Parádní výsledek i výkon. Výteční Drtiči deseti góly rozebrali Bobří hráz

sobota 27.10.2018 | Redakce

Tak tohle byla velká paráda! Hodonínští hokejisté rychle zapomněli na nevydařený středeční duel v Novém Jičíně, těsnou porážku 3:4 odčinili v sobotním domácím zápase s Valašským Meziříčím. Drtiči ve 13. kole druhé ligy deseti brankami rozebrali Bobří hráz, vedoucí tým tabulky deklasovali 10:2 a vrátili se zpět před Opavu na páté místo východní skupiny. Hattrickem se při své soutěžní premiéře v dresu SHK blýskl slovenský útočník Dušan Pašek mladší.

13.kolo, sobota 27.10.2018
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  10:2  (4:1, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Škutchan (Mikéska), 3. Finsterle (Matula, Charvát), 6. Pašek (Růžička, Jurča), 13. Matula (Charvát), 22. Jurča (Pašek, Šaršok), 28. Pašek (Jurča), 35. Mikéska (Hladiš, Růžička), 43. Janás (Matějka, Mikéska), 49. Matula (Finsterle, Sedlák), 55. Pašek (Růžička, Šaršok) – 12. Hořanský (Hryciow, Dalajka), 28. Vaněk (Žák). Rozhodčí: Antonín - Vašíček - Kráľ. Vyloučení: 4:7, navíc Finsterle (Hodonín) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 910. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 10:2.
SHK Hodonín: Kubáň (Juríček) – Sedlák, Kobylík, Rýpar, Mikéska, Ševčík, Hladiš – Charvát, Janás, Matějka, Pašek, Šaršok, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča, Polák.
HC Bobři Val. Meziříčí: Plšek (3. – 28. Netolička) – Rudl, Hryciow, Baroš, Holiš, Báchor, Váňa, Žák – Brunec, Hořanský, Vaněk, Pořický, Seidler, Andris, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka.

Jihomoravané lídra soutěže nijak nešetřili a ve 13. minutě vedli už 4:1. Drtiči měli fantastický vstup do zápasu. Už ve 2. minutě skóroval Škutchan, vzápětí vyhnal hostujícího gólmana Plška na střídačku Finsterle.

Hodonínští hokejisté na ledě dál kralovali a nekompromisně trestal každé zaváhání protivníka. V 6. minutě se mezi střelce poprvé zapsal Pašek. Zkušený slovenský hokejista přesně zakončil spolupráci s Jurčou a Růžičkou.

Bobři se po nepříjemných direktech složitě sbírali a marně hledali účinnou protizbraň. Ve 12. minutě sice hostující Hořanský snížil, ale Matula po Charvátově asistenci následně vrátil Hodonín tříbrankové vedení.

Slovácký celek i po přestávce kontrolovali hru i výsledek. Ve 22. minutě zužitkoval početní výhodu kanonýr Jurča. Bobři stačili v prostřední části debakl pouze zmírnit, když se prosadil Vaněk. Na druhé straně další pohlednou akci zakončil Pašek. V polovině utkání se do branky vrátil zpátky veterán Plšek, který ale výprask neodvrátil. Ještě v závěru druhé periody udeřil slovenský zadák Mikéska.

Závěrečná část se dohrávala v exhibičním tempu. Ve 43. minutě se mezi střelce zapsal také David Janás, který se vrátil z hostování v SHKm Hodonín a hned se uvedl brankou. Na 9:2 zvyšoval Matula a sladký triumf Drtičů završil Pašek, jenž korunoval svůj báječný výkon hattrickem.

Drtiči se pokusí nejvyšší výhru sezony potvrdit také ve středu na ledě Kopřivnice, kterou mohou v případě výhry přeskočit.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Všichni musíme být maximálně spokojení. Celý tým od začátku utkání makal na plno a plnil pokyny, které jsme si v kabině řekli. Chtěli jsme udělat lidem výsledkem i výkonem radost, což se nám povedlo. S vedoucím mužstvem soutěže jsme se výborně popasovali a zaslouženě zvítězili. Jsem moc rád, že jsme spravili chuť po nepovedeném středečním zápase v Novém Jičíně. Důležité bylo, že nám vyšel úvod střetnutí. Hned z první střely jsme šli do vedení, pak jsme přidali další gól. Soupeř sice vyměnil gólmana, ale kluci byli dál při chuti, měli zdravé sebevědomí a všechny útoky zakončovali střelami. Vyzdvihnout musím výkon Dušana Paška. Zkušený útočník vnesl do mužstva klid, jeho formace s Růžičkou a Jurčou předvedla nádherné akce na jeden dotek, po kterých padly nádherné branky. Paškův výkon ocenili také diváci, kteří několikrát křičeli jeho jméno. Zápas se mu opravdu podařil. Byl pro náš tým velkým přínosem a na konci utkání vyslyšel přání fanoušků a vstřelil vytoužený desátý gól. Vysokou výhru ale v žádném případě nepřeceňujeme. Důležité jsou hlavně tři body a fakt, že lidé odcházeli ze stadionu domů spokojení. Na jedné straně jsem moc rád, že jsme udělali příznivcům radost, na druhé straně jsem ale čekal ještě více diváků. Myslel jsem si, že lidé budou více zvědaví na lídra tabulky. Snad jich bude v dalších zápasech přibývat. Pochválit musím také brankáře Kubáně, který rovněž měl svůj den a za rozhodnutého stavu, kdy už jsme nehráli tak zodpovědně směrem dozadu, pochytal řadu střel soupeře. Stínem utkání je zranění dalšího obránce Ševčíka. Po jeho odstoupení jsme museli hrát na čtyři, pět beků. Vzadu nám ale skvěle vypomohl Šaršok, který patřil mezi nejlepší beky.“

1. VAL Val. Meziříčí 14 53:48 28
2. SUM Šumperk 14 59:36 26
3. KOP Kopřivnice 14 53:52 26
4. NJI Nový Jičín 14 40:42 25
5. HOD Hodonín 14 57:48 19
6. OPA Opava 14 43:44 18
7. ORL Orlová 14 40:68 8

Copyright © 2003-2018 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS