Tři body ze Žďáru vystřelil 69 vteřin před koncem Jurásek!

středa 16.1.2013 | Redakce

Zápas plný krásných akcí, pěkných gólů a výborných zákroků brankářů na obou stranách. Tak by se dal jednoduše popsat souboj prvních dvou celků tabulky. Drtiči v zápase dvakrát vedli zásluhou dvou branek Ondřeje Fiedlera, ale v závěru druhé části šli poprvé do vedení domácí. V úvodu poslední části srovnal na 3:3 Michal Kuba a zápasu by možná slušela ze všeho nejvíc remíza, ale 69 vteřin před třetí sirénou vystřelil svou jedenadvacátou trefou v sezoně tři body pro Drtiče Zdeněk Jurásek!

27.kolo, středa 16.1.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - SHK Hodonín  3:4  (1:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Dítě (Staněk, Střecha), 31. Šír (Kaňka), 39. Kaňka (Plachý) - 13. Fiedler (Stejskal), 24. Fiedler (Charvát), 42. Kuba, 59. Jurásek (Pokorný, Stejskal). Rozhodčí: Stolín - Zídek, Kotlík. Vyloučení: 7:8 navíc Peš (HOD) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 754. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Opršal) - Staněk, Střecha, Pleva, Šír, Smejkal, Kolda, Jan - Vítek, Kaňka, Plachý - Kunstmüller, Březina, Dítě - Ježek, Kotlík, Man - Kočan, Hron
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Popela, Oško, Polesný, Horinka - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Charvát, Fiedler, Kuba - Smetana, Tomi, Duchoslav

Bez Davida Skočovského, který bude minimálně deset dní mimo hru kvůli otřesu mozku, odcestovali hodonínští hokejisté na sněhem zasypanou Vysočinu. Hosté začali aktivněji, ale v první šanci se zjevil v šesté minutě domácí Kaňka, ale Barus byl pozorný. V polovině první části šli hosté, konkrétně Špok, na trestnou lavici, ale Drtiči oslabení zvládli na výbornou a dokonce v početní nevýhodě sami otevřeli skóre zápasu.

Stejskal vystihl rozehrávku Plamenů, poslal puk Ondřeji Fiedlerovi a rychlonohý štírek překonal bekhendovou kličkou domácího brankáře Slámu. Vyrovnat mohl v patnácté minutě opět Kaňka, ale Žďár se vyrovnání dočkal až o chvíli později. Staněk našel na útočné modré Jiřího Dítěte, který překonal Baruse a určil skóre první třetiny.

Úvodní vteřiny druhé části patřily domácímu týmu, ale jen co se Drtiči vymanili z tlaku, našel Charvát dobře rozjetého Ondřeje Fiedlera a Drtiči ve čtyřiadvacáté minutě opět vedli. Ještě v téže minut mohl zvýšit náskok SHK Stejskal ale nemířil přesně. Ten samý hráč se ocitl v další vyložené příležitosti v přesilové hře před polovinou utkání, ale opět namířil těsně vedle.

V zápětí byli na trestnou lavici vykázáni hned dva hráči Hodonína a Žďár měl výhodu dvojnásobné početní výhody, kterou po půlminutě zužitkovali. Kaňka nabil Vojtěchu Šírovi a ten prostřelil Baruse. V pětatřicáté minutě měl na hokejce třetí branku SHK opět Stejskal, ale Sláma byl opět úspěšnější. Drtičům se dařilo vypracovávat si v přesilových hrách dobré příležitosti, ale potrestat přestupky domácích se jim nedařilo.

V jedné z přesilovek, v končící sedmatřicáté minutě, zazvonila tyč za zády domácího brankáře Slámy. Asi nepřekvapí, že autorem rány byl velmi agilní Stejskal. Nejproduktivnější hráč soutěže byl následně vyloučen a domácí ukázali, jak se hrají přesilovky. Po necelé minutě propálil Baruse Michal Kaňka a Žďár se druhou využitou přesilovkou dostal v závěru druhé dvacetiminutovky poprvé do vedení.

Diváci mohli sledovat výborný hokej, a oba celky v parádním představení pokračovaly i v poslední části. Tu odstartovala po necelých dvou minutách vyrovnávací trefa Drtičů. Michal Kuba z ostrého úhlu pokořil Slámu a bylo tak zaděláno na závěrečné drama. V hlavních rolích se v následujících minutách představovali zejména oba brankáři.

Jak domácí Sláma, tak hostující Barus si připsal několik výborných zákroků. Domácí golman si poradil například s další ránou Stejskala, pokusem Kříže i nájezdem Fiedlera, který měl velkou šanci na zkompletování hat-tricku. Hodonínský golman podržel své spoluhráče zejména při šancích Kaňky a dvou velkých příležitostech Březiny.

Když už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, přišel nečekaný gól Zdeňka Juráska. Hodonínský matador si svou jedenadvacátou trefu sezony schoval na čas 58:51 a pro domácí to byla velká rána. Tím spíš, že jim nezbývalo moc času na odpověď. Plameny to zkusily v šesti, ale Drtiči už své těsně vedení uhájili až do vypršení šedesáté minuty.

Martin Sobotka (hlavní trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
S výsledkem samozřejmě moc velká spokojenost není, protože minimálně po bodu jsme dnes sahali. Ten zápas ale měl obrovskou kvalitu, potvrdilo se, že hraje první s druhým, bylo to vyrovnané utkání, které mělo hodně kvalitní parametry. Hra byla rychlá, přelívala se nahoru – dolů, byly tam pěkné akce, nepostrádala tvrdost. Výborně zachytali oba gólmani. Speciálně Jirku Slámu musím pochválit, který i přes ten jeden nešťastný gól od Michala Kuby zachytal parádně a mnohokrát nás podržel. Z naší strany musím kluky ale celkově pochválit za obrovskou bojovnost a předvedený výkon. Jen škoda toho závěru, kdy jsme tam nezvládli buly a následnou situaci, což nás stálo minimálně bod, který bychom si rozhodně zasloužili. Pokud ale budeme dál podávat takovéhle výkony, tak věřím, že ta sezóna dopadne úspěšně.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Byl to strašně vyrovnaný zápas a bylo vidět, že se potkala dvě přední mužstva. Mělo to náboj, hokej to byl skvělý. V závěru jsme měli víc štěstí, které se k nám přiklonilo. Řekl bych, že remíza by byla spravedlivá, ale tři body jsou naše a to je důležité.

Zdroj: hokejzr.cz

Zdroj videa: hokejzr.cz

21.10. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 4:7
1.12. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 3:1
16.1. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 3:4
27.2. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 11:5