Po výhře přišla porážka. Drtiči na Slezském poháru nestačili na favorizovanou Osvětim

neděle 18.8.2019 | Redakce

Hodonínští druholigoví hokejisté na Slezském poháru v Opavě poprvé prohráli. Drtiči po vítězné páteční přestřelce nad domácím Slezanem nezvládli úvodní sobotní duel, když favorizované polské Osvětimi i přes snaživý výkon podlehli 3:6. Branky slováckého celku zaznamenali Ševčík, Vaněk a Mlynář.

přát., sobota 17.8.2019
TH Oswiecim - SHK Hodonín  6:3  (2:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Trandin (Kowalowka, Przigodzki), 12. Kowalowka (Trandin, Bezuška), 28. Koblar (Protasenya), 31. Bezuška (Trandin), 38. Prusak, 49. Przigodzki (Noworyta, Kot) – 22. Ševčík, 40. Vaněk (Hasoň), 42. Mlynář (Matějka).
TH Oswiecim: Plonka (Saunders) – Pretnar, Wanacki, Luža, Bezuška, Zatko, Noworyta P., Noworyta M., Kot, Kalan, Koblar, Protasenya, Przigodzki, Trandin, Kowalowka, Krzemien, Raška, Prusak, Wanat, Dudkiewicz
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Bulín, Smutný, Janás, Matula, Leška, Finsterle, Ševčík, Miklík, Polák, Proschl, Věžník, Hasoň, Vaněk, Slabý, Spalovský, Mlynář, Charvát, Matějka, Váňa

Jihomoravané vstoupili do utkání slušně, ale v 8. minutě inkasovali, když brankáře Hlaváče překonal Trandin. Osvětim se v první třetině prosadila ještě jednou. Na 2:0 zvyšoval Kowalowka.

Hodonínští hokejisté v úvodní částin rovněž několikrát zahrozili, ale gól dali až v úvodu druhé periody. Trefil se obránce Ševčík.

Drtiči téměř polovinu zápasu živili proti účastníkovi nejvyšší polské soutěže šanci na výhru. Pak ale dvakrát inkasovali a bylo po nadějích. Ve 28. minutě se prosadil Koblar, vzápětí skóroval Bezuška. Hodonínští hokejisté následně inkasovali z hole Prusaka popáté.

Jihomoravané se ale i za hrozivého stavu dokázali sympaticky zvednout. V závěru prostřední části snížil Vaněk, hned v úvodu třetí třetiny udeřil Mlynář. Pro mladou posilu z brněnské Komety to byla první trefa v oranžovo-modrém dresu.

Drtiči dál bojovali, ale na zvrat proti soupeři z polské extraligy neměli. Triumf Osvětimi ve 49. minutě pečetil Przigodzki. Slovácký celek ve druhém vystoupení na Slezském poháru v Opavě prohrál 3:6. V neděli se s rakouským Lincem utká o druhé místo na mezinárodním turnaji.

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Byla to pro nás dobrá prověrka, kvalitní test. Osvětim se v létě výborně posílila. Opravdu má kvalitní mančaft. Soupeř hrál velmi dobře. Hlavně první dvě lajny měly výborné parametry. Puk si výborně dávali. Ani my jsme ale nepodali špatný výkon. Jenom škoda, že ze šesti gólů jsme jim čtyři zbytečně naservírovali sami, což byla velká škoda. Kluci ale jinak bojovali, snažili se hrát. Měli jsme i šance, klidně jsme mohli snížit na 6:5. Teď už ale porážku neřešíme. Budeme se chtít nachystat na nedělní utkání s Lincem. Chceme vyhrát a uhrát druhé místo. Nesmíme se však uchlácholit pátečním výsledkem 11:0. Kluci si nesmí myslet, že to půjde samo a rakouský tým se porazí sám.“