Šance na bodový zisk se Baníku na opavském ledě rozplynula půl minuty před koncem základní hrací body

středa 4.1.2017 | Jan Hochman

Hodně nešťastnou prohru vezou hodonínští hokejisté ze Slezska. Domácí Opava se v první třetině ujala vedení gólem Hermana, Drtičům se ale ve druhé třetině podařilo po brankách Venclíka a Charváta otočit zápas na svou stranu. Slezan se ale brzy po přestávce dočkal vyrovnání a když už to vypadalo, že duel dospěje do prodloužení potrestal opavský Vítek chybu v hodonínské defenzivě a v čase 59:30 vystřelil domácím tři body.

30.kolo, středa 4.1.2017
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  3:2  (1:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Herman (Pavelek), 45. Chalupa (Slavík), 60. Vítek (Galvas) - 24. Venclík (Gazda), 40. Charvát (Hajný). Rozhodčí: Held - Bubela, Zedník. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 45:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC Slezan Opava: Wanecki (Haas) - Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma - Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Fedor. Trenér: Pavel Hulva.
SHK Hodonín: Haloda O. (Zollpriester) - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Hložánek - Hajný, Charvát, Kuba (A) - Venclík, Horváth, Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

K prvnímu utkání v roce 2017 odcestovali Drtiči do daleké Opavy v lehce pozměněné sestavě. Doma zůstal kvůli nemoci Kotvan. Kadlec nastoupil ve druhé formaci a naopak do první se posunul Jakub Vrána.

Vstup do utkání měli lehce lepší Drtiči, když v první půlminutě hry otestoval nového brankáře Opavy Jurča. Jeho pokus ovšem neskočil za zády Waneckeho. V další příležitosti se ocitl domácí Rousek, který vyslal na Halodu tvrdou ránu za kterou se hostující brankář mohl ovšem jen ohlédnout protože puk skončil na mantinelu za brankou. První vyloučení si připsal Hložánek, když v sedmé minutě hákoval jednoho z domácích útočníků.

Opava s nabídnutou přesilovou hru nenaložila dobře a stav zůstal nezměněn. O chvíli později měli výhodu přesilové hry i Drtiči, ale stejně jako domácí si nevypracovali větší příležitost ke vstřelení branky. O první branku zápasu se postaral ve dvanácté minutě Bohumil Herman. Pavelek se sotva vrátil z trestné lavice a už přesnou přihrávkou našel Hermana, který nedal Halodovi šanci. Do konce první části se toho již moc nestalo a tak šli domácí do kabin za stavu 1:0.

Hned z kraje druhé části měl velikou příležitost Polok, ale v dobré příležitosti nedokázal doklepnout kotouč za Halodovi záda. Od Polokovi šance uběhly tři minuty a Baník se mohl radovat ze srovnání. Gazda našel před brankou Michala Venclíka, který neměl problém své dobré postavení přetavit v branku a srovnal stav utkání. Do další velké šance se dostal domácí Wolf.

Zívala na něj již prázdná branka, ale Wolf nedostal puk za brankovou čáru, protože byl faulován Pešem, který tak zachránil svůj tým i když za cenu faulu. Na ledě se začalo přiostřovat, když v jeden moment za potyčku usedla na trestnou lavici hned čtveřice hráčů. Za domácí Mosler a Chalupa. Za Drtiče Pokorný a Potechin. Po usazení Drtičů v útočném pásmu to od modré zkoušel Loginovsky, ale na Waneckeho si nepřišel.

Další trest za hrubost si musel odpykat Tůma, který na dvě minuty oslabil svůj tým. Drtiči tuhle přesilovou hru sice nevyužili, ale to jich mrzet nemuselo. Patnáct vteřin před koncem druhé třetiny se dokázal prosadit Matěj Charvát , když lišácky našel skulinku mezi tyčkou a betonem domácího brankáře. Hodonínu se tedy ve druhé periodě podařilo otočit stav utkání a do kabin šli za stavu 2:1.

Začátek poslední části patřil domácím. Nejprve se ke střele dostal Chalupa, kterého následovali další hráči. Haloda tak měl plné ruce práce, ale žádný kotouč za svá záda nepustil. Drtiči se z úvodního tlaku oklepali a Hložánek se snažil něco vymyslet přes Waneckym. Hložánek neuspěl a domácí brankář zůstal po zákroku chvíli ležet na ledě, ale po chvíli se zvedl a mohl pokračovat v zápase.

Uběhlo pár vteřin od poslední události a domácí se mohli radovat. Drtiči faulovali a signalizovanou výhodu nejlépe využil Petr Chalupa , který střelou pod horní tyč překonal Halodu. Po téhle brance se ani jednomu týmu nedařilo se na delší dobu usadit před brankářem. Hra se přelévala ze strany na stranu.

Opava se snažila něco vymyslet, ale marně. Hodonín se snažil strhnout vedení zpět na svou stranu, ale opavská obrana byla pozorná a útočné akce Drtičů likvidovala. Už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, ale s tím výrazně nesouhlasil Jakub Vítek , který třicet vteřin před koncem překonal Halodu potřetí a rozhodl tak o tom, že všechny body zůstanou v Opavě. Drtiči tak jedou domů s prázdnou, a jelikož Šumperk vyhrál, bude minimálně do soboty patřit Hodonínu čtvrtá příčka v tabulce.

Pavel Hulva (Opava):
Přijelo třetí mužstvo tabulky, které zdobí výborný útok. My jsme nastoupili na čtyři útoky, tak abychom rozložili dobře síly. To se nám povedlo. Nehráli jsme vůbec špatně, nakonec se na nás usmálo i štěstí. Hráče musím za předvedenou hru pochválit.

Do zápasů jsme vstoupili špatně. V první třetině nám chyběl lepší pohyb a větší agresivita, a zaslouženě jsme ji prohráli. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe a po zásluze jsme skóre otočili na 2:1 pro nás. Bohužel jsme ve třetí třetině udělali hloupé chyby, které Opava potrestala a otočila skóre na svou stranu. Jsme jak z výsledku, tak z celkového výkonu zklamaní. Nicméně musíme zvednout hlavy a v sobotu na svém ledě bodovat.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.