Třetí ztráta v řadě. Drtiči podlehli Kopřivnici v prodloužení. Oba góly dal Matula

neděle 30.9.2018 | Redakce

Ani dvě branky útočníka Dominika Matuly hodonínským hokejistům další výhru ve východní skupině druhé ligy nepřinesly. Drtiči klopýtli potřetí za sebou. Doma s Kopřivnicí prohráli 2:3 po prodloužení. Sobotní zápas v 65. minutě rozhodl hostující Kofroň. Slovácký celek výsledek mrzí, neboť v závěru základní hrací době měl soupeře Tatru na lopatě, ale Marek Růžička trestné střílení neproměnil.

6.kolo, sobota 29.9.2018
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  2:3p  (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 45. Matula (Sedlák, Matějka), 58. Matula (Miklík, Sedlák) – 39. Tomášek (Gebauer), 57. Stříž, 65. Kofroň
SHK Hodonín: Juríček (Havlík) – Sedlák, Hložánek, Šťáva, Kobylík, Fišera, Ševčík, Hladiš, Miklík – Finsterle, Zabloudil, Charvát, Matějka, Růžička, Matula, Jurča, Švarc, Kuba.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž, Ficek, Krutil, Bail, Marek, Imrich, Fojtík – Gebauer, Pěnčík, Mach, Červenka, Suchý, Raška, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík.

Hodonín nastoupil do utkání s novým obráncem Jane Fišerou. Naopak další posila, slovenský zadák Róbert Mikéska, ještě nenastoupila.

Úvodní část mnoho vzruchu nepřinesla. Ani jeden z týmů neměl výraznější převahu. K vidění byla spousta nepřesností a málo střel a šancí. Druhá perioda nebyla o mnoho lepší. Diváci se na Zimním stadionu Václava Nedomanského nudili. Nezáživnou pasáž utnul až ve 39. minutě hostující Tomášek, který poslal Kopřivnici do vedení.

Drtiče inkasovaná branka nakopla. Domácím pomohla důrazná domluva kouče Dorniče i stáhnutí sestavy na dvě formace. Jihomoravané byli za svoji zvýšenou aktivitu odměněni ve 45. minutě, kdy skóre srovnal Matula.

Pak se trefil obránce Fišera, ale hlavní rozhodčí branku z neznámých důvodů neuznal a navíc domácího hráče poslal za katr. Na ledě plály emoce, hra byla stejně jako před týdnem rozkouskovaná.

Kopřivnici to vyhovovalo. Hosté odolávali, navíc v neurvaném závěru podruhé udeřili. Gólmana Juríčka překonal Kříž. Drtiči se však nesložili. Naopak, přidali na obrátkách a zásluhou Matuly skóre srovnali. Drtiči byli na konci střetnutí blíže vítězství, když jeden z hostujících hráčů v přesilovce Hodonína zalehl puk v brankovišti a sudí nařídil trestné střílení. Kotouče se ujal Marek Růžička ale nájezd neproměnil.

Utkání tak dospělo do prodloužení. Šťastnější nakonec byl hokejisté Tatry. Vítězný gól zaznamenal v čase 64:25 Kofroň.

Drtiči po třetí porážce v řadě klesli v tabulce na předposlední šesté místo. Nyní má slovácký celek navíc před sebou sérii tří těžkých venkovních zápasů. Už ve středu se hodonínští hokejisté představí na ledě vedoucího Šumperka.

Ivan Dornič (SHK Hodonín): „Na obou mužstvech bylo vidět, že poslední zápasy výsledkově nezvládly a prohrály. Nám i soupeři chybělo zdravé sebevědomí, tomu odpovídala také předváděná hra, která byla pro diváky nezajímavá. Hrál se ospalý hokej bez vyložených šancí. Všechno se odehrávalo ve středním pásmu. Po druhé třetině za nepříznivého stavu 0:1 jsem musel zvýšit hlas. Řekl jsem pár tvrdých slov, aby se hráči vzpamatovali a nehráli ten svůj juniorský hokej. Po menších změnách v útočných formacích a stáhnutí sestavy na dvě pětky, jsme konečně začali hrát hokej podle mých představ. Útočili jsme, měli spoustu vyložených šancí. Na našich hokejkách ovšem byla stále křeč. I přes spoustu příležitostí jsme nedokázali vstřelit gól. Když už jsme ho konečně dali, tak nám ho rozhodčí neuznal. Na sudí se ale nevymlouváme. Mám ale takový pocit, že nám nebylo souzeno vyhrát. Chlapci za výkon v poslední třetině zaslouží pochvalu. Věřím, že když takto budeme hrát i v dalších zápasech, nemusíme se nikoho bát.“

1. KOP Kopřivnice 8 32:32 16
2. VAL Val. Meziříčí 8 31:25 15
3. SUM Šumperk 8 29:15 14
4. NJI Nový Jičín 8 23:24 13
5. OPA Opava 8 25:23 11
6. HOD Hodonín 8 28:28 10
7. ORL Orlová 9 23:49 3