Trefy Hložánka nepomohly. Oslabení Drtiči ztratili dobře rozehraný duel i vedení 3:1, s Kopřivnicí těsně prohráli

sobota 20.11.2021 | Redakce

H O D O N Í N - Ztratili dobře rozehraný zápas, nadějné vedení 3:1 a znovu vyšli bodově naprázdno. Hodonínští hokejisté na Kopřivnici nestačili ani potřetí v sezoně, v sobotu doma padli 4:5 a dál zůstávají se ztrátou poslední. Drtičům k lepšímu výsledku nepomohly ani dva góly útočníka Hložánka či premiérová trefa obránce Jana Fišery v letošní sezoně. Obrat hostů završil ve 46. minutě Vaněk.

17.kolo, sobota 20.11.2021
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  4:6  (3:2, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Hložánek (Komínek, Miklík), 9. Mikulík, 15. Fišera (Komínek, Miklík), 52. Hložánek (Romančík) – 7. Mach (Pokorný), 20. Mach (Hotěk, Gola), 37. Hrubý, 44. Brodek (Fojtík), 46. Vaněk (Sluštík), 58. Vaněk (Gola). Rozhodčí: Maťašovský - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 315. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5, 4:6.
SHK Hodonín: Kořének (Martinčík) - Sedláček, Hefka, Mikulík, Fišera, Škapík, Miklík- Hložánek, Janás, Komínek, Rozsahegyi, Lekeš, Balán, Marek, Raevskii, Romančík.
HC TATRA Kopřivnice: Kučera (Šindelka)- Fojtík, Vacula, Štěpánek, Bail, Krzak, Marek, Hrubý, Brodek, Vaněk, Mach Ma., Mach Ja., Pargáč, Seidler, Hotěk, Indrist, Pindel, Gola.

Drtiči šli do utkání oslabení o několik hráčů, ale s velkým odhodláním oplatit Kopřivnici letošní dvě porážky.

V divoké úvodní desetiminutovce padly hned tři branky. Do vedení šli domácí, když skóre v přesilové hře otevřel Hložánek. Byla to jeho vůbec první branka v letošním ročníku.

Hosté se však rychle oklepali a výsledek brzy srovnali. Gólmana Kořénka překonal Jakub Mach. Drtiči si ale vzali vedení téměř okamžitě zpět. V čase 8:13 se prosadil obránce Mikulík.

Pak ale fauloval obránce Fišera a Drtiči šli do čtyř. Hodonínští ale oslabení ustáli a navíc po návratu urostlého zadáka potřetí skórovali. Fišerovi první gól sezony připravili Komínek s Miklíkem.

Severomoravané ale dál útočili, snažili se výsledek otočit. Šanci na zvrat jim dala trefa Matěje Macha v závěru první třetiny.

Drtiči drželi těsné vedení po většinu prostřední části. Skóre 3:2 se nezměnilo ani po vyloučení hostujícího Sluštíka a domácího Fišery. Hosté srovnali až ve 37. minutě, kdy se prosadil Hrubý.

Jihomoravané si ještě na konci druhé třetiny mohli vzít náskok zpět, ale přesilovku po vyloučení Jakuba Macha nezužitkovali.

Hodonínu s přibývajícím časem docházel dech, oslabený mančaft nedokázal držet se soupeřem krok, hosté svoji narůstající převahu vyjádřili dalšími brankami. Obrat završil v úvodu závěreční části Brodek, o chvíli později zvýšil Vaněk na 5:3.

Drtiči se nevzdali, dál bojovali. Šanci na bodový zisk zvýšil kontaktní brankou Hložánek.

Domácí nic nevzdávali, ale na vyrovnání ani přes zvýšené úsilí nedotáhli. Kopřivnice už si vedení pohlídala, v 58. minutě navíc završil její triumf Vaněk.

Slovácký celek má nyní před sebou dvě venkovní utkání. Ve středu hraje v Brně s Kometou, za týden pak vyzve Opavu.

25.9. | Hodonín - Kopřivnice | 2:4
23.10. | Kopřivnice - Hodonín | 7:3
20.11. | Hodonín - Kopřivnice | 4:6