Po klopýtnutí s Orlovou opět 3 body, tentokrát ze Šumperku

Po klopýtnutí s Orlovou opět 3 body, tentokrát ze Šumperku
pondělí 29.9.2008 | J. Hochman a V. Urubek

Drtiči zatím jiným způsobem než 3:1 v jejich prospěch žádné venkovní útkání neodehráli, i když nutno dodat, že po výhrách ve Vsetíně a Břeclaví, byl včerejší zápas prozatím největší zkouškou. Po skvělém výkonu obrany v čele s Ondrou Hubačkou a brankách Hrtúse, Čárského a Lukačoviče si Drtiči připisují další 3 body do tabulky.

 
 
5.kolo, neděle 28.9.2008
Draci Šumperk - SHK Hodonín  1:3  (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 45. Novosad (Stejskal) - 5. Hrtús (Jurásek), 39. Čárský (Jurásek), 47. Lukačovič (Peš, Rapant). Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Šmika.. Vyloučení: 2:10 (navíc Peš (SHK) 10 minut). Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1. Diváci: 800 (s toho 57 z Hodonína) Střely na branku: 52:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Draci Šumperk: Maláč (Daneček) - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček - Ambruz, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Drábek - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer
SHK Hodonín: Hubačka (Holeš) - Pokorný, Podešva, Ševela, Protivný, Lukačovič, Javorek, Šťastný, Vejvar - Zábranský, Čárský, Jurásek, Rapant M., Kýhos, Matušek, Hrtús, Hučko, Peš, Vaněček, Průdek, Barták

Komentář k zápasu

Domácí celek naskočil do zápasu bez zraněného Dušana Bařici, který si musel utkání pátého kola vytrpět na tribuně. Hosté nemohli do zápasu nasadit Michala Hozu, který má je také zraněn. Poněkud překvapivě se mezi tyče hodonínské branky postavil Ondřej Hubačka, extravagantní mág Michal Holeš zůstal pouze na střídačce.

Hned od první minuty ze začalo hezky od podlahy a pálil v první minutě Brunec. Naznačil však děj dalších minut. Na druhé straně zkoušeli štěstí Průdek a Michal Rapant, ani jeden neuspěl. Ve čtvrté minutě spálili své obrovské tutovky Martin Ambruz a Roman Meluzín. A tak udeřilo na druhé straně. Meluzín dostal dvě minuty za sekání a Michal Hrtús využil nedůslednosti šumperské obrany. Převzal kotouč ve zcela nepokrytém prostoru před Maláčem a přes ležícího gólmana otevřel skóre utkání. Draci mohli srovnat po střele Stejskala, ten však další obrovskou šanci zahodil. Další pokus na branku Hodonína vyslal od modré Holík, to již běžela přesilovka 5 na 3 s pořadovým číslem jedna. Vykryl ji Hubačka. V dalších minutách Draci stříleli ze všech možných a často i nemožných pozic, většina puků ale míjel svatyni Hodonína.

Ve 13. minutě pálil Martin Stejskal, Hubačka puk vyrazil a následně jej chtěl poslat do rohu kluziště. Jenže namazal jej pouzel k Novosadovi a ten neuvěřitelně zahodil před prázdnou brankou. O pár vteřin později hrál Salith znovu proti třem, na Hubačku se snesla další vlna střel, jenže většina z nich byla nepřesná a s těmi mířícími na branku si hodonínský gólman poradil. Draci do konce třetiny ještě několikrát otestovali pozornost Hubačky, za zmínku stojí pokusy Holíka a Meluzína.

V samotném úvodu druhé třetiny se před Maláčem objevil Hrtús a svou šanci zahodil po vzoru šumperských střelců. Následoval i pokus Michala Rapanta, pak ale nadešly opět šumperské chvíle střeleckého zmaru. Meluzínova střela skončila v prostoru nad brankou a poté v lapačce Hubačky, při dalším pokusu se "Dračímu" kapitánovi svezl puk z hole a nesměl doklouzal k Hubačkovi. Ve 24. minutě pálil z otočky Jurásek, nastřelil však jen masku Maláče. Na protější straně kluziště střílel Ambruz, ovšem znovu mimo. A střela za střelou se hnala hodonínským brankovištěm i nadále, branku však nevstřelil Fischer, Holík ani Meluzín. Následně se k údivu všech dostal do šance hostující Petr Peš, kterému namazal do druhé vlny dokonce jeden ze šumperských zadáků. Ve své pozici ale minul.

Nejblíže brance ve druhé třetině byl Roman Meluzín, jehož pokus jen o milimetry minul tyčku Hubačkovy branky. V následné přesilovce zkoušel od modré štěstí Hučko, Maláč střelu vykryl. Ve 37. minutě měl další střelu na holi Holík, jeho pokus ale schoval Hubačka do lapačky. A protože nedal ani Roman Meluzín, který ve dvou pokusech pokaždé minul branku, přišel další trest. A dokonce ve vlastním oslabení skóroval Milan Čárský, který zužitkoval krásnou přihrávku Juráska. V kleče v závěru třetiny pálil Ambruz, samozřejmě nedal.

Do poslední třetiny vstoupil Šumperk s cílem co nejrychleji snížit, nicméně tento fakt jim jaksi svazoval nohy a ruce a kombinace v úvodu třetí části hry vázla. Ve 44. minutě vystřelil Holík, Hubačka jeho puk schoval. Pak vzal osud na svou čepel Martin Stejskal, objel celé kluziště, prosvištěl za brankou Hubačky a následně vypálil tvrdou bombu. Hubačka srazil betonem puk před sebe a Novosad konečně skóroval. Draci měli důvod znovu se nadechnout k náporu, brzo jim však utnul naděje na srovnání Lukačovič. Hosté se dostali do rychlého brejku, Lukačovič mezi kruhy napřáhl a tvrdou ranou poslal kotouč pod břevno. Domácím tak jasně naznačil, jak se proměňují šance. O chvíli později zkoušel štěstí dvakrát Drábek, nedal. Pak pálil tutovku Blanár, který sám před brankou minul. Na druhé straně vletěl po hlavě a to doslova do šance Oldřich Matušek, v pádu však nedal.

Zoufalé pokusy Draků nabíraly na intenzitě. Stejskal promáchl v největší šanci, další kombinace pak končily dříve než začaly. V dalších chvílích se k hokeji přidali i emoce a pocit poškození ze strany Drtičů. Hosté totiž začali sbírat od rozhodčího dvouminutové tresty. Draci se ale utrápili ve snaze cokoliv vymyslet, na druhé straně naopak jedna přihrávka přes celou plochu vyslala do šance Juráska, ten minul. Hodonín dohrál poslední minuty zápasu naprosto v klidu, nepustil Šumperk do žádné šance a z ochozů si tak Drtiči vyslechli oslavné písně, Draci naopak nelichotivé výkřiky. Posledním oslazením hokejového večera byla promenáda jednoho z hostujících příznivců, který se jal oslavovat výhru polonahý na ledové ploše. Jeho skotačení s Ondřejem Hubačkou na ledě utnula až pořadatelská agentura.

Převzato z webu Šumperka

Ohlasy trenérů

Doplníme později.

Fotogalerie

 

Další fotografie

 

Zápasový servis


28.9. | Šumperk - Hodonín | 1:3
23.11. | Hodonín - Šumperk | 2:3
1.2. | Hodonín - Šumperk | 4:2
1.3. | Šumperk - Hodonín | 5:2JménoGA+/-TM
Barták R.00-10
Čarský M.1020
Hrtús M.1010
Hučko M.0000
Javorek J.0000
Jurásek Z.0220
Kýhos V.00-10
Lukačovič A.1000
Matůšek O.0010
Peš P.0110
Podešva O.0010
Pokorný P.0010
Protivný T.0000
Průdek R.0000
Rapant M.0110
Ševela Z.0000
Šťastný R.0010
Vaněček J.0000
Vejvar J.0000
Zábranský M.00-10

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS