Snaživý výkon na body nestačil. Bojovní Drtiči na úvod sezony podlehli favorizovanému Znojmu

středa 23.9.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Ani snaživý výkon na body nestačil. Druholigoví hodonínští hokejisté v úvodním zápase nové sezony dlouho trápili favorizované Znojmo. Ještě na začátku závěrečné části prohrávali pouze 1:2 a živili naději na výhru. Domácí tým pak ale dvakrát v rozmezí třiceti sekund udeřil a definitivně zlomil odpor slováckého celku. Parta kouče Tibora Janáse prohrála v Nevoga aréně s Orli 1:4. Jediný gól hostů vstřelil ve 22. minutě útočník Michal Romančík.

2.kolo, středa 23.9.2020
Orli Znojmo - SHK Hodonín  4:1  (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Luciani (Havlík), 36. Stránský (Svoboda), 49. Svoboda, 50. Beránek (Rudovský, Havlík) – 22. Romančík (Podlaha, Janás). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 7:9, navíc Stehlík (Znojmo) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1310. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Orli Znojmo: Groh (Pechek) – Stehlík, Stránský, Tejnor, Kališ, Šána, Sedlák – Köver, Havlík, Kvasnica, Oščádal, O. Svoboda, Matuš, Luciani, Růžovský, T. Svoboda, Beránek.
SHK Hodonín: Javůrek (Polášek) – Kruckovyč, Sedláček, Jirásek, Pěnčík, Koubek, Miklík, Vosátko – Podlaha, Krejčí, Medek, Komínek, Havlát, Bulín, Hložánek, Lekeš, Janás, Balán, Dufek, Romančík.

Drtiči přijeli do Znojma bez brankáře Kubáně, mezi tři tyče se tak v letošní premiéře postavil mladík Javůrek. Hosté na domácí Orli vyrukovali i s třemi bývalými hráči Znojma.

Ukázat se ve známém prostředí chtěli obránce Kruckovyč, Tomáš Komínek i Jan Bulín. Posledně jmenovaný se ovšem už v první třetině vážně poranil vazy v koleně a ze zápasu odstoupil.

První třetina nabídka svižný hokej, spoustu šancí a skvělé zákroky gólmanů. Znojmo vstoupilo do zápasu lépe a v úvodních minutách bylo aktivnější daleko aktivnější než soupeř, ale v zakončení se trápilo. Havlík ve výborné pozici mířil mimo, Tomáš Svoboda ve vyložené šanci ještě hledal lépe postaveného spoluhráče.

V 10. minutě ujel Matuš, ale gólman Javůrek skvěle zasáhl. Drtiči nepříjemné chvíle přečkali, vzápětí ale poprvé v sezoně inkasovali. Luciani se dostal ke kotouči a střelou pod horní tyč potvrdil pozici největší znojemské hvězdy.

Slovácký celek pouze nebránil, ale soupeře pozlobil také v útočné třetině. S pokusem Havláta si poradil pozorný domácí brankář Groh, který zneškodnil i další střely soupeře.

Závěr úvodní části rozbily vyloučení, skóre se tak změnilo až na začátku druhé třetiny. Po tlaku před znojemskou bránou skóroval pohotový Romančík, který ve skrumáži dotlačil kotouč do sítě.

Následně Drtiči šli Drtiči do tří, ale oslabení zvládli skvěle. Vedení mohl favoritovi vrátit Luciani, který ale ve dvou velkých šancích selhal. Ve 31. minutě zahodil tutovku Matúš, kterému v další přesilovce po přihrávce Havlíka přeskočil puk hokejku.

Hodonínští hokejisté bojovali a hráli naplno. Hosté dobře bránili a podnikali nebezpečné výpady. Domácí gólman Groh ale zaváhání spoluhráčů před sebou dokázal uhasit.

Znojemští si vzali vedení zpět ve 36. minutě. Puk po střele Sedláka od modré čáry a přihrávce Svobody zametl do sítě nepokrytý Stránský. Favorit pak měl další velkou možnost ke skórování, ale Luciani v zakončení neuspěl.

Drtiči v Nevoga aréně dlouho živili naději na bodový zisk a trápili aspiranta na postup do první ligy. Pak ale nezvládli dvě situace a prohrávali 1:4. Nejprve ujel hostující obraně Svoboda, který svůj únik s přehledem zakončil, vzápětí se ve skrumáži prosadil Beránek.

Domácí už si závěr zkušeně pohlídali, Hodonín i přes prohru zanechal na ledě jihomoravského rivala sympatický dojem.

Drtiči se pokusí první letošní body získat v sobotu doma, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí Opavu. Začátek je v sedmnáct hodin.

Jiří Beroun (Znojmo): „Šli jsme do toho zápasu s tím, že chceme tři body, a to se povedlo. Neproměnili jsme ale spoustu šancí. Byly tam nějaké zbytečně nervózní pasáže, kdy jsme jen odhazovali puky. Soupeř se dostával do přečíslení a ten zápas se mohl vyvíjet jinak. Sami jsme si to komplikovali. Hodonín hodně bruslil. Kdo si myslel, že budeme každému dávat desítky, tak to je nesmysl.“

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Bohužel zdravotní problémy nás dál provázejí. Před středečním zápasem ve Znojmě onemocněli brankář Kubáň, Fišera a Škvrně, pracovní povinnosti nedovolili nastoupit ani Charvátovi. K nim se bohužel už v první třetině přidal Honza Bulín, který si vážně poranil koleno a chybět nám bude tak tři týdny až měsíc. Na to, jaké sestavě jsme těžké utkání odehráli, jsme ale podali velmi dobrý výkon. Pochválit musím především výborného gólmana Javůrka. Podal excelentní výkon, skvěle zastoupil Kubáně, chytal na jedničku. Za přístup a nasazení ale chválím celý tým. Opravdu jsme podali heroický a bojovný výkon. Zápas, který byl ještě v polovině nerozhodný 1:1, rozhodly dvě naše hrubé chyby a velké množství vyloučených ve druhé třetině. Nebylo to ale z nedisciplinovanosti, jako spíš z velkého tlaku Znojma. Domácí mají zkušenější mužstvo. Hráli na tři lajny, ukázali svoji sílu. My jsme ale ve Znojmě zanechali velmi dobrý dojem. Kluci se rozhodně nemají za co stydět, a pokud takto budou pokračovat i dál, můžeme být rovnocenným soupeřem každému týmu v naší soutěži.“