Power-play vyšla. Drtiči v Kopřivnici v závěru srovnali na 2:2. Druhý bod získali v prodloužení. Rozhodl Miklík

sobota 23.11.2019 | Redakce

H O D O N Í N - I potřetí to vyšlo. Hodonínští hokejisté sice na ledě Kopřivnice po brankách Jakuba Macha prohrávali po čtyřiceti minutách 0:2, ale zápas znovu nevzdali, když výsledek dvěma trefami útočníka Dominika Matuly srovnali a v následném prodloužení sebrali bod navíc. Utkání 20. kola východní skupiny druhé ligy v čase 64:10 rozsekl hostující obránce Martin Miklík, který v přesilovce čtyři na tři propálil gólmana Hromadu a završil povedený obrat. Jihomoravané zvítězili 3:2 a pojistili si pátou pozici.

20.kolo, sobota 23.11.2019
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  2:3p  (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Mach (Suchý, T. Fojtík), 33. Mach (Suchý, Imrich) – 45. Matula (Pröschl, Čejka), 59. Matula (Mlynář, Miklík), 65. Miklík (Matula, Komínek). Rozhodčí: Šudoma – Kořistka, Hranoš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 803. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Bail, Imrich, T. Fojtík, Štěpánek, Krzak, Stříž, Šendera – Sluštík, Bochnak, J. Mach, F. Fojtík, Daron, Gola, Suchý, Ollender, M. Mach, Brodek
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák – Krejčí, J. Bulín, Polák, Leška, Komínek, Charvát, Mlynář, Hložánek, Pröschl, Janás, Matula, Čejka, P. Bulín.

Hodonínští hokejisté šli do utkání s brankářem Kubáněm, kterému znovu kryl záda mladík Javůrek. Premiéru v modrooranžovém dresu si odbyl útočník Patrik Bulín.

První třetina byla vyrovnaná, oba týmy si vypracovaly několik příležitostí ke skórování, ale brankáři Hromada s Kubáněm chytali spolehlivě.

Hosté ze Slovácka si už v 6. minutě zahráli první přesilovku v zápase, ale nedovolený zákrok Sluštíka nepotrestali. Na druhé straně byl vyloučený Janás, ale i Jihomoravané oslabení zvládli.

V úvodu prostřední části musel za katr také Charvát, Drtiči ale protivníka do větší šance nepustili.

Čekání na první gól utnul až v čase 29:24 domácí Jakub Mach, který po přihrávce Suchého zpoza branky překonal bezmocného Kubáně a otevřel skóre sobotního zápasu.

Kopřivnice po vedoucí brance ožila. Zvýšit mohl Suchý, ale po přečíslení dvou na jednoho nezakončil a dorážku zneškodnil hostující gólman.

Severomoravané podruhé udeřili až ve 33. minutě, kdy se znovu prosadil Jakub Mach a bylo to 2:0.

Hodonínští se mohli vrátit do utkání na konci prostřední části, když po vyloučení Šendery hráli druhou přesilovku, ale v početní výhodě se znovu neprosadili.

Drtičům v sobotu hra v pěti proti čtyřem nešla, i tak ale dokázali zápas pořádně zdramatizovat. Důležitý kontaktní gól ve 45. minutě zaznamenal útočník Matula, který po spolupráci Pröschla a Čejky snížil na 2:1.

Slovácký celek pak soupeře zmáčkl, Kopřivnici ale několikrát podržel gólman Hromada. Nápor hostů ukončil nedovolený zákrok Mlynáře.

Drtiči ovšem měli v závěrečné periodě navrch a vehementně se snažili o vyrovnání. Čas se ale hostům nepříjemně krátil.

Necelé dvě minuty před koncem si však hodonínští trenéři vyžádali oddechový čas. Krátká porada Jihomoravanům pomohla. Při závěrečné power-play totiž Matula se štěstím dotlačil kotouč do branky a srovnal na 2:2.

V prodloužení navíc fauloval domácí Suchý, čehož Hodonínští dokonale využili. V přesilovce se prosadil bek Miklík a bylo hotovo.

Ještě předtím ale domácí Šendera neproměnil trestné střílení."

Drtiči skolili nepříjemného protivníka i potřetí v sezoně, po dvou přestřelkách tentokrát 3:2 a sobotnímu soupeři odskočili na rozdíl šesti bodů.

Hodonínští hokejisté nyní mají před sebou dva domácí zápasy. Už ve středu svěřenci trenérů Flašara a Konečného vyzvou před vlastním publikem Žďár nad Sázavou, v sobotu se zase na Zimním stadionu Václava Nedomanského utkají s Opavou.

Jaroslav Kofroň (HC ISMM Kopřivnice): „Kdyby mi někdo řekl před utkáním, že budeme brát bod, tak bych to bral. Teď, ale hned po utkání mě moc mrzí, že jich nemáme víc. Když to vezmu postupně. V první třetině byl soupeř lepší a nás držel ve hře brankář Hromada. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem my a šli jsme do vedení. Ve třetí třetině nás Hodonín přitlačil a přišla naše chyba. Vyrovnávající gól byl pro nás nešťastný. V prodloužení jsme měli šance rozhodnout, ale nepodařilo se nám proměnit ani trestné střílení. Pak soupeř využil přesilovku a bere bod navíc. Chci poděkovat týmu za bojovnost a divákům za podporu.”

Aleš Flašar (SHK Drtiči Hodonín): „Kopřivnice hrála opravdu výborně, fakt velice dobře. I přesto jsme byli v první třetině lepším týmem, ale neproměnili jsme šance a nedali žádný gól. Ve druhé třetině domácí převzali iniciativu a vstřelili nám dvě branky po totožných situacích, kdy nám tam najel před branku útočník. My jsme dál měli šance, ale bojovali jsme s gólmanem Hromadou, který zachytal výborně. Nás ale podržel rovněž výtečný Andreas Kubáň. Zápas nakonec asi rozhodlo srdíčko, větší houževnatost a chuť. Dva body samozřejmě bereme, vždyť jsme prohrávali 0:2 a vyrovnávali až při power-play. Navíc domácí měli v prodloužení trestné střílení, ale Kubáň nás podržel. Vzápětí jsme využili přesilovku čtyři na tři a bylo hotovo. Klukům musím za výkon i přístup poděkovat. Dali do hry srdce a ukázali velkou bojovnost. Toho si velmi cením.“

1. SUM Šumperk 24 118:56 61
2. HBR Havl. Brod 23 92:73 45
3. OPA Opava 23 88:75 39
4. HOD Hodonín 23 97:92 37
5. VAL Val. Meziříčí 23 84:69 36
6. NJI Nový Jičín 23 74:99 30
7. KOP Kopřivnice 23 77:83 29
8. ZNS Žďár n/S 23 84:96 29