Play-off mají jisté. Drtiči otočili duel v Moravských Budějovicích a v tabulce se posunuli na třetí místo

středa 19.2.2020 | Redakce, Foto: Jiří Zaňát

H O D O N Í N - První třetina jim ještě nevyšla, ale v dalších dvou zvýšili obrátky a na ledě Moravských Budějovic jasně dominovali. Hodonínští hokejisté ve 41. kole druhé ligy zvítězili nad Žihadly 5:1 a v tabulce východní skupiny se posunuli před Opavu a Valašské Meziříčí na třetí místo. Svěřenci trenéra Konečného si venkovním triumfem zajistili účast ve vyřazovacích bojích, před sedmým Žďárem nad Sázavou totiž mají čtyři kola před koncem základní části nedostižný čtrnáctibodový náskok. Premiérovým gólem v dresu SHK se blýskl Dominik Luža. Dvakrát se trefil Maatěj Charvát a po jedné brance přidali David Janás s Erikem Hložánkem. Za domácí otevřel skóre Bazala.

41.kolo, středa 19.2.2020
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  1:5  (1:0, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Bazala (Podlaha, Hovsepyan) – 27. Janás (Charvát), 35. Charvát, 41. Charvát (Hložánek), 49. Hložánek (Polák, Janás), 52. Luža (Jurča). Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Roupec. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 308. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
HC Moravské Budějovice 2019: Vacek (Hrstka) – Šána, Bazala, Brabec, Trnka – Alexa, Podlaha, Krutiš, Machala, Sigmund, Procházka, Horký, Špaček, Svoboda, Hovsepyan, Molnár, Sorger.
SHK Hodonín: Javůrek (Polášek) – Janošek, Slabý, Sedláček, Věžník, Ševčík, Jaroněk – Krejčí, Luža, Jurča, Pröschl, Komínek, Charvát, Mlynář, Hložánek, P. Bulín, Janás, Leška, Čejka, Polák.

Hodonínským hokejistům uprostřed týdne na Vysočině scházel nejen zraněný útočník Balán, ale i gólman Kubáň a také zkušený obránce Horák. V brance tak dostal příležitost mladý Javůrek, v obraně hostů zase nastoupili Jaroněk s Janoškem. V útoku nastoupil další zlínský mladík Luža.

V úvodních oťukávacích pěti minutách zahrozily oba týmy, ale brankáři Vacek a na druhé straně Javůrek předvedli slušné zákroky.

Pak si Drtiči v krátkém sledu zahráli dvě přesilovky, ale do pořádné šance se nedostali. Na druhé straně byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a Žihadla prohřešek soupeře proti pravidlům potrestala. Poslední tým východní skupiny poslal do vedení Bazala, který za Javůrka usměrnil střelu Podlahy.

I na konci první třetiny bylo rušno před oběma brankami, když šanci Horkého zmařil mladý gólman Hodonína a na druhé straně ránu Jurči zneškodnil pozorný Vacek.

Zatímco úvodní dvacetiminutovka byla vyrovnaná, prostřední část byla zcela v režii slováckého celku, který si vytvořil velký tlak, spoustu šancí i střel. Za svoji zvýšenou aktivitu byli hosté odměněni dvěma brankami. Polák sice ještě ve 22. minutě proti Vackovi neuspěl, ale po trefě Janáse už se Drtiči radovali.

Hodonínský útočník si zpracoval puk, obhodil si domácího obránce a nechytatelně poslal kotouč pod břevno.

Vzápětí měli Jihomoravané další velké možnosti ke skórování, ale gól dal až Charvát ve 35. minutě.

Žihadla ve druhé třetině nestíhala. Domácí kouč Vybíral si za nerozhodného stavu 1:1 dokonce vyžádal oddechový čas, aby mužstvo zklidnil. Drtiči ovšem měli dál navrch a zaslouženě výsledek otočili. Nebýt zahozených příležitostí, mohli vést i výraznějším rozdílem.

Rozjetí hosté svůj náskok v pohodě navýšili v závěrečné periodě. Ve 41. minutě zvyšoval na 3:1 Charvát, který za Vacka dorazil střelu Hložánka. Tentýž hráč pak zužitkoval početní výhodu a bylo hotovo.

Triumf Hodonína završil Luža. Zlínský mladík po úniku dvou hostujících hráčů dostal ideální nabídku a bez problémů trefil odkrytou část branky. Závěr se v klidu dohrál. Janás ještě na konci střetnutí orazítkoval břevno, to však slováckému celku vůbec nevadilo. Drtiči zvítězili 5:1 a vrátili se na třetí místo tabulky.

Bronzovou pozici chce potvrdit už v pátek, kdy se představí na ledě Nového Jičína.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Do Moravských Budějovic jsme přijeli bez Miklíka, Horáka, Kubáně a Balána. První jméno, které bych chtěl vyzdvihnout, bez debat je brankář Javůrek. Hlavně v první třetině, kdy jsme předvedli neskutečnou bídu, nás podržel. Kluci si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Kdyby nebylo gólmana, prohrávali bychom 0:6. Byla to snad nejhorší třetina za mého působení v Hodoníně. Tibor Janás ale udělal o přestávce v kabině obrovský vítr a mužstvo zvedl. Od druhé třetiny jsme sestavu stáhli na tři útoky. Kluci, kteří dostali důvěru, ji oplatili zlepšeným výkonem. Od druhé třetiny jsme začali hrát, hlavně jsme výborně bruslili. Pochválit musím i nováčka Dominika Lužu, který nastoupil mezi Jurčou a Hložánkem a do týmu bez problémů zapadl. Hlavně ve třetí třetině jsme měli mnohem víc šancí. Klidně jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem, ale vzhledem k nepovedené úvodní části jsme hlavně rádi za výhru a tři body. Potvrdili jsme svoji pozici v play-off, což je hlavní.“

20.8. | M. Budějovice - Hodonín | 1:4
25.9. | M. Budějovice - Hodonín | 3:6
30.10. | Hodonín - M. Budějovice | 8:6
4.12. | M. Budějovice - Hodonín | 8:9p
15.1. | Hodonín - M. Budějovice | 5:2
19.2. | M. Budějovice - Hodonín | 1:5