Parádní závěr přinesl tři body. Drtiči otočili domácí zápas s Velkým Meziříčím, hattrickem se blýskl Tomáš Komínek

středa 1.12.2021 | Redakce

H O D O N Í N - Zlepšili obranu, konečně dali nějaké góly a hlavně našli střelce! Hodonínští hokejisté po třech porážkách v řadě zabrali, urvali další cenné body v boji o záchranu druhé ligy. Drtiči ve 20. kole východní skupiny otočili zápas proti Velkému Meziříčí. I když chvíli před koncem prohrávali 1:2, díky famóznímu závěru a hattricku kanonýra Tomáše Komínka, který se třikrát trefil v rozmezí pěti minut, zdolali soupeře z Vysočiny 4:2 a v tabulce se středečnímu protivníkovi přiblížili na jedenáct bodů.

20.kolo, středa 1.12.2021
SHK Hodonín - HHK Velké Meziříčí  4:2  (0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: : 22. Hefka (Janás, Romančík), 54. Komínek (Balán), 60. Komínek (Balán), 60. Komínek (Miklík) – 8. T. Střecha (Topol, Kochánek), 52. Malec (Juráň, Paták). Rozhodčí: Goňa – Hübl, Polesný. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 231. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
SHK Hodonín: Kořének (Martinčík) – Pchalin, Škápik, Hefka, Mikulík, Miklík, Hohl, Sedláček – Komínek, Balán, Raevskii, Lekeš, Hložánek, Marek, Handl, Romančík, Janás, Dobša, Giatsintov. Trenér: Janás.
HHK Velké Meziříčí: Krejčí (Juda) – Ambrož, Báňa, Topol, Slabý, Vlašín, Burian, Kochánek – Rozmarín, Juráň, Strnad, Paták, Vlašín, T. Střecha, Křenek, Malec, Maštera, F. Střecha. Trenér: Vejmelka.

Drtiči šli do středečního utkání po dvou zápasech bez vstřelené branky a trápení v ofenzivě pokračovalo i proti Velkému Meziříčí.

Slovácký celek si v úvodní části vypracoval několik slušných možností, hrál i tři přesilové hry, ale hostujícího gólmana Krejčího nepřekonal.

Před brankářem Velkého Meziříčí neuspěli Hložánek ani Giatsintov, na druhé straně brankář Kořének vychytal v úniku Strnada. Hosté z Vysočiny udeřili až v 8. minutě, když se po dalším brejku prosadil Tomáš Střecha. Drtiči ještě v první půli skóre srovnali, gól na 1:1 ale kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti neplatil.

Domácí se dočkali až v úvodu druhé třetiny, kdy se po individuální akci prosadil Hefka, jemuž asistovali Janás s Romančíkem.

Ve 25. minutě mohl završit obrat Komínek. Zkušený útočník jel sám na gólmana Krejčího, ale nájezd neproměnil.

Na druhé straně se v šanci ocitl Křenek, ale kotouč do odkryté branky nezasunul.

Drtiči pak šli po vyloučení Balána poprvé v zápase do čtyř, oslabení ale přečkali.

Důležité chvíle přišly ve 33. minutě, kdy byli v rozmezí pouhých čtyř vteřin vyloučení hostující Střecha s Malcem, Jihomoravané dlouhou přesilovku pět na tři nevyužili, trápili se i v pokračují početní výhodě.

V závěru prostřední periody přečkali další oslabení, po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 1:1.

Hodonín vstoupil do závěrečné části aktivně, Komínek ale puk do sítě nedostal. Na druhé straně v úniku neuspěl Tomáš Střecha a po něm ani Maštera.

Domácí pak měli i štěstí, když gólman Kořének spoluhráče podržel. Ve 46. minutě v jasné šanci neuspěl osamocený Janás, nebezpečnější ale byli hosté z Velkého Meziříčí.

Celek z Vysočiny poslal v 52. minutě do vedení pohotovou střelou mezi nohy Malec. Pro produktivního útočníka to byla letošní třináctá trefa.

Drtiči ale dokázali bleskově srovnat, po individuální akci se prosadil Komínek a bylo to 2:2.

Velké Meziříčí si v závěru vynutilo velký tlak, Romančík musel faulovat a domácí šli chvíli před koncem do čtyř. Hosté ale velkou možnost rozhodnout vyrovnané utkání promarnili a Drtiči v poslední minutě zápas definitivně rozsekli.

Šestačtyřicet sekund před koncem se parádně do šibenice trefil Komínek, který druhým gólem v zápase završil obrat.

Vzápětí zkušený forvard dorazil soupeře střelou do odkryté klece, při power-play hostů zkompletoval hattrick. Na ledové ploše přistály i kšiltovky, tolik radosti na Zimním stadionu Václava Nedomanského dlouho nebylo.

Hodonínští hokejisté zakončí další týden v sobotu na ledě Nového Jičína.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Za výhru jsme strašně rádi. Už v minulém utkání v Opavě jsme odehráli dvě dobré třetiny, nedali jsme však branky. I teď byla úvodní část z naší strany hodně nervózní, což bylo vidět. Soupeř nám dvakrát ujel, jednou nám z toho dal gól. O přestávce mezi první a druhou třetinou jsme si něco řekli, kluci hru srovnali a poctivým výkonem šli za vítězstvím. Kluky jsme nabádali k trpělivosti, aby hráli zodpovědně do poslední minuty. Věřili jsme, že utkání můžeme rozhodnout až v závěru, což se nakonec potvrdilo. Je důležité, že jsme získali tři body právě s Velkým Meziříčím, které je rovněž dole. Budeme dál bojovat. I když jsme oslabení, hrajeme na tři lajny, což je strašně znát. Kluci chodí do práce, do Hodonína dojíždí. Kdo to nezažil, neví, o čem mluvím. My se budeme rvát dál. Na výhru se pokusíme navázat. Samozřejmě neříkám, že v Novém Jičíně vyhrajeme 8:0, ale poctivou hrou to budeme chtít favorizovanému soupeři znepříjemnit. Do sestavy přibyli mladí kluci z Ruska, pro které je to strašně těžké. Jsou zvyklí na jiný hokej, odlišné prostředí. Potřebují čas. Přišli do mužstva, které je na spodku tabulky. Proti Velkému Meziříčí odvedli dobrou práci. Bojovali, týmu pomohli. Velkou radost mám z Tomáše Komínka. Tři góly mu strašně přeji. Střelecky se trápil. I když je aktivní a v každém zápase nabruslí kilometry, moc mu to tam nepadalo. Dneska to rozhodl. Dlouho jsem neviděl, abych u něj zažil takovou euforii po gólu. Odvedl kus poctivé práce. Hattrick si zaslouží.“

6.10. | Hodonín - Velké Meziříčí | 2:3
3.11. | Velké Meziříčí - Hodonín | 5:4sn
1.12. | Hodonín - Velké Meziříčí | 4:2
5.1. | Velké Meziříčí - Hodonín | 6:5p