První porážka. Drtiči ztratili vedení 3:1, v neurovnaném zápase padli s Novým Jičínem

neděle 23.9.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté přišli už ve čtvrtém kole o letošní neporazitelnost a první příčku. Drtiči nezvládli dobře rozehraný duel s Novým Jičínem, a i když po půlhodině hry vedli o dvě branky, závěrečnou část nezvládli a nakonec doma překvapivě padli 3:4. Rozhodující gól vstřelil ve 47. minutě Zedník.

4.kolo, sobota 22.9.2018
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  3:4  (2:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Kuba (Růžička), 10. Růžička (Švarc), 25. Charvát (Kobylík, Finsterle) – 19. Poruba (Adamík), 33. Motloch (Pecha, Lehečka), 45. Motloch (Sonnek), 47. Zedník (Poruba, Lehečka).
SHK Hodonín: Juríček (Havlík) – Sedlák, Hladiš, Miklík, Šťáva, Kobylík - Zabloudil, Charvát, Matějka, Finsterle, Ševčík, Růžička, Matula, Jurča, Švarc, Polák, Kuba, Hložánek.
HK Nový Jičín: Sonnek (Hlaváč) – Adamík, Palacký, Már, Palička, Hruška, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Lehečka, Chvostek, Kysuačan, Beutl, Poruba, Metelka, Gřesík, Zedník, Sonner, Slovák, Irgl.

První třetina byla jednou z nejdelších v novodobé historii hodonínského hokeje, až diváci v ochozech Zimního stadionu Václava Nedomanského ztráceli trpělivost. Neustále přerušení brzdilo především domácí hokejisty, kterým patřil úvod sobotního střetnutí.

Drtiči poprvé udeřili ve 4. minutě, kdy se po Růžičkově přihrávce prosadil dorážející Kuba. Na 2:0 zvýšil právě Marek Růžička, kterému asistoval Švarc. V té chvíli bylo všechno v pohodě.

Pak se ale začaly dít věci. V čase 16.49 neuznal hlavní rozhodčí branku Nového Jičína. Důvodem bylo napadení čárového sudího hostujícím Slovákem, který byl okamžitě vyloučen do konce střetnutí.

Vzápětí vyfasoval Metelka dvouminutový trest za hrubost a jako bonus osobní trest za nesportovní chování. Severomoravané šli do tří. Drtiči ale dvojnásobnou početní výhodu trestuhodně promrhali a navíc po chybě obránce Šťávy při rozehrávce inkasovali.

Borci v bílých dresech na vlastní modré čáře vybojovali puk a Poruba svůj samostatný únik s přehledem proměnil.

Po změně stran šli do tří také domácí. Drtiči však oslabení tří proti pět rovněž ustáli a ve 25. minutě Charvátem potřetí udeřili. Hodonínský útočník se prosadil bekhendovou střelou pod víko.

I druhá perioda byla rozkouskovaná nedovoleným zákroky a vyloučeními. Hosté dobře bránili a ve 33. minutě podruhé udeřili. Zaváhání v hodonínské defenzivě potrestal Motloch. Závěr prostřední části protáhla potyčka Hladiše s Motlochem, jinak se ale ochozy do varu nedostaly.

Drtiči se proti kompaktní obraně těžko prosazovali, hostům navíc výtečně zachytal gólman Sonnek. Hlavně díky jeho zákrokům hokejisté Nového Jičína mohli na Slovácku pomýšlet na obrat. Ten taky v závěrečné části přišel. Nejprve ve 45. minutě vyrovnal Motloch, vedení na stranu Nového Jičína vzápětí strhl Zedník.

Zaskočení domácí se složitě zvedali. Naopak hostům jednoduchá hra svědčila. V 51. minutě mohl zápas definitivně rozseknout Sonner, ale stejně jako další dorážející hráči Nového Jičína v zakončení neuspěl.

Jihomoravané se v závěru snažili o vyrovnání. Domácí kouč Dornič se odhodlal ke hře bez brankáře, ani power-play ale body favoritovi nepřinesla. Drtičům střelecká převaha ani závěrečný nápor nestačil, hosté těsný náskok uhájili a stejně jako ve středu proti Šumperku slavili cenné tři body.

Hodonín po první letošní porážce klesl v tabulce na třetí místo. Své postavení může vylepšit v dalších týdnu. Jurča a spol. se nejprve představí ve Valašském Meziříčí, v sobotu pak doma vyzve Kopřivnici.

Ivan Dornič (SHK Hodonín): „Jsme zklamaní. Tak, jak jsou diváci nahněvaní, tak jsme zklamaní i my. Byl to velmi atypický zápas. Začali jsme dobře, znovu se dostali do dvoubrankového vedení. Potom se však utkání strašně rozkouskovalo. Byla tam spousta přerušení, prostojů, což nás vyvedlo z míry. Naopak soupeře to postavilo na nohy. Za stavu 3:1 jsme našimi hrubými chybami dostali soupeře na koně. Hra byla stále vyrovnaná. Nakonec rozhodl čtvrtý gól. Chtěli jsme hrát jednoduše, ale promarnili jsme přesilovku, inkasovali dva zbytečné góly. V samotném závěru jsme měli spoustu střel, šancí, ale hráčům se lepila smůla na hokejky. Bohužel gól nám tam nepadl ani při power-play. Takový je ale hokej. Je to naše první prohra v ročníku. Takové varování, facka. Chlapci se z toho musí poučit. Jdeme do dalších bojů.

Petr Macháček (HK Nový Jičín): „Samozřejmě jsme spokojení. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že tady získáme tři body, moc bychom mu nevěřili. Do Hodonína jsme ale přijeli s hlavami nahoře. Chtěli jsme tady uspět. Všichni na stadionu viděli, čím jsme si prošli. Ať už to bylo ze strany rozhodčího nebo domácích hráčů. Ale beru to. Emoce k hokeji patří. Je ale něco neuvěřitelného, čím jsme prošli a z čeho jsme se museli vyhrabat. Před touto partou jenom smekám. Kluci ukázali charakter a obrovské srdíčko. Porazili soupeře, který je velice kvalitní. Ve třetí třeně jsme ukázali svoji sílu, byli jsme lepší než Hodonín. Důležitých momentů v zápase bylo strašně moc. Rozhodčí nám za nepříznivého stavu 0:2 neuznali gól, navíc nás poslali do tří. My jsme to ale zvládli, kontaktní brankou se dotáhli. V tomto momentu jsme soupeři ukázali, že se tak lehce nedáme. Byli jsme trpěliví a po zásluze byli odměnění.