První výhra v přípravě, Drtiči zdolali Nové Zámky

neděle 25.8.2013 | Redakce

Odvetný zápas s Novými Zámky zvládali Drtiči do začátku poslední části na výbornou. Po čtyřiceti minutách vedli 4:0. V úvodu závěrečné dvacetminutovky hosté dvěma přesnými zásahy zacítili možnost a devět minut před koncem základní hrací doby snížilo slovenské mužstvo na rozdíl jediné branky. Hodonín ale těsné vedení uhájil a Oranjes si mohli připsat první výhru v přípravných zápasech.

Příp., sobota 24.8.2013
SHK Hodonín - HC MIKRON Nové Zámky (MOL)  4:3  (2:0, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Velechovský (Směřička), 6. Tomi, 29. Belisle (Laporte), 33. Škorík (Kuba) - 43. Dubec (Kraus), 44. Hrudik, 49. Korýtko. Rozhodčí: Melich - Macek, Tkáč. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 335. Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 4:0, 4:3.
SHK Hodonín: Barus (Luner) - Miklík, Kulyk, Kučera, Polesný, Směříčka, Laporte - Charvát, Jurásek, Špok - Smetana T., Tomi, Belisle - Velechovský, Škorík, Kuba - Smetana R., Vrba, Kundera
HC MIKRON Nové Zámky (MOL): Pús (Krajčovič) – Sucharda, Fiala, Podstavek, Baron, Kraus, Korýtko, Štefanka, Dubec, Hrudík, Zajac, Král, Lehocký, Čaladi, Uhnák, Kowalczik

Hned úvodní minuta přinesla první důležitý moment zápasu. Hostující obránce Sucharda přidržel svého protihráče a byl vykázán na trestnou lavici. Na ní ale celé dvě minuty nevydržel, protože Drtiči početní výhodu zužitkovali. Od modré vypálil Směřička, Pús vyrazil puk pouze před sebe, kde si jej našel Filip Velechovský, který ve třetí minutě otevřel skóre zápasu. V šesté minutě to už bylo o dvě branky.

Povedenou individuální akci Američana Belisleho dotáhl do gólového konce přesnou dorážkou Jakub Tomi. Hosté se k prvním větším příležitostem dostali až v závěru první dvacetiminutovky, ale Barus si se střelami Korýtka a Štefanky poradil. V podstatě se sirénou oznamující konec třetiny byl v úniku faulován Radoslav Smetana a po hvizdu sudího mohl mladý forvard ještě navýšit vedení svého týmu. Z nařízeného trestného střílení však neuspěl, protože mu v zakončení sjel kotouč z hole.

Další dva přesné zásahy si Drtiči schovali na polovinu zápasu. Nejprve v devětadvacáté minutě dokončil Laporteho sólo přes celé hřiště důrazem na brankovišti Cory Belisle a o čtyři minuty později doťukl Kubovu střelu za bezmocného Púse Stanislav Škorík. Všechno v tu chvíli nasvědčovalo tomu, že si Drtiči v pohodě dokráčejí k první letošní výhře.

Hosté se ale nevzdali a dvěma rychlými góly Marka Dubce a Jakuba Hrudika, které dělilo jen půl minuty, dali zápasu na začátku poslední části nový náboj. Ten se ještě zvýšil deset minut před koncem, kdy to bylo zásluhou Patrika Korýtka už jen o gól. Hosté se snažili vyrovnat, v závěrečných dvou minutách to zkusili i bez brankáře, ale Hodonín už své, nakonec jen těsné vítězství uhájil.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín):
Částečně dnes můžu být spokojen proto, že jsme konečně vyhráli, ale k celkové spokojenosti mají naše dosavadní výkony hrozně daleko. Zápas jsme měli rozehraný dobře. Povedlo se nám dát v úvodu dvě branky a po čtyřiceti minutách jsme měli pohodový čtyřgólový náskok. Pak ale z nepochopitelných důvodů přišla ztráta koncentrace, která dala soupeři dvě branky během jedné minuty. Pak soupeř přidal třetí gól a o drama bylo postaráno. Měli jsme hodně šancí, byly tam i přesilovky, ale ty jsme sehráli velmi špatně. Pravdou ale je, že jsme se zatím přesilovkám moc nevěnovali. I když Nové Zámky přijeli bez své elitní formace, ukázaly v závěrečné třetině, že hokej hrát umí.

Ladislav Lubina (hlavní trenér HC MIKORN Nové Zámky):
Přijeli jsme do Hodonína v nekompletní sestavě, takže jsme tak trochu předpokládali, že budeme pod tlakem domácího mužstva, což se také potvrdilo. Myslím si, že v prvních dvou třetinách měl soupeř navrch a potvrdil to v obou částech dvěma góly. Jsem rád, že jsme v poslední třetině vstali z mrtvých a domácí jsme ještě trochu potrápili a vstřelili jsme i nějakou branku. Domácí vyhráli zaslouženě a pro nás je výsledek 4:3 přijatelný.

1. SUM Šumperk 24 118:56 61
2. HBR Havl. Brod 23 92:73 45
3. OPA Opava 23 88:75 39
4. HOD Hodonín 23 97:92 37
5. VAL Val. Meziříčí 23 84:69 36
6. NJI Nový Jičín 23 74:99 30
7. KOP Kopřivnice 23 77:83 29
8. ZNS Žďár n/S 23 84:96 29