Tohle byla pořádná divočina. Drtiči v bláznivém zápasem urvali dva body a dotáhli se na třetí Valašské Meziříčí

středa 4.12.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Tohle byla pořádná divočina. Mimořádný zápas, který je k vidění jednou, možná dvakrát za sezonu. Ve středečním bláznivém duelu Drtičů na ledě Moravských Budějovic padlo neuvěřitelných sedmnáct branek. Šťastnější nakonec byli hodonínští hokejisté, kteří popáté za sebou hráli po šedesáti minutách nerozhodně. Druhý bod navíc hostům, kteří ztratili slibné vedení 5:2, vystřelil v čase 64:12 útočník Jakub Čejka. Jihomoravané se díky výhře 9:8 v prodloužení dotáhli na třetí Valašské Meziříčí.

23.kolo, středa 4.12.2019
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  8:9p  (3:5, 3:1, 2:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Horký (Krutiš, Procházka), 11. Hovsepyan (Procházka, Horký), 19. Horký (Krutiš, Procházka), 24. Horký (Krutiš, Procházka), 24. Kosnar (Hovsepyan, Kruckovyč), 40. Krutiš (Trnka), 52. Krutiš, 56. Kosnar – 9. Komínek (Matula), 14. Janás (Komínek, Dřímal), 16. Ševčík (Komínek), 17. Bulín (Krejčí), 18. Charvát (Matula, Krejčí), 37. Slabý (Miklík), 52. Pröschl (Čejka), 60. Matula (Komínek), 65. Čejka (Polák). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Kleprlík. Vyloučení: 5:3, navíc David Janás (Hodonín) 10 minut OT + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 344. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 8:7, 8:9.
HC Moravské Budějovice 2019: Haloda (17. Vacek) – Bazala, Kruckovyč, Trnka, Šána, Marcinko, Čermák – Kosnar, Sorger, Procházka, Svoboda, Horký, Podlaha, Piš, Hovsepyan, Sigmund, Krutiš.
SHK Hodonín: Kubáň (24. Javůrek) – Dřímal, Ševčík, Věžník, Slabý, Miklík, Sedláček – Komínek, Mlynář, Matula, Pröschl, Čejka, P. Bulín, Krejčí, Charvát, J. Bulín, Hložánek, Leška, Janás, Polák.

Hodonínští šli do utkání už bez trenéra Flašara, který na lavičce SHK skončil z rodinných důvodů. Slováckému celku stále schází zraněný kapitán Jurča.

Úvod byl stejně jako celý zápas divoký. Posílená poslední Žihadla vstoupila do utkání aktivně a hned ve 3. minutě se ujala vedení. Horký dostal nabídku mezi kruhy a bekhendovým blafákem poslal puk do sítě.

Vzápětí Drtiči nevyužili přesilovku po vyloučení domácího Podlahy za zdržování hry, ale v 9. minutě už slavili vyrovnání. Komínek dostal přihrávku na útočnou modrou a střelou mezi betony překonal domácího gólmana Halodu. Následně byli ve stejné minutě vyloučení hostující útočníci Hložánek s Matulou a Moravské Budějovice dvojnásobnou početní výhodu zužitkovaly. Akci na jeden dotyk zakončil do prázdné branky Hovsepyan.

Druhá polovina úvodní části ale patřila jednoznačně Drtičům, kteří výsledek otočili z 1:2 na 5:2. Vyrovnání po rychlé akci zařídil David Janás, jenž trefil poloprázdnou klec a zužitkoval přesilovku. Bleskový obrat završil obránce Ševčík.

Nešťastného brankáře Žihadel Halodu vyhnal na střídačku svojí premiérovou trefou v modro-oranžovém dresu SHK Patrik Bulín. Do domácí branky šel David Vacek, který ale brzy inkasoval. Spolupráci Matuly a Krejčího zakončil dorážející Charvát.

Žihadla stačila výsledek na konci první třetiny zkorigovat, když přihrávku od zadního mantinelu zužitkoval Horký.

Moravským Budějovicím famózně vyšel vstup do prostřední části. Nejprve zkompletoval hattrick Horký, následně z rychlého protiútoku poslal puk mezi Kubáňovy betony Krosnar. Hostující trenér Konečný za nerozhodného stavu 5:5 vyměnil gólmany a místo zkušeného Kubáně poslal do branky mladíka Javůrka.

Drtiči si ještě ve druhé třetině vzali vedení zpět, když se ve 37. minutě trefil Slabý. Žihadla ale přispěchala s rychlou odpovědí. Padesát sekund před koncem druhé třetiny skóroval Krutiš.

Bláznivá přestřelka gradovala ve třetí periodě. Šance domácího Horkého ani hostujícího Komínka ještě zůstaly nevyužity, ale v 52. minutě udeřil hodonínský Pröschl a Drtiči zase měli navrch. Celek z Vysočiny ale dál útočil. Na 7:7 srovnal Krutiš, další obrat v utkání dokonal v přesilovce Kosnar.

Slovácký celek to ale nezabalil. Trenér Konečný si v čase 58:57 vyžádal oddechový čas a odvolal gólmana na střídačku. Drtiči to v hektickém závěru zkusili šesti a power-play jim přinesla vyrovnání. Vyloučení Svobody za zdržování potrestal kapitán Matula, který ranou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě.

Neobyčejný duel tak za stavu 8:8 dospěl do prodloužení. V něm mohly rozhodnout oba mančafty, šťastnější nakonec byli hosté. Útočník Čejka si v 65. minutě položil domácího gólmana Vacka a poslal puk pod břevno. Drtiči zvítězili na ledě posledních Žihadel 9:8 a díky dvěma bodům se dotáhli na třetí Valašské Meziříčí. V sobotu se parta kouče Konečného představí na ledě Nového Jičína.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Musím se přiznat, že útočný hokej uznávám. Diváci se v Moravských Budějovicích museli dobře bavit. Sedmnáct branek v jednom utkání se totiž vidí pouze výjimečně. Kluci neohráli vůbec špatný zápas. Na obě strany to bylo zajímavé, my jsme tvrdě trestali chyby soupeře a dávali branky. Na druhé straně jsme je inkasovali. Pozitivní je, že se do branky dostal mladý gólman Javůrek, který předvedl velmi dobrý výkon. Klobouk dolů před tím, jak utkání zvládl. Hráli jsme na čtyři lajny a bojovali od začátku do konce. I když jsou Moravské Budějovice poslední, je to úplně jiný mančaft než na začátku sezony. Mužstvo se posílilo, potrápilo Šumperk, Havlíčkův Brod i Valašské Meziříčí. Pro nás je škoda, že jsme ztratili vedení 5:2. Litovat můžeme hlavně branek, které jsme dostali na konci třetin. V závěrečné části byli jsme byli lepší, tlačili se do zakončení a měli spoustu šancí, nakonec nám ale soupeř ujel a z brejku dal gól na 8:7. I v té chvíli jsem ale z týmu cítil velké odhodlání zápas vyhrát. V power-play jsme zaslouženě vyrovnali. V prodlouženínás podržel brankář Javůrek, který vychytal nájezd dvou domácích hráčů, my jsme ale měli více šancí a zaslouženě brali dva body.“

20.8. | M. Budějovice - Hodonín | 1:4
25.9. | M. Budějovice - Hodonín | 3:6
30.10. | Hodonín - M. Budějovice | 8:6
4.12. | M. Budějovice - Hodonín | 8:9p
15.1. | Hodonín - M. Budějovice | 5:2