Poslední přípravný zápas Drtičů byl předčasně ukončen!

čtvrtek 6.9.2012 | Redakce

Závěrečné "přátelské utkání" Drtiči v Břeclavi nedohráli. Za stavu 3:1 pro Hodonín odešli hosté ve 34. minutě do kabin a sudí zápas předčasně ukončil. Důvodem k odchodu Drtičů do útrob stadionu byla zbytečná a přehnaně agresivní hra domácího celku. Ve snaze zamezit zbytečným zraněním před začátkem soutěže se hodonínská střídačka po vzájemné domluvě hráčů, trenérů i vedení rozhodla, že kvůli ochraně zdraví zápas Drtiči raději nedohrají.

Příp., čtvrtek 6.9.2012
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  1:3  (1:2, nedohráno)
Branky a nahrávky: 13. Jurča (Dufek) - 1. Červenka (Peš, Stejskal), 11. Medřický (Kučera), 33. Skočovský (Sajdl, Stejskal). Rozhodčí: Slavka - Kouřílek, Olšar. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Střely na branku: 16:16. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC LVI Břeclav: Zelenka (Hübner) - Dora (C), Koukal, Šaur, Dufek, Směřička, Dittrich, Nekoranec - Kurial, Konečný, Papp, Beneš, Popolanský, Bartoš O., Bolfík, Zháňal, Gabriška, Vlašic, Lechner, Jurča
SHK Hodonín: Zavadil (Barus) - Šťastný, Pokorný, Popela, Skočovský, Randa, Hanus - Sajdl, Vrba, Smetana - Peš, Stejskal, Smetana - Medřický, Kuba, Kučera - Charvát, Duchoslav

Do nedaleké Břeclavi odjížděli hodonínští hokejisté s přáním zakončit přípravné období výhrou a pokud možno nerozšířit bohužel už tak dost bohatý seznam marodů. Vstup do zápasu, v němž se mezi tři tyče od úvodního buly postavil Zavadil, Drtičům vyšel na jedničku. V končící první minutě otevřel po Pešově přihrávce skóre zápasu Vladimír Stejskal a Drtiči brzo vedli.

V polovině dvacetiminutovky zvyšoval už na rozdíl dvou gólů Patrik Medřický, jemuž v přesilovce do střelecké pozice přihrál Kučera. Ve třinácté minutě měli domácí výhodu dvou mužů v poli a posila z brněnské Techinky Petr Jurča snížil na rozdíl jedné branky. Drtiči tak šli do druhé třetiny s vedením 2:1.

Hlavní sudí Slavka rozdal v první části sedm dvouminutových trestů a nutno přiznat, že tohle utkání mu ze soudcovského pohledu moc nevyšlo. Jak moc, to se mělo projevit až v průběhu druhé třetiny.

Ve třiatřicáté minutě zápasu využili hosté nabídnutou klasickou přesilovku, když David Skočovský dorazil Sajdlovu střelu. Chvíli na to, přesněji v čase 34:36, bylo poslední „přátelské utkání“ předčasně přerušeno poté, co hosté odešli do kabin, na protest proti zbytečně tvrdé a zákeřné hře domácího mužstva. Po chvíli pak hlavní Slavka utkání ukončil.

Drtiči tak v posledním přípravném utkání, které bohužel nedospělo až do třetí sirény, vyhráli 3:1.

14.8. | Hodonín - Břeclav | 3:2
6.9. | Břeclav - Hodonín | 1:3
21.9. | Hodonín - Břeclav | 1:4
30.10. | Břeclav - Hodonín | 2:3sn
7.12. | Hodonín - Břeclav | 5:4
25.1. | Břeclav - Hodonín | 3:4p