Drtiči zvládli i díky hattricku Jurči napínavé utkání s Bobry, vítězný gól vstřelil sedm minut před koncem Kuba

sobota 7.1.2017 | Jan Hochman

Důležitou a cennou výhru dnes zaznamenali hodonínští hokejisté. Drtiči na svém ledě přivítali meziříčské Bobry, a když v sedmé minutě vedli domácí o dvě branky, mohlo se zdát, že je před slováckým celkem pohodový zápas. Hosté se ale nevzdali a hlavně díky skvěle chytajícími Plškovi drželi naději na bodový zisk až do samotného závěru utkání. Tři body ale nakonec zůstaly u řeky Moravy a to i díky třem gólům Petra Jurči, který po měsíci a půl prolomil své střelecké trápení a zaznamenal třetí letošní hattrick.

31.kolo, sobota 7.1.2017
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  6:4  (2:2, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Jurča (Miklík, Vaněk), 7. Jurča (Vaněk), 39. Peš (Hajný), 45. Jurča (Vrána), 53. Kuba (Peš, Kadlec), 60. Kadlec (Pokorný, Kuba) - 10. Hladiš, 12. Dvořák (Vrba), 37. Pořický (Dvořák), 48. Varga Mir. (Kubo, Podešva). Rozhodčí: Slavka - Blaha, Maťašovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1052. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4.
SHK Hodonín: Haloda O. (Zollpriester) - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A) - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Kuba (A) - Hajný, Charvát, Hložánek - Venclík Loginovsky, Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HC Bobři Val. Meziříčí: Plšek (Čáp) - Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš - Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický (C), Kubo, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Studený, Podešva. Trenér: Roman Čechmánek.

První třetina byla na branky bohatá. Z první velké šance ale gól nepadl. Brankář Plšek vystartoval za pukem až do prostoru mezi kruhy, nicméně nepodařilo se mu jej vyhodit a Matěj Charvát se k touši dostal dřív, než brankář zpět mezi tři tyče. Avšak v nejméně vhodný moment hodonínskému forvardovi selhala mířidla.

O úvodní trefu se postaral Petr Jurča, který si vyjel z rohu kluziště před brankoviště a zavěsil střelou k bližší tyči. Stejný hráč navyšoval o dvě minuty později už na 2:0. Daniel Vaněk našel Petra Jurču v prostoru před bránou a ten se střelou z první nemýlil.

Bobři na sebe nedali zapomenout a meziříčské fanoušky ve 12. minutě rozjásal Dominik Hladiš. Hostující hráč převzal puk ve středním pásmu, zavezl jej do útočné třetiny a přesnou střelou do protipohybu Ondřeje Halody otevřel střelecké konto Valachů.

Pouze 91 sekund stačilo hostům, aby vstřelili ještě druhou branku. Lukáš Vrba přihrál přesně na hůl Petra Dvořáka, který z velkého úhlu dokázal přesně zakončit. Bobři mohli ještě v téže třetině jít do vedení, střela Miroslava Mikela se ale jenom otřela o tyč hodonínské brány.

Drtiči si chtěli vzít své vedení zpět a z toho pramenily šance u meziříčské svatyně. Do té největší se dostal Daniel Vaněk. Toho dokázal fantasticky vychytat Lukáš Plšek, který předvedl zákrok hokejkou během přesunu k druhé tyči. Stejná dvě jména figurovala i v dalším ostrém souboji, Plšek i tentokrát zasáhl úspěšně. Nato Bobři reagovali akcí, která skončila gólově. Jakub Pořický uplatnil svůj důraz na brankovišti a uklidil kotouč do brány kolem bližší tyče, čímž poprvé v zápase dostal svůj tým do vedení.

Stav hovořící ve prospěch Valašského Meziříčí dlouho nevydržel. O dvě minuty později hostující brankář předvedl další ze sbírky svých zákroků proti hodonínskému kapitánovi, napodruhé už se ale Petr Peš z gólu radovat mohl. V situaci dva na jednoho si vyměnil kotouč s Jakubem Hajným a střílel do poloodkryté klece, čímž uzavřel druhou část hry.

Svou osmizápasovou šňůru bez vstřelené branky ukončil Petr Jurča nejlepším možným způsobem, a to sice hattrickem. Třetí zásah hodonínského kanonýra byl však trošku kuriózním. Jurča nahazoval puk na bránu, ten však změnil směr po teči jednoho z bránících hráčů a doplachtil až za dezorientovaného Plška. Bobři po inkasovaném gólu stále bojovali a odměnou jim byla branka na 4:4. Miroslav Varga si sjel do prostoru mezi kruhy, dostal přihrávku a z této pozice se nemýlil.

Ideální příležitost rozhodnout dostali domácí hokejisté. Hned dva Bobři si totiž vyšlápli na hodonínského Vránu a oba byli v témže čase vyloučeni na dvě minuty. Dvojnásobná početní výhoda ale Drtičům nevyšla vůbec dobře a hostující trojice s přehledem oslabení zvládla. Rozhodující moment přišel až ve hře 5 na 5. Peš pálil z pravé strany a Plškovi nezbývalo nic jiného, než vyrazit puk na druhou stranu, kde stál připravený Michal Kuba a ten bez problému uklidil kotouč do odkryté části klece.

V závěru periody se Valašské Meziříčí rozhodlo ke hře bez brankáře. Bobři si vytvořili tlak a bojovali v útočném pásmu, co jim síly stačily, nicméně jeden odraz puku stačil k tomu, aby se Jakub Kadlec chopil touše a trefou do prázdné brány rozhodl o vítězi utkání.

Dnešní utkání se muselo fanouškům líbit. Hodně se bruslilo, hrál se hokej nahoru - dolů, k čemuž přispěla obě mužstva. Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepší. Vytvořili jsme si spoustu vyložených možností, když si teď jen tak rychle vzpomenu, tak jsme měli minimálně pět šancí na gól do prázdné, které jsme neproměnili. Góly, které jsme dnes obdrželi, byly spíše z těch lacinějších, ale i tak kluci podali výborný výkon, za který bych jim chtěl poděkovat. Stejně tak i fanouškům, kteří nás podporovali celý zápas a pomohli nám k zisku tří bodů.

Radim Dvořák (Valašské Meziříčí):
Byl to náročný zápas s těžkým a kvalitním mužstvem, které je v tabulce před námi. Soupeř nám bohužel nedovolil hrát to, s čím jsme se tady dnes chtěli prezentovat, protože na nás vyrukoval přesně s tím, co jsme chtěli hrát my. Podařilo se nám v podstatě z minima vytěžit maximum. Je nutno přiznat, že nás dnes hodně podržel golman Plšek, který chytil několik vyložených příležitostí soupeře, a díky němu jsme měli do posledních minut šanci na bodový zisk. Domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě.

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12