Třetí plichta v přípravě, první výhra na nájezdy

úterý 27.8.2013 | Redakce

Úvodní bitva "O krále jižní Moravy" v nové sezoně v normální hrací době vítěze neurčila. Technika vstoupila do zápasu lépe, po zlých začátcích si Kaňkovského svěřenci dali na první střídání pozor. Brno poslali do vedení Matouš a Česnek. Domácí kontrovali Vrbou. Jednobrankový náskok hostů platil ještě tři minuty před koncem třetí třetiny, pak ale v přesilovce vyrovnal Škorík. O vítězství Drtičů v následných nájezdech rozhodl krásnou střelou pod víko Kučera.

Příp., úterý 27.8.2013
SHK Hodonín - HC Technika Brno  3:2sn  (1:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Vrba (Kundera), 58. Škorík (Velechovský), rozhodující nájezd Kučera - 10. Matouš, 19. Česnek (Fadrný). Rozhodčí: Netopil - Čech, Olšar. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 366. Střely na branku: 20:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2.
SHK Hodonín: Barus (31. Kotvan) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Koukal, Kulyk, Polesný, Směřička, Laporte - Špok, Škorík, Charvát - Peš, Jurásek, Belisle - Velechovský, Kučera, Kuba - Kundera, Smetana R., Vrba
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Košecký, Habrovec, Štindl, Žalud, Zapletal, Havíř, Maršálek, Jurča, Fadrný, Česnek, Hnilička, Benýšek, Odehnal, Brzobohatý, Zábranský, Čtvrtníček, Matouš, Bělohlávek, Šedý

Vzhledem k posledním vzájemným zápasům dnešních soupeřů se daly předpokládat dvě věci - jednak to, že fanoušci uvidí vyrovnaný boj o každou píď ledu. Za druhé to, že nejspíše nepadne moc gólů. A obě dvě předpovědi se do puntíku potvrdily.

Hosté z Brna byli v první části aktivnější, vypracovali si mírnou územní převahu, ale k brankám jim vydatně dopomohli hráči domácího týmu. Skóre zápasu otevřel v desáté minutě po chybě hodonínské obrany Michal Matouš. Drtiči odpověděli o chvíli později povedenou akcí, když se po vyhraném buly v útočném pásu prosadila dvojice - nahrávající Vrba a do horního růžku přesně mířící Tadeáš Kundera.

Vedení na stranu Vysokoškoláků vrátil v závěru první dvacetiminutovky Jan Česnek, jenž do prázdné brány doťukával parádní Fadrného přihrávku. Od druhé třetiny převzali otěže zápasu hodonínští, kteří začali lépe bruslit, přidali i na důrazu a z toho vyplynulo hned několik šancí. Ale i ty největší dokázali Drtiči spálit.

Podobný průběh měla i závěrečná třetina, ale je nutno přiznat, že naději Drtičů na dobrý výsledek držel hlavně golman Kotvan. Ten v polovině zápasu vystřídal Baruse a ve své domácí premiéře v dresu SHK si vedl opravdu skvěle. Vychytal několik jasných tutovek soupeře a dal tak základ tomu, že se Drtiči mohli do posledních chvilek rvát o vyrovnání.

A to také nakonec přišlo. Nejprve ještě hostujícímu brankáři pomohla konstrukce jeho svatyně, následně ale fauloval Havíř a Hodonín měl tři minuty před koncem ideální možnost střelit kýženou vyrovnávací trefu, o kterou se nakonec postaral střelou z kruhu Stanislav Škorík.

V následných nájezdech kralovali až do čtvrté série brankáři. Až osmý exekutor, kterým byl domácí Zdeněk Kučera, dokázal dostat kotouč do sítě a rozhodnout tak o výhře Drtičů po samostatných nájezdech.

Svatopluk Kosík (hlavní trenér SHK Hodonín)
První třetina nám vůbec nevyšla. Opět jsme se dopustili dvou hrubých chyb. Nejprve využil soupeř nepřesné rozehrávky Skočovského, potom Polesný zbytečně zatáhl puk do obranného pásma, dostal se pod tlak a Technika z toho vytěžila druhou branku. A ani v útočné fázi to nebylo o moc lepší. Obrat nastal ve druhé třetině, ve které jsme si vypracovali spoustu gólových příležitostí, ale nepovedlo se nám je proměnit. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším mužstvem, ale pořád nás zlobí přesilovky. Ze sedmi jsme využili jen jednu. V poslední části jsme se snažili o vyrovnání, což se nám nakonec právě v přesilovce podařilo. Technika dobře bránila, byla agresivní a nám se těžko prosazovalo. Zdeno Kotvan nastoupil po zranění. Nebyl asi deset dní na tréninku, ale zápas se mu povedl a uvidíme, jak to s jeho angažmá bude dále.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno)
Myslím, že jsme si dnešní utkání prohráli naším výkonem v posledních minutách zápasu, kdy jsme hru zbytečně otevřeli, nechali jsme soupeře hrát a z toho vyplynul faul a v následném oslabení jsme inkasovali vyrovnávací branku. Je to škoda. Chtěli jsme, stejně jako určitě i domácí, tento zápas vyhrát, aby se nám ta příprava výsledkově trochu zlepšila a abychom získali trochu sebevědomí. To se nám bohužel nepodařilo. Herně to bylo z naší strany místy dobré, ale pořád děláme spoustu chyb.

27.8. | Hodonín - Technika Brno | 3:2sn
5.9. | Technika Brno - Hodonín | 3:6
27.9. | Hodonín - Technika Brno | 1:2sn
8.11. | Technika Brno - Hodonín | 4:0
17.12. | Hodonín - Technika Brno | 3:2
31.1. | Technika Brno - Hodonín | 3:4