Parádní vstup do nového roku! Drtiči zničili vedoucí Šumperk, tři góly dali v oslabení

čtvrtek 3.1.2019 | Redakce

Lepší vstup do nového roku 2019 si snad ani nemohli přát. Hodonínští hokejisté o vánočních svátcích zapomněli na nevydařené domácí duely s Kopřivnicí a Havlíčkovým Brodem, vedoucí Šumperk ve 29. kole druhé ligy jasně přehráli 6:1 a přiblížili se lídrovi východní skupiny na rozdíl pěti bodů.

29.kolo, čtvrtek 3.1.2019
Draci Šumperk - SHK iClinic Hodonín  1:6  (1:1, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Králík (Hroch, T. Sedlák) – 11. Jurča, 34. Matula (Růžička), 36. Charvát (Jurča), 38. Franek (J. Sedlák, Matějka), 44. Mikéska (Matula), 59. Matějka (J. Sedlák, Franek). Rozhodčí: Cabák – Rychlý, Bartoň. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:3.
Draci Šumperk: O. Haloda (Polívka) – Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, Šíp, M. Haloda, Řezáč, T. Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil
SHK iClinic Hodonín: Kubáň (Štěpanovský) – J. Sedlák, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča. Trenér: Ivan Dornič

Drtiči středeční parádní duel rozhodli třemi brankami v závěru prostřední části. Slováckému celku skvěle vyšlo hlavně oslabení, když domácího gólmana Ondřeje Halodu vyhnali na střídačku třemi přesnými ranami při hře čtyř proti pěti. Jednou Jihomoravané také skórovali v početní výhodě.

Drtiči začali na severu Moravy pozorně a soupeře do vyložených šancí nepouštěli. V 7. minutě ale hostující obrana nepokryla Lukáše Králíka, který po úniku a přesné přihrávce Hrocha zblízka prostřelil bezmocného gólmana Kubáně.

Drtiči se po inkasované brance rychle otřepali a výsledek brzy srovnali. Vyrovnání zařídil kapitán Petr Jurča při vlastním oslabení. Zkušený útočník v početní nevýhodě pláchl domácím zadákům a povedeným zakončením poslal kotouč přesně pod betony padajícího Ondřeje Halody.

Zbytek úvodní části byl vyrovnaný, žádná z dalších šancí a střel se ale neujaly. Vstup do druhé třetiny měli lepší šumperští Draci. Čuřík se prokličkoval až do útočného pásma, poté přihrál puk volnému Drtilovi, proti kterému se pak blýskl nádherným zákrokem lapačkou pozorný Kubáň.

Hodonínští hokejisté odpověděli střelou Benýška a slušnou příležitostí Jurči, kterého o druhý gól okradli důrazní protihráči.

Domácí hrozili hlavně v přesilových hrách. Po vyloučení Miklíka byli blízko druhému gólu Plášek s Tomášem Sedlákem, ale bývalý extraligový útočník orazítkoval tyč a ránu zadáka Šumperku vyrazil Kubáň mimo.

Ve 34. minutě byl na dvě minuty vyloučen hostující obránce Mikéska a Drtiči v dalším oslabení opět potrestali nedůslednost protivníka. Matula s Markem Růžičkou ujížděli do přečíslení dva na jednoho, přičemž první jmenovaný pak poslal kotouč za přesouvajícího se Ondřeje Halodu.

Než se Draci vzpamatovali, obdrželi další těžký direkt. Třetí ránu v oslabení zasadil lídrovi východní skupiny Charvát, jenž chytře objel domácí branku a puk zasunul zblízka do sítě.

Famózní čtyřminutovku završil kanonýr Franek. Posila z Třince se parádně trefila v přesilové hře, kdy kotouč Frankovi na modré čáře nabil obránce Jan Sedlák. Gólman Šumperku Ondřej Haloda nedokázal na pumelici reagovat a v čase 37:14 přepustil své místo v brankovišti náhradníku Polívkovi.

Ani on ale nedokázal rozjeté Drtiče zastavit. V úvodu závěrečné části zvyšoval už na 5:1 obránce Mikéska. Urostlý slovenský bek přesně zužitkoval Matulovu přihrávku a zápas proměnil v exhibici.

Závěrná část se dohrála pouze z povinnosti. Draci se snažili utkání dohrát se ctí, hosté ale žádné komplikace nepřipustili, dokonce ubránili dvojnásobné oslabení a po dvou porážkách zase brali všechny body.

Triumf slováckého celku pečetil v závěru dorážející Matějka.

Na povedenou partii chtějí Jurča a spol. navázat i v sobotu na ledě Moravských Budějovic. Utkání 30. kola druhé ligy začíná v sedmnáct hodin.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsme velmi spokojený s výkonem celého mužstva a samozřejmě i výsledkem. Kluci od prvního po posledního hráče podali kolektivní výkon podtržený výborným výkonem brankáře Kubáně, který mužstvo podržel. V zápase nás nastartovaly oslabení. Kluci cítili, že některá vyloučení byla sporná. Hráči cítili křivdu a snahou diskutabilní prohřešky odčinili. Pátého hráče vždy nahradili. První tři branky jsme dali v oslabení, což je velká rarita, ale ne náhoda. Domácí se za stavu 1:4 dostali do kolen. Nespokojení fanoušci pískali, což soupeři, který nebyl v tu chvíli v pohodě, samozřejmě nepomohlo. My jsme naopak utkání zcela ovládli a zápas v klidu dohráli. Těší mě, že se všichni hráči obětovali ve prospěch kolektivu. Tak by to mělo být pokaždé. Když hráči udělali nějakou chybu, brankář Kubáň to zachránil. Jsem rád, že nám přestávka přišla vhod. Věřím, že na zápas v Šumperku navážeme i v následujících těžkých utkáních.“

1. SUM Šumperk 29 110:63 60
2. VAL Val. Meziříčí 29 99:88 51
3. HOD Hodonín 28 125:93 49
4. KOP Kopřivnice 29 107:95 49
5. OPA Opava 29 100:92 43
6. NJI Nový Jičín 29 82:94 39
7. ORL Orlová 29 77:143 21

Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS