Poslední přípravný zápas Drtiči zvládli, v odvetném utkání porazili Nové Zámky

úterý 9.9.2014 | Jan Hochman

Domácí se ujali vedení v poslední minutě první třetiny, které ještě navýšili v úvodu druhé dvacetiminutovky, ale hosté v zápětí snížili. Na další gól se čekalo až do pětatřicáté minuty a byli to opět domácí, kteří opět odskočili na rozdíl dvou branek. Přetahovaná ale pokračovala až do závěrečné sirény a Drtiči se nakonec mohli radovat z těsné výhry 4:3. Generálka na ligu tak hodonínským borcům vyšla. Dva góly zaznamenal Michal Kuba.

Příp., úterý 9.9.2014
SHK Hodonín - HC MIKRON Nové Zámky (MOL)  4:3  (1:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Kučera (Piskoř), 22. Kuba (Peš), 35. Kuba (Škápik), 38. Jurásek (Škápik, Kuba) – 23. Marek Dubec (Hrudík, Fiala), 36. Púchovský (Klobučník, Cseres), 47. Fiala (Martin Dubec). Rozhodčí: Netopil - Olšar, Kucián. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) – Pokorný, Polesný, Škápik, Nedvěd, Fejt, Grman - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš, Jurásek, Kuba - Mika, Smetana T., Zezula. Trenér: Jan Prčík st..
HC MIKRON Nové Zámky (MOL): Blažíček (Ďuriš M.) – Fiala, Baron, Dubec Martin, Klabučník, Púchovský, Matúš, Štefanka, Dubec Marek, Hrudík, Král, Balla, Cseres, Šiška, Ďuriš A., Uhnák. Trenér: Róbert Spišák.

Do závěrečného přípravného duelu se hodonínští hokejisté pustili s velkou chutí. Už v první střídání se do dobré střelecké pozice dostal Sajdl, ale jeho těšně rána minula hostující branku a zastavila se až o zadní hrazení. Ve čtvrté minutě se kolem branky obtočil Kuba, ale jeho střelu Blažíček pokryl. Následně měl hostující golman velké starosti po střele Polesného, kterou se ještě pokoušeli dorazit útočníci domácího týmu, ale i tentokrát hostující strážce svatyně udržel puk před brankovou čarou.

V polovině první třetiny se do samostatného úniku dostal Jurásek, ale i jeho ránu mířící do horního růžku brankář Nových Zámků dokázal zneškodnit. Drtiči byli v první části viditelně aktivnější, ale branka slovenského soupeře byla i přes spoustu dalších příležitostí začarována. Kouzlo českého brankáře ve službách vítěze MOL ligy odčaroval až v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky Zdeněk Kučera, který poslal svůj tým do vedení.

To hodonínští Drtiči ještě navýšili chvíli po přestávce Michal Kuba, který golfovým úderem překonal Blažíčka podruhé. O minutu později se ale své první trefy dočkali i hosté, když Marek Dubec střelou mezi ruku a tělo procedil puk za přesouvajícího se Kotvana. Drtiči mohli záhy odpovědět po povedené individuální akci Miky, ale Blažíček svůj tým dobrým zákrokem podržel.

Na další gól si tak necelé tři stovky diváků muselo počkat až do pětatřicáté minuty, kdy ve vlastním oslabení ujel opět Michal Kuba, který naznačil střelu a chtěl v lepší pozici vyzvat ke skórování svého parťáka z útoku Peše, ale jeho přihrávku si nešťastně srazil do vlastní brány obránce Nových Zámků Baron.

Hosté svou početní výhodu sice nevyužili, ale vteřinu po návratu vyloučeného Zezuly se po pohledné kombinaci hostí přeci jen dokázal prosadit Matúš Púchovský. Druhá třetina nabídla ještě jednu přesnou trefu. V přesilové hře vybídl Škápik ke skórování Zdeňka Juráska, který tak hodonínským barvám vrátil dvoubrankové vedení.

Do poslední třetiny vstoupili hosté hodně aktivně a často zatápěli domácí defenzivě. Drtiči ale, i díky pozornému Kotvanovi, odolávali nájezdům slovenského celku. Až sedmačtyřicáté minuty, kdy se Nové Zámky dočkaly zaslouženého snížení po střele Tomáše Fialy. Ve zbývajícím průběhu se hosté ze všech sil snažili vstřelit vyrovnávací branku, v samotném závěru třetí třetiny se pokusili i o hru bez brankáře, ale Drtiči své těsné vedení nakonec uhájili.

Jan Prčík (trenér SHK Hodonín):
Poslední přípravné utkání nabídlo určitě kvalitní hokej, i když Nové Zámky nepřijely v plné síle. Nás bylo zhruba jen 15 a jsem rád, že kluci ten zápas dotáhli do vítězného konce. Pořád jsem tam viděl nějaké chyby, ale vše jsme si vysvětlili a kluci se snažili těch chyb vyvarovat. V zápase bylo hodně vyloučení, takže jsme měli možnost procvičit si přesilovou hru a taky oslabení. I kdybychom dnešní zápas prohráli tak jsem byl spokojen s předvedenou hrou.

Róbert Spišák (trenér HC MIKRON Nové Zámky):
Vzhledem na to, že hrajeme ve dvou soutěžích, tak jsme dnes dali přednost čtvrté, páté a šesté formaci. Někteří hráči nám chyběli, ale naopak pár hráčů mě překvapilo. Nejvíc mě zklamala naše dnešní první formace, která se nedokázala prosadit a inkasovala gól při vlastní přesilové hře. Pořád jsme vytvářeli moc chyb, které soupeř mohl potrestat. Dnes nám kvalitně zachytal gólman, kterému můžeme děkovat, že jsme neinkasovali více gólů.