Trutnovští Draci odjíždějí z Hodonína se dvěma body

středa 18.1.2012 | Redakce

V šestatřicáté minutě poslal Hodonín do vedení Svoboda. Hosté vteřinu před koncem třetiny stihli vyrovnat. A to nebylo vše. Minutu po začátku třetího dějství šli gólem Březiny dokonce do vedení. Od prohry zachránil Drtiče deset minut před koncem Pokorný. V prodloužení Draci ukořistili druhý bod, když přesilovku zužitkoval Hamerský.

36.kolo, středa 18.1.2012
SHK Hodonín - HC BAK Trutnov  2:3p  (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Svoboda (Jurásek, Nesrsta), 51. Pokorný (Vodák) - 40. Chytráček (Luštinec, Březina), 42. Březina (Perutek, Bláha), 61. Hamerský (Šimoníček). Rozhodčí: Škach - Goňa, Smilek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1205. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Svoboda, Okuliar, Miklík, Pokorný, Skočovský, Vodák, Polesný - Peš, Jurásek, Nesrsta - Špok, Rehuš, Sajdl - Hollý, Podešva J., Kocák - Charvát, Tomi
HC BAK Trutnov: Jeschke (Biegl) - Klement, Antonín, Hamerský, Kuna, Seidl, Fořt, Šimoníček, Březina, Chytráček, Luštinec, Perutek, Dlab, Veselý, Schwartz, Bláha, Mašek, Vácha

Začátek utkání nabídl vyrovnaný hokej, ale postupem času získali domácí hráči mírnou převahu. Dlouho se ale nedokázali prosadit a i ty nejvyloženější šance zůstaly nevyužity díky výbornému Jeschkemu v brance Trutnova. Mladý golman likvidoval jednu šanci Drtičů za druhou a dvanáct stovek fanoušků se až do závěru druhé dvacetiminutovky nedočkali ani jedné přesné trefy.

Až v pětatřicáté minutě se mohli hodonínští příznivci radovat z úvodní branky zápasu. V přesilové hře se od modré trefil obránce domácích Adam Svoboda a poslal Drtiče do vedení. V polovině devětatřicáté minuty se však hostům naskytla možnost početní výhody, kterou se společně se sirénou, oznamující konec druhé části, povedlo proměnit Petru Chytráčkovi ve vyrovnávající gól.

Do poslední třetiny vletěli Drtiči jako uragán. Šedesát vteřin se hosté nemohli dostat z hodonínského zámku, kterým Drtiči svírali svého soupeře. Rehušovu ránu z mezikruží dokonce zastavila až levá tyč trutnovské svatyně. Ale jak to tak bývá, uhodilo z ničeho nic na druhé straně. Ondřej Březina v signalizované výhodě prostřelil Peksu střelou nad levé rameno hodonínského brankáře a poslal hosty do vedení.

Domácím se o pár desítek vteřin později naskytla výborná možnost na srovnání, když po faulech Antonína a Bláhy měli k dispozici 77 vteřin dvojnásobné přesilovky. Tu nesehráli hodonínští vůbec špatně, ale všechny šance oranžovo-modrých zlikvidoval hrdina hostí jménem Jeschke.

Nakonec se ale domácí tým přeci jen vyrovnání dočkal. Deset minut před koncem, v klasické početní výhodě, prostřelil kapitán Drtičů Petr Pokorný vše co mu stálo v cestě a začínalo se v podstatě od znova. Závěr normální hrací doby se nesl v hodně opatrném duchu a oba celky byly smířeny s dělbou bodů, ale v posledních vteřinách mohl o třech bodech rozhodnout domácí Peš. Tomu se ale v poslední chvíli puk po čepeli svezl a skončil těsně mimo hostující pravé tyče. Na řadu tak musel přijít prodloužení.

To však dlouho netrvalo. Sporné Sajdlovo vyloučení po čtyřiadvaceti sekundách nastavení proměnil v trefu, znamenající druhý bod pro hosty z Trutnova, střelou od modré čáry Ondřej Hamerský.

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
O kvalitách Trutnova jsme věděli. Výkony soupeře šly v posledních zápasech nahoru. Trutnov hrál chytře, zezadu. Dobře bránil střední pásmo. My jsme na jejich taktiku jenom těžko hledali recept. Nakonec jsme rádi i za bod. V posledních zápasech nemůžeme projít přes střední pásmo. Stejně jako v minulém utkání na Technice, tak i teď proti Trutnovu jsme se nedokázali přes soupeře probít. Na můj vkus málo bruslíme. Hlavně doma bychom měli mít lepší pohyb. V přesilových hrách jsme hráli moc komplikovaně. Chyběla nám jednoduchost a častější střelba. Třeba se k nám ale zase štěstí zase obrátí v play off. První utkání dnesn odehrál obránce Tomáš Vodák a nehrál špatně. V první třetině měl trochu respekt. Postupem času se do toho dostal. Připsal si dokonce přihrávku na vyrovnávací gól.

Jiří Malinský (trenér HC BAK Trutnov):
Hodonín je favoritem celé skupiny. Od toho se odvíjí taktika. Proti tak kvalitnímu týmu nemůžeme hrát otevřenou hru. Proto vycházíme ze zabezpečené obrany a přicházíme do rychlých protiútoků. Tak ale hrají proti Hodonínu všechny mančafty. Ota Jeschke zachytal výborně. Zachránil spoustu gólů. Bylo to ale oboustranně dobré utkání. Nám se bude hodnotit lépe. Podali jsme kolektivní výkon. Kluci zápas odmakali. Utkání se muselo líbit.

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12