Sedlák ukončil neprůstřelnost Kristína. Drtiči přesto v Šumperku prohráli

středa 3.10.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté dál čekají na třetí letošní výhru. Drtiči ani ledě favorizovaného Šumperku neukončili nepříjemné období, ve východní skupině druhé ligy prohráli počtvrté za sebou, tentokrát 1:5, a dál zůstávají na předposledním šestém místě tabulky. Jedinou branku hostů vstřelil ve 34. minutě obránce Jan Sedlák, který nastoupil netradičně v útoku.

7.kolo, středa 3.10.2018
Draci Šumperk - SHK Hodonín  5:1  (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Romančík (Plášek, Vachutka), 20. Pokorný (Ostřanský), 29. Vorobjov (Řezáč), 59. Drtil (Romančík), 60. Plášek (Romančík) - 34. Sedlák (Ševčík, Matějka). Rozhodčí: Pilný - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:6, navíc Charvát (Hodonín) 10 minut nesportovní chování a Matula (Hodonín) 10 minut a trest do konce utkání nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Draci Šumperk: Kristín (Haloda O.) – Kužílek, Habrman, Gewiese, Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák T. – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek, Antonov, Blecha, Haluza, Vorobjev, Kočica, Ostřanský
SHK Hodonín: Juríček (Havlík) – Sedlák J., Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Hladiš, Miklík – Zabloudil, Charvát, Hložánek, Matějka, Růžička, Matula, Jurča, Polák

Drtičům vstup do středečního utkání příliš nevyšel. Hosté už na začátku čtvrté minuty propadli ve středním pásmu, veterán Plášek po přečíslení nahrál úplně volnému Romančíkovi a slovenský útočník, který ještě v minulé sezoně nosil modro-oranžový dres SHK, střelou mezi betony překonal hodonínského gólmana Juríčka.

Jihomoravané po inkasované brance zvýšili úsilí, zasypali brankáře Kristína několika střelami, ale skóre nesrovnali. Hosté pak promarnili také početní výhodu. Ani Šumperku ale úvodní početní výhoda nevyšla. Přesto Draci v závěru první třetiny znovu udeřili.

Pět vteřin před první sirénou skóroval Pokorný, který se po přihrávce Ostřanského prosadil přesnou střelou k pravé tyči.

Drtiči mohli výsledek na začátku prostřední části snížit, ale šanci Zabloudila parádním zákrokem zneškodnil domácí brankář Kristín.

Na druhé straně se do přečíslení dvou na jednoho dostali Antonov s Ostřanským, rána druhého jmenovaného skončila na tyči hodonínské svatyně. Ve 29. minutě už se ale skóre změnilo. Rus Vorobjev si najel až před Juríčka a zvýšil na 3:0. Drtiči nesložili zbraně a utkání zásluhou obránce Sedláka zdramatizovali. Střela Ševčíka vypadla Kristínovi z výstroje a pohotový hodonínský bek doklepl kotouč do sítě. Jan Sedlák tímto gólem ukončil neprůstřelnost šumperského gólmana, která trvala přes sto padesát minut.

Slovácký celek se ve třetí třetině snažil o vyrovnání, vypracoval si i slušné příležitosti, ale v zakončení nebyl přesný ani dostatečně důrazný. Hodonínu ke kontaktní brance nepomohly ani dvě přesilové hry. Hosty v nervózním závěru srazily zbytečné fauly. V 59. minutě zužitkoval přesilovou hru Drtil, osmatřicet sekund před koncem upravil na konečných 5:1 veterán Plášek, který se trefil v oslabení.

Drtiči musí na nepříjemnou porážku zapomenout a připravit se na sobotní duel v Havlíčkově Brodě.

Ivan Dornič (Hodonín): „Výsledek je sice jednoznačný, ale pro nás velmi krutý. Určitě neodpovídá průběhu hry, dění na ledě. Dovolím si tvrdit, že to byl vyrovnaný zápas, o čemž svědčí i počet střel. Utkání rozhodla efektivita Šumperku, který měl v první třetině dvě šance a obě proměnil. Za stavu 1:0 jsme se dopustili strašné chyby a pět sekund před koncem úvodní části inkasovali druhý gól. My jsme žádnou ze svých čtyř šancí neproměnili. Druhá třetina byla jasně v naší režii, udávali jsme tón, soupeře jsme přestříleli snad 16:4. Šumperk všechno ubránil a z protiútoku dal třetí gól. My jsme zmobilizovali síly, a výsledek snížili. I na začátku třetí třetiny jsme měli velký tlak a spoustu šancí. Soupeř nestačil a fauloval. My jsme však přesilové hry nevyužily. Bohužel jsme se pak dopustili několika přestupků a po osobních trestech vypadli z tempa. Naši hráči závěr nezvládli, dostali tresty a zápas jsme dohráli na dvě pětky.“

Jozef Zavadil (Šumperk): „Skóre vůbec neodpovídá tomu, co soupeř hrál. Hodonín byl dvě třetiny o něco lepším a silovějším týmem, ale naštěstí jsme to zvládli, musím klukům poděkovat za bojovnost. Mužstvo výhru vydřelo, čehož si moc cením.“

3.10. | Šumperk - Hodonín | 5:1