Sedm kulí jako v Sarajevu, Drtiči rozstříleli Břeclav

středa 17.10.2012 | Redakce

Utkání se dlouho vyvíjelo relativně vyrovnaně, gólově ale Drtiči byli stále o krok vepředu. Když patnáct minut před koncem snížil na 4:3 Kurial, vypadalo to na dramatické rozuzlení. To se ale nekonalo, alespoň co se týká skóre. Dvěma brankami dal domácím klid navrátilec Jurásek a vítězství pečetil Sajdl. Zdeněk Jurásek se tak uvedl stylově, třemi body za dva góly a asistenci.

8.kolo, středa 17.10.2012
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  7:3  (2:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 16. Kříž (Špok), 20. Šťastný (Peš, Jurásek), 21. Špok (Sajdl, Pokorný), 29. Kuba (Oško, Fiedler), 46. Jurásek (Peš, Stejskal), 52. Jurásek (Peš, Skočovský), 57. Sajdl (Kříž, Špok) - 2. Bartoš M., 30. Lechner (Novák Jiří, Bolfík), 45. Kurial (Novák Jiří). Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:7, navíc Medřický (HOD) 10 minut, M. Bartoš (BRE) 5+OK, Peslar (BRE) 5+TH. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1536. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 7:3.
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Oško, Máša - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Medřický, Kuba, Fiedler, Charvát, Kučera, Červenka - Smetana
HC LVI Břeclav: Zelenka (Hübner) - Dora, Směřička, Peslar, Dufek, Novák Jiří, Koukal, Nekoranec, Novák Jakub, Kurial, Jurča, Popolanský, Beneš, Bartoš Ondřej, Bolfík, Lechner, Papp, Vlašic, Zháňal, Bartoš Martin

Hosté se na začátku utkání dostali do vedení doslova jako slepí k houslím. Drtiči se do svého soupeře pustili s velkou vervou, ale minutový tlak a dvě střelecké příležitosti zůstaly nevyužity. Břeclavští se při své první návštěvě útočného pásma dostali k nahození z rohu a Martin Bartoš nenápadnou střelou překvapil Baruse v brance Hodonína.

Domácí tato branka nepoložila a i nadále byli lepším týmem, ale jejich šance zůstávaly nadále nevyužity. V patnácté minutě mohlo být pro Hodonín ještě hůře, to když Peslarovo nahození musel z brankové čáry uklidit kapitán Drtičů Pokorný. Minutu nato už mohly velmi slušně zaplněné tribuny hodonínského stadionu vybuchnout poprvé nadšením, když Špok přihrál z rohu Pavlu Křížovi a centr prvního útoku bekhendovou střelou srovnal.

V závěru prvního dějství měli domácí výhodu dvojnásobné početní výhody, a když už to vypadalo, že se po úvodní části oba celky rozejdou smírně, napřáhl tři vteřiny před sirénou od modré Radim Šťastný a jeho přízemní střela skončila až za překvapeným Zelenkou.

Na začátku druhé periody pokračovala klasická přesilovka domácích a i tu dokázali oranžovo-modří potrestat. Sajdl přihrál do jízdy Martinu Špokovi, který vymetl pavučiny z pravé Zelenkovy šibenice a Drtiči šli po zásluze do vedení. V devětadvacáté minutě šli domácí do trháku, když Fiedler od mantinelu postrčil puk na Oška. Ten už mohl pálit, protože před ním byl už jen hostující golman, ale obránce SHK se neunáhlil a nabil Michalu Kubovi, který z pravého kruhu z první rozvlnil břeclavskou síť.

O minutu později hosté snížili, když po vyhraném buly vystřelil chytrou skrytou střelu, kterou domácí brankář vůbec neviděl, Ondřej Lechner, a puk zamířil přesně ke vzdálenější Barusově tyči. Druhá třetina tak skončila vedením Hodonína 4:2.

Po čtyřech minutách poslední třetiny se hosté dostali na dostřel jediné branky, když Novákovu střelu dorazil za Baruse Jan Kurial. V tu chvíli to vypadalo, že se hosté nadechují k mocnému finiši. Ale... o minutu později se ke slovu dostal navrátilec do sestavy Hodonína Zdeněk Jurásek, jehož jeho dvorní nahrávač Peš našel zcela osamoceného u pravé Zelenkovy tyče a uklidit puk do branky nebyl pro šestatřicetiletého vítěze produktivity v posledních dvou ročnících druhé ligy žádný problém.

Dvaapadesátá minuta se nesla ve znamení obrovského přehledu a velké zkušenosti Zdeňka Juráska. Hodonínská „pětasedmdesátka“ se dostala se svým kolegou Pešem do úniku dva na jednoho. Všichni přítomní na stadionu čekali, stejně jako hostující golman, přihrávku, ale „Šeďa“ všechny překvapil nechytatelnou ranou na bližší tyč.

Jen o půlminuty později bylo definitivně po šancích hostů na jakýkoliv bodový zisk. Přemotivovaný Martin Bartoš tvrdě narazil domácího Kubu na mantinel a vyfasoval po zásluze trest na pět minut a do konce utkání. To však nemělo být z arsenálu zákeřnosti a nesportovního chování břeclavských lvů ani náhodou všechno.

Necelých pět minut před koncem utkání trefil loktem hostující Peslar Matěje Charváta naprosto zbytečně a surově tak, že domácí junior zůstal bezvládně ležet na ledě. Osmnáctiletý forvard Drtičů byl dlouhé vteřiny mimo sebe a všem fanouškům, až na ty hostující, kteří tento zákrok ocenili potleskem, ztuhla krev v žilách. Díky rychlé reakci jeho spoluhráčů a lékaře se podařilo Matějovi vyprostit zapadlý jazyk a posléze jej i přivést k vědomí.

Peslar byl poslán do kabin s trestem ve hře… víc bohužel tento „hokejista“ vyfasovat nemohl. V následující dvojnásobné přesilovce upravil na konečných 7:3 pro Hodonín Jakub Sajdl, ale radost z vítězství pokazila všem domácím fanouškům nechutná kaňka v podobě zákeřnosti břeclavských hráčů. Drtiči si díky jasnému vítězství pojistili vedení v soutěži. Před druhou Technikou mají nadále tříbodový náskok.

Doplněno:
Matěj Charvát je podle posledních a aktuálních informací (17.10., 22:30), přímo z hodonínské nemocnice TGM, kam dorazilo několik hráčů SHK, naštěstí v relativním pořádku. Po surovém zákroku břeclavského Peslara má "jen" těžký otřes mozku. V dalších hodinách zůstane Matěj v nemocnici na pozorování. Celá kabina, vedení klubu a všichni fanoušci Drtičů, přejí Matějovi brzké uzdravení.

V pátek po obědě Matěj opustil nemocnici a je v domácím ošetřování.

Jiří Rech (hlavní trenér SHK Hodonín):
Je dobře, že máme další tři body a díky tomu odskakujeme od soupeřů. Je to hodně důležité pro klid mužstva a pro naši další práci. Dostali jsme brzy první gól, ale z mého pohledu to bylo jenom dobře. Filip si začal dávat víc pozor na všechny střely i nahození a pro Břeclav to podle mě bylo spíš kontraproduktivní, protože my jsme v ten moment začali hrát úplně jiný hokej. Posledních pět minut, kdy byl stav 6:3, bylo podle mého až zbytečně moc vyhrocených. Podívám se určitě ještě na video, jestli to faul na Matěje byl, nebo ne, ale můj pocit v ten moment, a který mám i teď je ten, že to faul byl. Víc se k tomu nechci vyjadřovat. Atmosféra byla výborná a já bych chtěl fanouškům poděkovat, protože jsou pro nás opravdu šestým hráčem na ledě. Věřím, že v takovém počtu příjdou I na další zápasy.

Michal Konečný (hlavní trenér HC Lvi Břeclav):
Rozhodujícím faktorem byly přesilovky domácích, které dokázali využít. Zlomové byly i branky na tři a řtyři jedna. Pak jsme se dvěma góly dostali do zápasu, ale Hodonín má přesilovky prostě dobré a potrestal nás.

Autor videa: Pavel Hodes