Parádní šlágr kola! Drtiči brzy prohrávali 0:2, nakonec ale berou ze souboje s Porubou všechny body!

středa 14.2.2018 | Jan Hochman

Když Drtiči prohrávali v polovině třetí minuty už o dvě branky, vypadlo to, že prokletí jménem Poruba bude pokračovat i po dnešním utkání. Jenže… Hodoňané do přestávky snížili a po výměně stran rozpoutali gólové peklo a čtyřmi góly během tří minut a patnácti vteřin zcela otočili vývoj utkání. Když Dominik Matula svou druhou brankou zvyšoval na začátku třetí části na 6:3, zdálo se být rozhodnuto. Poruba dvěma góly zadělala na drama, ale definitivní tečku udělal v čase 59:59 střelou do opuštěné porubské brány Jakub Sajdl.

45.kolo, středa 14.2.2018
SHK Hodonín - HC RT TORAX Poruba 2011  7:5  (1:2, 4:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 15. Kadlec (Miklík, Žabčík), 24. Žabčík (Miklík, Hajný), 26. Sedlák (Jurča), 27. Matula (Mojžíš, Sajdl), 27. Matějka (Hladiš, Sedlák), 45. Matula (Miklík, Sajdl), 60. Sajdl (Peš, Mojžíš) - 2. Jaroš (Fišera, Káňa J.), 3. Káňa J. (Švarc, Luka), 28. Haas (Luka), 51. Puškár (Švarc, Nestrašil), 57. Zachar (Haas, Káňa T.). Rozhodčí: Antonín - Musil, Maloušek. Vyloučení: 5:7, navíc Fojtík a Luka (oba POR) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1043. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5, 7:5.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Kobylík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Matula, Peš (C), Hložánek - Jurča, Černohous, Matějka - Hajný, Vaněk D., Kadlec - Peška, Charvát, Sajdl (A). Trenér: Roman Čechmánek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (21. Kubáň) - Dresler (A), Slavík, Janota, Fišera, Kaluža, Popela, Puškár, Adam - Haas (A), Káňa J., Finsterle, Fojtík, Švarc, Zachar (C), Jaroš, Nestrašil, Káňa T., Luka. Trenér: Aleš Flašar.

Svěřenci trenéra Čechmánka měli doslova hororový vstup do utkání. Už po jedenašedesáti vteřinách musel Kotvan lovit kotouč ze své sítě, když mířil přesně Tadeáš Jaroš.

O pár vteřin později byl vyloučen Hajný a Ostravané svou úvodní početní výhodu přetavili ve druhou branku. Lukova střela skončila sražena před Kotvanem, v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Jan Káňa, který dorazil kotouč do domácí brány.

Drtiči se z úvodního šoku vzpamatovali i díky dvěma přesilovým hrám, které sice nevyužili, ale vypracovali si tlak, z něhož na začátku patnácté minuty vzešla snižující trefa. Jakub Kadlec vzal celou akci na sebe a přesnou střelou překonal Kůdelu.

Jestliže se začátek prvního dějství nepodařil domácím hráčům, první minuty druhé dvacetiminutovky zase zastihly v nedbalkách hokejisty Poruby.

V končící čtyřiadvacáté minutě se pět vteřin po začátku přesilovky opřel do kotouče Zbyněk Žabčík a obránce SHK překonal Kubáně, který od začátku druhé periody nahradil zraněného Kůdelu. O necelé dvě minuty později pokořil Kubáně Jan Sedlák a Drtiči rázem vedli. To ale nebylo ze strany domácích ani zdaleka vše.

O další minutu později se totiž k odraženému kotouči dostal nejdříve Dominik Matula a Baník v čase 26:37 vedl už o dvě branky. A parádní čtyřminutovku Oranjes završil po dalších třiadvaceti vteřinách Jan Matějka, který svou první trefou po návratu do hodonínského dresu navýšil vedení Drtičů na 5:2.

Kanonádu domácího mužstva ukončilo až vyloučení kapitána Peše a bleskově využitá přesilovka Markem Haasem. I tak ale byla druhá třetina z pohledu Drtičů přímo excelentní a po čtyřiceti minutách byl stav 5:3 pro Čechmánkovy svěřence.

Do závěrečné části vstoupili hosté s cílem rychle snížit dvoubrankové manko, jenže Drtiči přečkali krátký nápor soupeře a ve čtyřiačtyřicáté minutě přidali šestou trefu. Postaral se o ni svou druhou brankou v zápase Dominik Matula, který za Kubáně dorazil Miklíkovu střelu.

Hosté ale nesložili zbraně. Na začátku jedenapadesáté minuty snížil na rozdíl dvou branek Jan Puškár a tři minuty před třetí sirénou zadělal na pořádné drama David Zachar.

Hosté v samotném závěru vrhli všechny síly do útoku a zkusili to se šesti bruslaři v poli. Drtiči ale vypjaté poslední minuty zvládli a vteřinu před vypršením šedesáté minuty zpečetil výhru Baníku střelou do prázdné brány Jakub Sajdl.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Především jsem moc rád, že se nám povedlo dovést utkání do vítězného konce. Bylo to dobré utkání, ve kterém se oběma týmům dařilo v koncovce. Jsem rád i za to, že jsme dokázali zvrátit nepříznivý vývoj a i když jsme prohrávali 0:2, tak jsme dokázali duel otočit a zvítězit. Chtěl bych moc poděkovat fanouškům, že nás podpořili a že těm hráčům pomohli. Hokej hrajeme hlavně pro ně a hráči potřebují jejich podporu a to aby jim fandili a pomáhali jim celý zápas. Doufám a věřím, že si to dnes užili a že budou pokračovat v podobné podpoře týmu i nadále.

Aleš Flašar (Poruba):
Utekl nám začátek druhé třetiny, kdy jsme kvůli zranění byli nuceni střídat golmana a dostali jsme takové… laciné góly, při kterých brankáři kluci nepomohli. No a ve třetí třetině si to pan rozhodčí velmi dobře pohlídal. Zákroky, které tam na konci zápasu byly a za co naopak vylučoval nás, jako třeba čistě vypíchnutý kotouč, vůbec se mi to nelíbilo. Ale asi to k tomu tady patří. Jsem z toho trochu znechucený, protože to měl nechat hrát. A ten závěr? V poslední minutě krosček zezadu, nic nepískal. Nemá to význam. Když potřebují body, tak mají říct a my sem nebudeme jezdit. Jsem znechucený z poslední třetiny a z výkonu rozhodčího.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33