Stíhací jízda přišla pozdě. Baník v Opavě naprosto nezvládl první třetinu a vrací se bez bodů

Stíhací jízda přišla pozdě. Baník v Opavě naprosto nezvládl první třetinu a vrací se bez bodů
středa 31.1.2018 | Jan Hochman, Adam Krátký

Zápas na ledě nejhoršího týmu východní skupiny začal pro hodonínské hokejisty přímo hororovou první třetinou. Do patnácté minuty nic nenasvědčovalo tomu, že domácí tým půjde do kabin s nečekaně vysokým náskokem, ale pak se Slezané prosadili hned třikrát během 320 vteřin. Nepovedená pětiminutovka nakonec rozhodla. Drtiči v poslední třetině snížili na rozdíl jedné branky, ale na vyrovnání už nedosáhli. V závěru pečetili domácí výhru do prázdné brány gólem na 5:3.

 
 
41.kolo, středa 31.1.2018
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  5:3  (3:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Štindl (Šendera, Vítek), 19. Hartmann (Šindelář, Štindl), 20. Chalupa (Černý, Šindelář), 40. Herman (Štindl, Černý), 60. Tichý - 34. Kadlec (Hladiš, Mojžíš), 51. Kužílek (Kadlec), 52. Jurča (Mojžíš). Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Vengřin. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 272. Střely na branku: 33:49. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3.
HC Slezan Opava: Wanecki (Plánovský) - Kiss, Šindelář, Šendera, Tichý, Slavík – Cihlář, Pělucha, Bitomský, Herman, Vítek, Horváth, Štindl, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Černý (C), Malina. Trenér: Zdeněk Pavelek.
SHK Hodonín: Štěpanovský (Haloda O.) - Miklík, Mojžíš (A), Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek - Sajdl (A), Peš (C), Hložánek - Hajný, Černohous, Matějka - Jurča, Charvát, Kadlec - Matula, Sedlák, Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.

Komentář k zápasu

Začátek utkání se nesl v poklidném tempu. K první střele se dostal Hladiš, ale Wanecki byl pozorný. V šesté minutě usedl na trestnou lavici Hladiš. Opava toho ale v přesilové hře moc nevymyslela a stav zůstal stále bezbrankový. První branka v Opavě padla až v patnácté minutě, když se k dorážce dostal Jan Štindl a otevřel skóre utkání. Další vyloučení bylo opět na straně hostí.

Mojžíšovo nedovolené bránění dokázali slezané zužitkovat. Dobře sehranou přesilovou hru využil mezi kruhy postavený Ondřej Hartmann, který nedal Štěpanovskému šanci. Závěr třetiny Drtičům vůbec nevyšel, protože Opava se do konce první části trefila ještě jednou. Během signalizované výhody se ke kotouči na modré čáře dostal Černý, který nahodil na hodonínskou branku. Puk ještě tečoval Petr Chalupa a vsítil tak třetí gól domácího celku.

Do první vážnější akce v druhé třetině se dostal Hajný, ale beton Waneckeho byl včas na správném místě. O minutu později musel na trestnou lavici Vítek a Drtiči tak měli možnost snížit stav utkání. Přesilovou hru však nesehráli dobře a stav zůstal nezměněn. Tři minuty po polovině zápasu se už Baník mohl radovat. Na konci útočné akce stál Jakub Kadlec, kterému se podařilo překonat do této doby neprůstřelného Waneckeho.

Stejně jak tomu bylo v třetině první i v té druhé měli domácí štěstí a těsně před koncem periody zvýšili svůj náskok. Chybu Štěpanovského, který zpoza branky špatně rozehrál využil Bohumil Herman, který neměl problém trefit prázdnou branku.

V prvních deseti minutách poslední třetiny se toho moc nestalo. Drtiči se snažili o snížení stavu utkání, ale dobře hrající opavská obrana jim toho moc nedovolila. Radovat se Hodonín mohl až v poslední desetiminutovce. Dobře sehranou akci zakončil Jakub Kužílek střelou od modré. Po necelých dvou minutách to bylo už pouze o gól. Ostrostřelec Petr Jurča napřáhl k přesné trefě a dal svému týmu šanci na bodový zisk. Další možnosti ale Drtiči nevyužili a do prázdné klece pečetil výhru svého týmu Josef Tichý.

Ohlasy trenérů

Roman Čechmánek (Hodonín):
Dnešní zápas se mi hodnotí velice špatně. K zápasu jsme přistoupili velice laxně. Jako kdybychom nastoupili proti týmu, který nikdy nikoho neporazil, a nám se nemohlo nic stát. A podle toho náš výkon vypadal, zejména v první třetině. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale pořád to nebyl výkon, kterým bychom domácí přehrávali a ze kterého bychom byli schopni dávat branky. Dnes nás opět trápila nedisciplinovanost. Zbytečná vyloučení se opakují neustále dokola. Je nejvyšší čas s tím začít něco dělat, protože ta nedisciplinovanost se nestala poprvé a sráží to náš výkon. Hráli jsme špatně a hráči si to musí uvědomit a změnit svůj přístup.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 2 8:3 6
2. OPA Opava 2 6:4 3
3. ZNS Žďár nad Sázavou 1 2:1 3
4. VAL Valašské Meziříčí 1 4:3 2
5. KOP Kopřivnice 2 5:8 1
6. NJI Nový Jičín 1 2:5 0
7. HOD Hodonín 1 1:4 0
8. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS