To byla fuška, ale vyšlo to! Drtiči přemohli nepříjemný Žďár. Vyrovnaný duel v prodloužení rozhodl Bulín

středa 18.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Tohle byly nervy, ale nakonec to klaplo! Drtiči sice v závěru vyrovnaného střetnutí přišli o nadějný náskok 3:1, ale nakonec Plameny definitivně zhasli v prodloužení. Hodonínští hokejisté ve 3. kole východní skupiny druhé ligy přemohli Žďár nad Sázavou 4:3 a do tabulky si připsali dva body. Středeční napínavý duel rozhodl v čase 60:27 domácí útočník Jan Bulín, který se proti soupeři z Vysočiny blýskl třemi kanadskými body.

3.kolo, středa 18.9.2019
SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou  4:3p  (1:0, 0:1, 2:3 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Balán (Matějka, Jurča), 48. Polák (Bulín), 50. Bulín (Komínek), 61. Bulín (Miklík, Finsterle) – 38. Knap (Heinrich), 52. Bureš (Chubna), 59. Koželuh (Heinrich, Kovářů). Rozhodčí: Maršálek – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení:1:0. Diváci: 887. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Gabrhelík, Miklík, Čermák, Ševčík, Slabý, Spalovský, Sedláček – Jurča, Balán, Matějka – Finsterle, Charvát, Matula – Janás, Komínek, Polák – Krejčí, Bulín, Pröschl.
SKLH Žďár nad Sázavou: Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Koželuh, Adam, Pleva, Wasserbauer, Lojek, Hort – Kadleček, Knap, Prokš, Gregar, Jícha, Chlubna, Kunstmüller, Bureš, Heinrich, Kovářů, Hromádka.

Drtiči nastoupili do prvního letošního domácího zápasu bez nemocného útočníka Lešky a obránce Věžníka, zato s novým bekem Gabrhelíkem, který zaujal místo v první obranné dvojici po boku Miklíka.

Domácímu týmu vstup do utkání vyšel skvěle. Elitní formace SHK hned ve 3. minutě předvedla ukázkovou akci. Parádní spolupráci Matějky a Jurči zakončil v pohodě dorážející Balán.

Následně si oba týmy vyzkoušely početní výhodu, ale skóre se nezměnilo. Hosté z Vysočiny se za nepříznivého stavu tlačili před gólmana Kubáně, který si ale se střelou Gregara a šancí Jíchy poradil.

I Hodonín v úvodní části několikrát zahrozil, ale pokusy Finsterleho a Matuly na konci první periody do sítě neprošly.

Na začátku druhé třetiny si v jasné šanci dávali přednost Balán s Matějkou, hosté se ubránili. Polák ve 30. minutě pálil mimo.

I v prostřední části byl k vidění vyrovnaný hokej, vyložených šancí však bylo málo. Oba týmy dobře bruslily, fungovaly i obrany. Navíc domácí gólman Kubáň i na druhé straně Sláma chytali dobře.

Plameny nečekaně udeřily na konci druhé třetiny. Po Heinrichově přihrávce udeřil Knap a bylo to 1:1.

Drtiči se proti urputnému soupeři složitě prosazovali, navíc jim ani nešly přesilovky. Ani celek z Vysočiny se ale v početní výhodě nedokázal prosadit. Ránu mazáka Lojka od modré čáry chytil pozorný Kubáň.

Hodonín si vedení vzal zpět až ve 48. minutě. Střelu Bulína ještě hostující gólman Sláma vyrazil betonem, ale pohotová dorážka Poláka už skončila v brance.

Vzápětí šli domácí po nedovoleném zákroku Balána do čtyř, ale v oslabení udeřili potřetí. Po úniku a přesné přihrávce Komínka zvyšoval dorážkou na hranici brankoviště důrazný Bulín na 3:1.

Hotovo ale zdaleka nebylo. Následně totiž po Chlubnově přihrávce snížil Bureš a hosté zase byli ve hře.

Drtiči mohli zápas rozhodnout v 55. minutě, kdy hráli šestnáct sekund proti třem. Domácí trenéři si vyžádali oddechový čas, ale taktická porada pojišťovací čtvrtý gól nepřinesla. Naopak se za nesportovní chování zbytečně nechal vyloučit první centr Balán.

Závěr poznamenaly zbytečné fauly a hned několik trestů, hosté toho využili a v nervózním závěru skóre srovnali. Do prodloužení poslal zápas v předposlední minutě hostující Koželuh.

Tři na tři se ale dlouho nehrálo. V obranném pásmu se rozjel Miklík, který se natlačil až před Slámu a Bulín svým druhým gólem vyrovnaný duel definitivně rozsekl.

Drtiči se doma představí zase v sobotu, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí Opavu.

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Byl to remízový zápas se šťastným koncem pro nás. Kdybychom nevyhrávali 3:1 a zápasy by skončil naší výhrou 4:3 po prodloužení, byli bychom asi spokojení. Ale tím, že jsme vedli o dvě branky, už bychom si asi náskok vzít neměli. Když ale vidím, co se děje v jiných soutěžích, tak to je na tom hokeji krásné, že se musí hrát do poslední minuty. Dva body jsou pozitivní. Potvrdilo se, že to bude těžký a vyrovnaný zápas. Žďár má velice zkušené mužstvo, kvalitní hráče. Nikdo nemohl počítat s tím, že k nám přijede a dostane od nás naloženo. Zapracovat musíme na přesilovkách. Ve čtvrtek se začneme chystat na sobotní zápas s Opavou.“

Radek Haman (Žďár nad Sázavou): „Bod samozřejmě bereme všemi deseti, protože vyhrabat se ze stavu 1:3 na takové horké půdě je samozřejmě vždycky super. Na druhé straně od druhé třetiny jsme hráli velmi bruslivý, výborný hokej. S tím jsem byl hodně spokojený. Musím pochválit mužstvo, které zahrálo parádně. Všichni cítíme, že jsme v Hodoníně mohli urvat i druhý bod, ale znovu opakuji dotáhnout náskok z 1:3 na 3:3 je super. My jsme rádi, že se zase po volném víkendu zase dostaneme na tu vlnu středa – sobota, protože jsme měli hned volno. Šumperku jsme v minulém zápase hodně pomohli svými chybami, i když síla Šumperku je velká. I Hodonín ale každým rokem ale poskládá kvalitní mužstvo. Je tady spousta zkušených hráčů, které doplňují mladí kluci. Tým je velmi dobře poskládaný. Výborně Hodonínu zachytal gólman. Šancí jsme měli taky hromadu.“