Po třech výhrách v řadě přišlo vystřízlivění. Ze Vsetína se Drtiči vracejí s debaklem

Po třech výhrách v řadě přišlo vystřízlivění. Ze Vsetína se Drtiči vracejí s debaklem
sobota 13.12.2014 | Jan Hochman

Nepříliš povedené utkání dnes sehráli hokejisté SHK na ledě Vsetína. Domácí tým šel do poslední části díky dobře zvládnutým závěrům předešlých třetin s tříbrankovým vedením. Když pak během prvních tří minut závěrečné periody přidali Valaši další tři přesné zásahy, nebylo o vítězi žádných pohyb. Drtiči se střelecky probudili až v závěru utkání, což už bylo pozdě. Za rozhodnutého stavu hosté díky trefám Špoka a Miky pouze korigovali na konečných 6:2 pro domácí tým.

 
 
25.kolo, sobota 13.12.2014
VHK ROBE Vsetín - SHK Hodonín  6:2  (1:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 19. Kolařík (Nedbálek, Haloda), 29. Vaněk (Vítek, Ambruz), 40. Kolařík (Slováček, Haloda), 41. Slováček (Kolařík, Štědrý), 42. Daněk (Kývala), 43. Vaněk - 53. Špok (Sajdl), 60. Mika (Špok). Rozhodčí: Škach - Novák, Smilek. Vyloučení: 4:7, navíc Nedbálek (VSE) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1117. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 6:0, 6:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Tesařík, Vrba I, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý - Vítek, Vaněk, Ambruz - Slováček, Hrazdira, Kolařík - Štrbík, Daněk, Kývala - Zúbek, Ondráček, Hruška. Trenér: Viktor Hlobil.
SHK Hodonín: Kotvan (43. Rozum) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Polesný, Zapletal, Vanek - Kučera, Sajdl, Špok - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Charvát, Tomi - Zezula, Vrba. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Komentář k zápasu

Byť k pro Vsetíňana dobrému vývoji třetiny napovídala již výhra úvodní buly, v počátečních minutách zápasu toho k vidění bylo pramálo. V páté minutě ale již domácí dokázali vytvořit pro hodonínské nepříjemnou situaci, kdy se celá zelenožlutá pětice sesypala na bránu, Zúbkovo doražení však bylo ke zklamání domácího publika zachyceno z vnější strany sítě. Poté se snahy obou týmů na chvíli odmlčely, brzy se však opět začaly zvedat při oboustranném chtíči zasadit úvodní branku.

Petr Hromada měl zde co dělat, nakonec ale snahy přinesly své ovoce týmu vsetínskému, za nějž Jan Kolařík při asistenci Michala Nedbálka vstřelil onen úvodní gól. O necelou minutu později byl právě Nedbálek za faul kolenem vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Kapitán Vaněk i v oslabení zkusil své šance, ale nic naplat. Kotvan byl na místě k uhájení své svatyně a Valaši si přenesli oslabení do druhé třetiny.

Do druhé periody i přes oslabení nastoupili domácí hráči s viditelně větší aktivitou a na soupeře se vytáhli střelami Štědrého či Halody. Právě Halodova střela však byla vzápětí potrestána Mikou, který unikl všem hráčům a osamocen se řítil na Hromadu, v rozhodující okamžik mu ale kotouč sklouzl z čepele.

Valaši se nevzdávali nadějí a přerušovaným dotíráním na Kotvana proměnil kapitán Daniel Vaněk. Ani poté se hostům nedostalo odpočinku, neustálé dotírání na jejich svatyni však pozvolna polevovalo, až se zdálo, že se třetina bude v klidu dohrávat. Minutu a půl před koncem byl ovšem vyloučen Zezula, načež domácí několik sekund před zazněním sirény potřetí vstřelili branku- opět z hole Jana Kolaříka.

Hned na začátku posledního dějství utkání měli domácí fanoušci opět důvod k radosti: již v první minutě dorazil Kolaříkovu nahrávku Ondřej Slováček, poté prázdné místo u Kotvana našel Josef Daněk a do šestice všeho dobrého ještě vyslal kotouč do hodonínské sítě Daniel Vaněk. Neprodleně po tomto vsetínském triumfu se hodonínští rozhodli pro výměnu brankáře - Zdenka Kotvana nahradil u klece Kevin Rozum.

Po této chvíli následovala série vyloučení, kde si oba týmy vyzkoušely šanci pět na tři. Nejdříve se početní výhody dostalo domácím- jejich jedinou odezvou byla střela Hrazdiry, se kterou si Rozum snadno poradil. Následovně byl vyloučen Martin Kývala, čímž se hostům dostalo přesilovky, Juráskovu ránu ovšem Hromada neomylně vychytal. Poté byl však na trestnou lavici vykázán ještě Juraj Tichý a hosté si tak mohli užít minutové převahy tří ku pěti. A nedlouho po vyrovnání počtů se poprvé v tomto utkání rozsvítilo červené světlo nad Hromadovou bránou.

První triumf Hodonína v tomto utkání si vybojoval Martin Špok za asistence Jakuba Sajdla. Posledních osm minut už vypadalo o poznání pomaleji oproti předešlým akcím. V poslední minutě se ovšem ještě hosté pokusili o jistou akci před Hromadou a následně si díky nepřílišné koncentraci zelenožlutých vynesli druhý gól z hole Víta Miky. Finálních pár sekund už jen symbolicky uplynulo a Vsetín si tak i přes dva inkasované góly v závěru spravil chuť po dvou prohrách a domácí led ovládl konečným stavem 6:2.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS