Proti lídrovi se Drtičům bodovat nepodařilo, rozhodly dva slepené góly z konce druhé třetiny

středa 27.1.2016 | Jan Hochman, Adam Krátký

Třinecká farma tentokrát překvapení nepřipustila. Hodonínští hokejisté však na půdě největšího aspiranta na postup do vyšší soutěže nezklamali. V první třetině se hosté dokonce dokázali dvakrát dostat do vedení, když přesilové hry využili Jurásek a Matula. Favorit ale vždy dokázal záhy srovnat. Rozhodující momenty zápasu přišly v konci prostřední části, kdy se domácím podařilo během 53 vteřin vstřelit dvě branky. V posledních pěti minutách utkání pak Frýdek dalšími dvěma góly zpečetil své vítězství.

37.kolo, středa 27.1.2016
HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín  6:2  (2:2, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Schwarz (Chmielewski), 10. Sonnek (Samiec), 38. Chmielewski (Foltyn, Luka), 39. Luka (Kovařčík O., Káňa), 57. Franek (Adámek), 60. Chmielewski (Kovařčík O., Káňa) - 4. Jurásek (Škápik, Kuba), 15. Matula (Špok, Peš). Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Gančarčík. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1573. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2.
HC Frýdek-Místek: Daneček (Hlaváč) - Dresler, Jeník, Foltýn, Kowalczyk (C), Adámek, Kvapil - Franek, Sonnek, Klimša (A), Kovařčík O., Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Meidl, Růžička, Kovařčík M., Luka (A), Jaroš. Trenér: Jiří Juřík.
SHK Hodonín: Zavadil (Zollpriester) - Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Pokorný (C), Jedlička - Matula, Sajdl, Špok - Peš, Jurásek (A), Kuba (A) - Černohous, Charvát, Tomi. Trenér: Stanislav Beťko.

Hodonínští hokejisté zajížděli v rámci sedmatřicátého kola na led suverénního Frýdku - Místku. Naposledy si Drtiči z haly Polárky odvezli všechny body. O tenhle úspěch se bude Baník snažit i tentokrát i s uzdraveným Pešem a Špokem v sestavě. Naopak do Frýdku neodcestoval nemocný Polesný.

Začátek zápasu byl aktivní z obou stran. Oba brankáři si připsali několik zákroků. Jako první byl v zápase vyloučen domácí Jeník, čehož Drtiči náramně využili a zásluhou Zdeňka Juráska se dostali do vedení. Neuběhla ani minuta a bylo srovnáno. K odraženému puku se dostal Jakub Schwarz, který neměl problém trefit poloprázdnou branku. Na začátku osmé minuty byl vyloučen Peš. Frýdek sice Drtiče tlačil, ale puk do branky nedostal ani Luka, který trefil v dobré příležitosti tyč hostující branky.

O chvíli později se domácí mohli radovat. Jan Sonnek si objel branku, položil si Zavadila a poslal domácí do vedení. Hosté dokázali na tenhle gól odpovědět v další přesilové hře. Tentokráte to byl Dominik Matula, který využil pěkné přihrávky Peše přes celou šíři kluziště a srovnal tak stav utkání.

Začátek druhé třetiny měl podobný scénář jako začátek té první. Šance byli k vidění na obou stranách, ale ani jedna příležitost nebyla využita. V polovině utkání vyl vyloučen Matula a Luka podruhé v tomhle zápase orazítkoval tyč hostující svatyně. Tři minuty před koncem se prosadil Aron Chmielewski, který využil odrazu od zadního mantinelu a poslal kotouč do branky.

O chvíli později domácí vedli již o dvě branky. Vladimír Luka se po dvou trefených tyčích konečně dočkal a Zavadil musel po čtvrté lovit puk ze své sítě. Druhá třetina tedy vyzněla lépe pro domácí, kteří si v ní dokázali vypracovat dvoubrankový náskok.

Necelých šestnáct stovek diváků mohlo vidět Klimšovu střelu, kterou se snažil dorážet Franek, ale ten branku netrefil. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Káňa, který to zkoušel střelou z blízka, ale na Zavadila si nepřišel. V osmé minutě třetí třetiny byl vyloučen Dresler na dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí, ale Drtiči tuhle možnost nevyužili a tak se skóre neměnilo. Naopak v minutě padesáté byl na trestnou lavici poslán Kolář, ale ani tahle početní výhoda zůstala nevyužita.

Po trestu Koláře byl vyloučen Škápik a Frýdek tak měl k dispozici krátkou přesilovou hru pět proti třem, ale Drtiči se dobře bránili a nedovolili Frýdku skórovat. Tři minuty před koncem se trefil Tomáš Franek, který tak definitivně rozhodl o tom, že Drtiči pojedou zpátky domů s prázdnou. A to ještě nebylo vše. Šestou branku domácích vsítil Aron Chmielewski, který využil zaváhání Zavadila a upravil tak stav utkání na konečných šest dva pro domácí.

Jiří Juřík (Frýdek-Místek):
Hodonín hodně hrozil z brejků, má tam na to vyloženě postavené hráče, kteří jsou zkušení a dovedou hrát tyhle situace a tlačit se do brány. Vyšly jim výborně dvě přesilovky, my jsme tam špatně otočili ten obraný tvar. Ale po tom druhém gólu, který jsme inkasovali, jsme si to vyříkali, takže kluci pak dávali větší pozor, aby už nešly křižné přihrávky. Myslím si, že potom už jsme dominovali v útoku a kolem brány, kde jsme měli víc ze hry. Nakonec se to projevilo i v těch brankách, které jsme dali.

Do Frýdku-Místku jsme přijeli s patnácti hráči do pole a s favoritem utkání jsme jakž takž drželi krok do osmatřicáté minuty. Do té doby hráči dodržovali to, co jsme si řekli před zápasem. Pak jsme ale na tři minuty trochu polevili v koncentraci a domácím se podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Třetí třetina byla odrazem té druhé. Drželi jsme se, vytvořili jsme si i nějaké šance, ale opět přišla chvilka nepozornosti a dostali jsme v závěru během tří minut opět dva góly. O tom, že byli domácí hokejovější, se nemá cenu bavit, nicméně kromě těch dvou výpadků jsme odehráli slušný zápas. Hráli jsme to, co jsme chtěli, ale s takovým soupeřem je potřeba hrát koncentrovaně celých šedesát minut. Hráči bojovali, ale dnes to bohužel nestačilo.