To byla fuška! Drtiči i bez zraněného Růžičky otočili zápas v Pelhřimově. Rozhodla poslední třetina

neděle 3.2.2019 | Redakce

Hodonínští hokejisté získali ve druhé lize další tři body, ale na povinnou výhru nad posledním Pelhřimovem se pořádně nadřeli. Drtiči od 4. minuty na Vysočině prohrávali a ještě po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 3:3. Závěrečná třetina ale patřila jasně favorizovanému hostujícímu celku, který sobotní duel 36. kola třemi brankami rozhodl a nakonec domů veze výhru 6:3. Dva góly Ledním Medvědům vstřelili útočníci Jan Matějka a Petr Jurča, další trefy Jihomoravanů zaznamenali Tomáš Franek a Dominik Matula.

36.kolo, sobota 2.2.2019
HC Lední Medvědi Pelhřimov - SHK Hodonín  3:6  (2:2, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. F. Kasalý (Votápek, Kopic), 20. Votápek (Kohút), 21. Votápek (Kopic, F. Kasalý) – 12. Jurča (Matějka, Hložánek), 15. Franek (Matějka), 33. Matějka (Mikeska), 45. Matula (Charvát), 57. Matějka (Matula), 60. Jurča (Charvát). Rozhodčí: Pokorný – Horký, Roupec.
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Klus, Kasalý D., Moucha, Kaminsky, Kopic, Kohút, Votápek, Vrátný, Svoboda, Kasalý F., Piš, Hladoník
SHK Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík - Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

Parta kouče Dorniče se po pátém triumfu za sebou udržela na druhém místě východní skupiny. Hodonínští hokejisté na vedoucí Šumperk ztrácejí šest kol před koncem základní části pět bodů.

V dalších zápasech ale Drtiči musí podat lepší výkon než v sobotu v Pelhřimově, kde oslabení hosté znovu zaspali začátek střetnutí. Lepší vstup do zápasu měli domácí, kteří se už ve 4. minutě dostali do vedení, když pohlednou kombinační akci přesně zakončil Filip Kasalý. Poté hosty zasáhla další nepříjemná situace. Po nárazu do mantinelu musel ze hry odstoupit druhý nejproduktivnější Drtič v této sezoně Marek Růžička.

Hodonín však nepříjemné zranění klíčového muže výrazně nepoznamenalo. Favorit dál pokračoval v dobíjení pelhřimovské obrany, když si vypracoval několik zajímavých akcí. Všechny ale lapil hodonínský rodák ve službách Ledních Medvědů Martin Holík.

Mladý gólman ovšem v polovině dvanácté minuty inkasoval. K odraženému kotouči se dostal kapitán Jurča, jenž pohotově poslal kotouč do poloodkryté brány.

O tři minuty později pak Drtiči dokonali první obrat ve skóre zásluhou Tomáše Franka. Domácí se nevzdávali, i když více ze hry měli hokejisté z jižní Moravy. Díky povedeným zákrokům Holíka zůstali Medvědi na dostřel a devět sekund před první sirénou vyrovnal Petr Votápek.

Medvědům parádně vyšel i nástup do prostřední části. První útočná formace domácích se dostala v brejku za hodonínskou obranu a Petr Votápek poslal kotouč mezi nohy gólmana Kubáně. I přes pelhřimovské vedení měli hosté více ze hry a jen díky pohotovým zákrokům Holíka drželi domácí hubené vedení. Mladý gólman se musel vytáhnout hlavně proti pokusům Jurči či Benýška.

Polovina třicáté třetí minuty už ale přinesla hráčům ze Slovácka gólovou radost. Jan Matějka se pohotově dostal k dorážce a pod padajícím Holíkem vyrovnal na 3:3. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Kristián Leška, syn zlínské legendy Petra Lešky. Střelou příklepem ale jen orazítkoval tvrzené sklo za domácí klecí.

Třetí třetina patřila herně i gólově Drtičům. Poprvé se prosadili v pětačtyřicáté minutě, kdy Dominika Matula nachytal Holíka, od jehož zad nasměroval kotouč za brankovou čáru. Lední Medvědi se snažili o vyrovnání, avšak z jejich kombinace se vytrácela lehkost a přesnost. A tak se z rychlého protiútoku radovali Hodonínští. Na 5:3 upravil Jan Matějka.

Triumf Drtičů při power-play soupeře završil střelou do odkryté domácí branky kanonýr Jurča.

Hodonínští hokejisté si tak po Orlové poradili také s posledním týmem jižní skupiny. Drtiči nyní mají před sebou domácí dvojzápas. Už ve středu přivítají na Zimním stadionu Václava Nedomanského nepříjemnou Opavu, v sobotu pak před vlastním publikem vyzvou nevyzpytatelný Písek.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „S výsledkem jsme spokojení. Je potřeba si uvědomit, že každý zápas je jiný a žádný soupeř opravdu není lehký. Před utkáním jsme zvažovali, že dáme šanci novému brankáři Gajanovi, ale nechtěli jsme na něj vyvíjet zbytečný tlak, a tak dostal přednost Kubáň, což se ukázalo jako velmi dobrý tah. Pelhřimov hrál velmi dobře, výborně bruslil. Soupeř má v sestavě mladé kluky ze Znojma, kteří nic nevypustili. Naopak byli aktivní a snažili se hrát. My jsme brzy přišli o útočníka Růžičku, nenastoupil také Finsterle s Miklíkem, takže sestava byla poněkud okleštěná. Na druhé straně si všichni kluci zahráli. Pro diváky to byl velmi zajímavý zápas. Hrál se pohledný hokej. Bylo to dramatické a zajímavé střetnutí. Po celý zápas jsme si vytvářeli vyložené šance, ale nedařilo se nám je proměňovat. Výborně zachytal gólman Holík, který se proti rodnému Hodonínu zase ukázal ve velmi dobrém světle. I za stavu 3:3 jsme ale hráli velmi zodpovědně. Celou třetí třetinu jsme měli ve vlastních rukou. V závěru jsme si vytvořili tlak a dali tři góly. Naše vítězství je zasloužené. Nic ale neslavíme, začínáme se připravovat na další zápas s Opavou.“