomíme a otočíme to na naši stranu.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.