Povedlo se. Drtiči ve šlágru zdolali Havlíčkův Brod. V prodloužení cenné dva body vystřelil obránce Miklík

středa 11.12.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté s favorizovaným Havlíčkovým Brodem doma neprohráli ani podruhé v sezoně. Drtiči ve středečním utkání 25. kola druhé ligy urvali proti soupeři z Vysočiny cenné dva body. Slovácký celek nakopla rychlá branka Toma Poláka hned v 5. minutě. Bruslaři v prostřední části hlavně díky výtečnému brankáři Holíkovi přečkali vyložené šance a v závěru druhé třetiny skóre zásluhou Holendy srovnali. Zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm byli šťastnější domácí, když vyrovnaný duel v 63. minutě rozsekl obránce Martin Miklík. Slovácký celek se po výhře 2:1 posunul před Valašské Meziříčí na čtvrté místo východní tabulky.

25.kolo, středa 11.12.2019
SHK Hodonín - BK Havlíčkův Brod  2:1p  (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Polák (Komínek), 63. Miklík (Charvát, Matula) – 38. Holenda (Pejchal). Rozhodčí: Čech - Maloušek, Pospíšil. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 813. Střely na branku: 25:34 (5:12, 11:10, 8:10 – 1:2). Průběh utkání:1:0, 0:1, 2:1.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Miklík, Horák, Dřímal - Komínek, Mlynář, Matula, Pröschl, Čejka, Krejčí, Charvát, Hložánek, Leška, Polák.
BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Benák, Pospíchal, Vala, Vála, Dvořák, Kliment – Holenda, Mikeš, Přidal – Kuchta, Cachnín, Voříšek – Musil, Pejchal.

Hodonínští hokejisté nastoupili do středečního utkání bez kapitána Jurči, Janáse a sourozenců Bulínů. Hostům z Vysočiny zase scházel kapitán Třetina.

Zápas na Zimním stadionu Václava Nedomanského odřídil někdejší extraligový útočník Zlína Filip Čech.

Začátek patřil Drtičům, kteří sice první vyloženou šanci neproměnili, ale už v 5. minutě šli po trefě Poláka do vedení.

Slovácký celek mohl vzápětí přidat druhý gól, když byl za hru vysokou holí na čtyři minuty vyloučen hostující Kuchta.

Hodonínští hokejisté Bruslaře přitlačili, ale v početní výhodě si vyloženou příležitost nevypracovali.

Proti gólmanovi Holíkovi v jasné šanci neuspěl ani Pröschl.

V závěru první třetiny si zahráli přesilovku i hokejisté Havlíčkova Brodu, ale Drtiči se ubránili.

Na začátku druhé periody zbytečně sekl protihráče domácí útočník Matula. Jihomoravané však v dalším oslabení dobře bránili a z brejku dokonce zahrozili. Charvát po úniku přihrával Čejkovi, který ale nedokázal dobře zakončit.

Drtiči byli dál nebezpečnější. V další přesilovce postupně pálili Charvát, Čejka a Miklík, gólman Holík ale Bruslaře podržel. V polovině utkání měl druhý gól na hokejce Hložánek, mladý brankář však předvedl další výtečný zákrok.

Hodonín dál soupeře z Vysočiny přehrával, v zakončení se ovšem soužil. Další šanci zazdil Čejka, Komínek zase ve 37. minutě orazítkoval spojnici břevna a tyče.

Hosté z Vysočiny všechny nepříjemné chvíle přežili a po ojedinělé individuální akci výsledek srovnali. Na konci prostřední části se trefil Holenda a bylo to 1:1.

Bruslaři po vyrovnávací trefě ožili a málem skóre otočili.

V 55. minutě mohl zápas definitivně rozseknout hostující Mikeš, ale ani v jedné ze dvou vyložených šancích neuspěl.

Havlíčkův Brod měl v závěru základní hrací doby navrch, Cachnína ale vychytal Kubáň. Na druhé straně orazítkoval Charvát pravou tyč.

Zajímavý zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm měl nejprve vítězný gól na hokejce hostující Cachnín, ale Kubáň předvedl famózní zákrok. A tak přišel na druhé straně trest. Zápas v 63. minutě rozhodl domácí obránce Miklík, který si položil Holíka a poslal kotouč nechytatelně pod břevno.

Hodonínští hokejisté se po výhře 2:1 posunuli před Valašské Meziříčí na čtvrté místo východní tabulky. V sobotu zajíždějí na led vedoucího Šumperku

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Zápas byl o druhém gólu. Pokud bychom dali na 2:0, zápas jsme zřejmě vyhráli už v základní hrací době. Bohužel jsme ve druhé třetině neproměnili vyložené šance a na konci dostali vyrovnávací branku. Za nerozhodného stavu 1:1 už to byly šachy. Nikdo nechtěl udělat chybu. Hosté si vypracovali šance, my ale také. Nakonec jsme byli šťastnější, za dva body jsem fakt rád. Věděli jsme, že do Hodonína přijel těžký soupeř, takže jsme hru nechtěli úplně otevřít. Samozřejmě jsme chtěli hrát útočně, ale vždy to musí mít hlavu a patu a nesmíme tam lítat zběsile, jako v některých předcházejících zápasech. Na konci bylo vidět, že jsou kluci nervózní, protože nechtěli zápas ztratit. Potěšili mě i mladí hráči, kteří utkání odehráli velice dobře. Jejich výkony ještě porostou. Věřím, že to bude lepší a lepší. Na tabulku nyní nehledíme. I když jsme nyní čtvrtý, rozhodovat bude každý bod. A není jednoduché, když ztrácíte sedm bodů, se dostat nahoru., protože mančafty hrají mezi sebou.“