Těsnou výhru nad běloruskou dvacítkou režírovali ruští krajánci v barvách Hodonína

středa 17.8.2016 | Jan Hochman

Na třetí pokus to hodonínským hokejistům vyšlo. První ze dvou přípravných utkání s běloruským výběrem do dvaceti let Drtiči vyhráli 4:3 a připisují si tak první vítězství v přípravě na nový ročník. První gól zápasu vstřelil už po čtyřech minutách Erik Hložánek, další zásahy Baníku pak ve druhé třetině přidali ruští nováčci v barvách SHK Alexei Luchikov, Kirill Kononenko a vítěznou trefu zaznamenal v přesilovce obránce Igor Loginovsky.

Příp. 3, středa 17.8.2016
SHK Hodonín - Bělorusko U20  4:3  (1:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Hložánek (Polesný, Peš), 27. Luchnikov (Flora), 30. Kononenko (Flora), 40. Loginovsky (Černohous) - 29. Zajčik (Belevič), 35. Belevič (Astankov), 52. Grišanov (Martinuk). Rozhodčí: Čech - Reich, Skopal. Vyloučení: 6:5, navíc Jurča (TEC) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
SHK Hodonín: Haloda (31. Kukin) - Miklík, Sedláček, Loginovsky, Polesný, Pokorný (A), Talán, Maršálek - Hložánek, Peš (C), Tomi - Jurča, Kuba (A), Janás - Kononenko, Luchnikov, Flora - Garčic, Venclík, Vrána. Trenér: Stanislav Beťko.
Bělorusko U20: Osipkov, (31. Verbitsky) - Vorobey, Timoshenko, Shikut, Sushko (C), Tabolin, Borisov, Grishanov, Martinuk, Zaychik, Belevich, Astankov, Kutsyr, Farafontov, Drozdov, Litvinov, Sharangovich, Ivanovsky, Orlovsky, Pishuk, Nikolaev, Tochilkin, Savinov. Trenér: Yriy Faykov.

Druholigový tým se v prvním ze dvou vzájemných přátelských duelů ujal brzy vedení. Už na začátku čtvrté minuty se ujala šikovná teč Polesného střely, do které nastavil svou hůl Erik Hložánek a bylo to 1:0. Prakticky vzápětí mohl navýšit vedení slováckého celku Janás, ale Osipkov byl tentokrát na místě.

Po hříchu to ale byly asi jediné dvě nebezpečné akce, které první dvacetiminutovka nabídla. Po obrátce o sobě začaly nahlas dávat vědět ruské posily v hodonínském dresu. Nejprve se mezi střelce zapsal Alexei Luchnikov, jehož ke skórování vyzval Flora. O dvé minuty později se prosadili i mladí hokejisté z Běloruska, konkrétně Denis Zaychik, který snížil na rozdíl jednoho gólu.

Dvoubrankové vedení si ale Jihomoravané vzali vzápětí zpět. Kombinaci celé druhé útočné formace Drtičů zakončil sedm vteřin před polovinou utkání přesnou ranou Kirill Kononenko. Po této brance si běloruská střídačka vzala timeout a oba celky navíc krátké pauzy využily k tomu, aby vystřídaly své brankáře. Osipkova nahradil Verbitskij a na druhé straně vystřídal Halodu Kukin.

Vystřídavší ruský golman v hodonínských službách udržel čisté konto jen pět minut. Aktivitu Bělorusů korunoval druhou přesnou trefou Andrey Belevich a bylo to zase jen o gól. Střelecké manévry druhé periody ale touto brankou ještě nebyly u konce. Čtvrtou přesnou trefu Drtičů v dnešním duelu si do svých statistik připsal třetí z Rusů na soupisce SHK - Igor Loginovsky, který v samotném závěru prostřední části využil přesilovou hru.

Svěřenci trenéra Faykova v poslední třetině přidali na obrátkách. Svou velkou příležitost nejprve neproměnil Zaychik a chvíli po něm neuspěl ani Pichuk. Následně spálil šanci na snížení Orlovsky. Osmi minut před koncem se ale mladí Bělorusové přeci jen dočkali. Velký tlak zakončil třetím gólem běloruského výběru Anton Grishanov.

Na vyrovnání se ale houževnatému soupeři ve zbývajícím čase dosáhnout nepodařilo a Drtiči si tak připsali první výhru nové sezony.

Dnes jsme odehráli druhý zápas ve dvou dnech. Čekali jsme, že mladí Bělorusové budou mít výborný pohyb, o čemž jsme se také dostatečně přesvědčili. Jsme moc rádi, že jsme tento zápas zvládli, i když musíme přiznat, že ve druhé polovině zápasu nám už trochu docházely síly. Soupeř přidal na intenzitě a my jsme s tím měli, zejména v defenzivní fázi, velké problémy. Nicméně jsme moc rádi, že jsme ve třetím utkání konečně dokázali zvítězit. Přišli nějací další noví hráči na zkoušku a další ještě přijdou, takže kádr se stále ještě teprve formuje.