Proti Toraxu se Baníku prostě nedaří, z Ostravy se hodonínští hokejisté vrací s prázdnou a sedmigólovým nášupem

středa 14.12.2016 | Jan Hochman

Souboj druhého a čtvrtého týmu tabulky vyzněl jasně lépe pro domácí Porubu. Hodonínským hokejistům nevyšly na ostravském ledě nástupy do druhé a třetí třetiny, kdy v obou případech dovolili svěřencům trenéra Sršně vstřelit slepené branky. Jedinou trefu Jihomoravanů zaznamenal před polovinou zápasu v přesilovce Jakub Kadlec. Baník z nejméně oblíbeného druholigového stadionu odjíždí s nejvyšší porážkou sezony.

26.kolo, středa 14.12.2016
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  7:1  (1:0, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Sztefek (Slováček, Puškár), 21. Sztefek (Slováček, Flašar), 23. Sedlář (TS), 23. Orság (Kuťák, Tomčák), 35. Tomčák (Kuťák, Adamík), 41. Němec (Slováček, Sztefek), 42. Zachar (Tichý, Bail) - 25. Kadlec (Jurča, Peš). Rozhodčí: Koziol - Rožánek, Novák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 620. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) - Slavík, Puškár, Flašar (A), Tichý, Němec, Bail, Puzić, Adamík - Ballner, Kafka, Sztefek, Orság, R. Vaněk, Kuťák, Zachar (C), Tomčák, Seidler, Slováček, Sedlář. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Kadlec - Vrána, Peš (C), Hložánek - Hajný, Charvát, Tomi - Janás, Černohous, Račický. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Na první branku zápasu se čekalo až do čtrnácté minuty. První gól ve svém novém působišti vstřelila posila z Havířova Michal Sztefek, který sám před Halodou nezaváhal. Úvodní část už více branek nenabídla. O co ale byla zahajovací dvacetiminutovka skoupější, o to bohatší byla na gólovou radost bohatší prostřední dvacetiminutovka.

Už po padesáti vteřinách druhé části zvyšoval náskok domácího týmu opět Michal Sztefek a jen o 82 vteřin později to už bylo o tři branky. Račický fauloval Marka Sedláře, následovalo trestné střílení, ve kterém porubský útočník nezaváhal. Brankové smršti Poruby nezabránil ani Zdenko Kotvan, jenž po třetím inkasovaném gólu nahradil v hodonínském brankovišti Ondřeje Halodu.

Slovenský brankář udržel čisté konto jen osmadvacet vteřin. Kuťák vrátil puk od zadního mantinelu k levému kruhu, odkud hostujícího golmana propálil Jakub Orság. Až za stavu 4:0 se ke slovu dostali i hosté. V přesilové hře zakončil povedenou kombinaci po ose Peš - Jurča volný Jakub Kadlec. Následně měli hosté možnost na další snížení, ale přesilovku pět na tři ukončil už po pěti vteřinách faul Miklíka.

A tak udeřila opět farma extraligových Vítkovic. V pětatřicáté minutě vrátil Porubě čtyřbrankový náskok Jozef Tomčák. V samotném závěru druhé části byl na trestnou lavici vykázán Marek Haloda a domácí tým tak měl v úvodu poslední části výhodu o jednoho muže. Na využití této výhody stačilo Ostravanům jen šestadvacet vteřin.

První střelu Erika Němce ještě dokázal Kotvan vyrazit, na dorážku stejného hráče už ale hodonínský brankář nedosáhl. Sedmý a poslední zásah zápasu přidal domácí tým v čase 41:06, kdy Tichého nahození šikovně tečoval David Zachar mimo Kotvanův dosah.

Roman Kotala (Poruba):
Myslím, že jsme v tomto zápase předvedli velmi dobrý a koncentrovaný výkon. Bylo důležité, že jsme na začátku přežili dvě hodonínské přesilovky, protože jsme věděli, že právě v nich jsou velice nebezpeční. Od té doby jsme ale byli jednoznačně lepší a to jak v pohybu, důrazu, tak i tlaku do brány. Na klucích byla znát chuť po vítězství a dle mého názoru jsme zaslouženě vyhráli.

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně a Porubě jsme byli určitě více než rovnocenným soupeřem. Měli jsme i více gólových šancí, ale bohužel odklonilo se od nás štěstí a nic nám do branky nespadlo. Utekly nám začátky zbývajících třetin, zejména u té druhé, kde jsme inkasovali tři góly snad během dvou a půl minut, a tam se určitě utkání zlomilo. Psychicky jsme pak úplně odešli a domácí byli jednoznačně lepší. I tak jsme se dokázali občas vytvořit pár gólovek, ale bylo to v křeči, a Poruba tedy zaslouženě vyhrála.

1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30