První prohru připravili Drtičům meziříčští Bobři, Valaši rozhodli o svém vítězství v přesilových hrách

sobota 24.9.2016 | Jan Hochman

Tak tohle se nepovedlo. Hodonínští hokejisté poprvé v sezoně vyšli bodově naprázdno, když prohráli na ledě Valašského Meziříčí. Hosté se ujali v osmé minutě gólem Jakuba Vrány vedení, ale Bobři do přestávky srovnali, a ve druhé třetině udělali rozhodující krok k zisku tří bodů. Třemi góly si domácí družina vypracovala bezpečný náskok, který v poslední třetině Valaši ještě navýšili a nakonec zvítězili jasně 6:2.

4.kolo, sobota 24.9.2016
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  6:2  (1:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Kývala (Fojtík, Chroboček), 26. Fojtík (Žabčík, Podešva), 37. Studený (Brunec), 39. Pořický (Mikel, Chroboček), 43. Fojtík (Dvořák, Kývala), 58. Martiník (Mikel, Podešva) - 8. Vrána (Hajný, Pokorný), 49. Vaněk. Rozhodčí: Malota - Wesley, Holibka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2.
HC Bobři Val. Meziříčí: Plšek (Čáp) - Chroboček, Mikel, Nedbálek (A), Štědrý, Vydra (A), Žabčík, Pernický - Dvořák, Fojtík, Kývala - Brunec, Studený (C), Baroš - Pořický, Kubo, Podešva. Trenér: David Handl.
SHK Hodonín: Kukin (41. Haloda O.) - Miklík, Haloda M., Pokorný (A), Loginovsky, Polesný, Hovsepyan - Jurča, Peš (C), Kadlec - Janás, Vaněk, Kononenko - Černohous, Charvát, Hložánek - Hajný, Vrána, Zháňal. Trenér: Stanislav Beťko.

V bráně Drtičů nastoupil už od úvodní minuty ke svému prvnímu ligovému utkání v oranžovomodrých barvách Fedor Kukin. Hodonínský brankář měl v úvodu první třetiny hodně práce a již v šesté minutě musel čelit samostatnému úniku Václava Studeného.

Na tuhle šanci soupeře Baník zareagoval nejlépe, jak mohl - v podobě gólu. Z rychlého protiútoku se prosadil Jakub Vrána. I po obdržené brance byli domácí více aktivní a tlačili se do střeleckých pozic. Odměnou jim bylo vyrovnání z hole Martina Kývaly, který usměrnil přesnou přihrávku za Kukinova záda. Domácí pak do konce třetiny udávali tempo hry, nicméně stav se nezměnil.

Do druhé periody vstoupili hodonínští s velkým nasazením. Hned z kraje třetiny se dostal do šance Peš, po něm Černohous, ale ani jednomu z hodonínských útočníků se nepodařilo dostat puk za brankovou čáru. Po vyloučení na straně Valašského Meziříčí následoval faul i na straně Drtičů a v následné hře 4 na 4 se prosadil Josef Fojtík.

Bobři stále neměli dost a pokračovali v náporu v útočné třetině. Kukin se mezi tyčemi činil a zneškodnil hned několik pokusů Valašského Meziříčí, až se puku v sedmatřicáté minutě chopil Václav Studený a projel středem kluziště až k bráně, kde hodonínského brankáře překonal. Hned nato Bobři využili přesilovou hru. Z pravé strany napřáhl Jakub Pořický a Valaši měli už třígólový náskok.

V poslední části hodonínský trenér poslal do brány Ondřeje Halodu. Toho už ve 43. minutě prostřelil Josef Fojtík a upravil skóre na 5:1. Drtiči přidali na obrátkách a v momentě, kdy měl Plšek zakrytý výhled, prostřelil domácího brankáře Daniel Vaněk. To už bylo ze strany Hodonína vše.

Na druhé straně mohl skórovat Vydra, ale v přečíslení dva na jednoho neuspěl. Přece jen ale měli domácí poslední slovo a dvě minuty před koncem utkání Ondřej Martiník pojistil výhru Bobrů.

David Handl (Valašské Meziříčí):
Hodonín na nás vletěl, nečekal na nás a hrál aktivně. Bylo důležité, že i přes to, že jsme dostali první gól, že jsme dokázali srovnat a tím pádem se nám podařilo otupit tlak, který do té doby soupeř měl. Pak už bylo utkání vyrovnané, hrál se hokej nahoru - dolů. Jsme moc rádi, že jsme se dokázali střelecky prosadit a že jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

Věděli jsme, že Valmez v létě posílil a že má kvalitnější tým, než měl v posledních letech. Do poloviny utkání jsme hráli vyrovnaný zápas, pak jsme ale hráli až do konce druhé třetiny v permanentním oslabení. Nemůžeme se absolutně vymlouvat na rozhodčí, protože to fauly byly a navíc útočné, takže ke všemu úplně zbytečné. Kluci si musí uvědomit, že musíme hrát co nejvíce v plném počtu a ne sedět každou chvíli na trestné lavici. V oslabení jsme dostali dvě branky a v tom se zápas zlomil. Ve třetí třetině jsme se s tím snažili něco udělat, ale bohužel jsme dostali pátý gól. Ten domácí uklidnil a my jsme naopak hráli zbytek zápasu v křeči. I takové zápasy jsou. Neustále vyhrávat nebudeme, ale musíme se z toho jednoznačně poučit a hlavně se musíme vyvarovat zbytečných faulů.

1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33